ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4

Sekcia: Hardware a Drivery 03.11.2018 | 11:16
Avatar ra100   Návštevník

Ahojte.

Kupil som notebook ASPIRE 3, vybaveny AMD A9 s RADEON a predinstalovanym Win 10.

Doinstaloval som Debian 9 a boot je cez Legacy.

Pocas bootovania linuxu je vypisana nasledujuca hlaska - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4, block 0 (MSR00000413=0xd000000001000000) Zda sa, ze to ma nieco spolocne s CPU.

Pocas hladania neakeho riesenia som narazil aj na nasledujucu stranku », kde je mozno riesenie.

Pocitac dokaze zamrznut na kamen.

Vie niekto pomoct ?

Dakujem.

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 03.11.2018 | 12:40
      Avatar scrap   Návštevník

      Nespúšťal by som to cez legacy, tu má snahu inštalátor zapísať odkaz na GRUB do mbr disku, ale nové ntb majú v sebe harddisky s tabuľkou GPT. Vyskúšal by som normál boot cez UEFI.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 03.11.2018 | 14:24
        Avatar ra100   Návštevník

        Dakujem.

        S boot-om cez UEFI nemam skusenosti, idem si to nastudovat.

        Ked prepnem na UEFI, automaticky nabieha Win.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 03.11.2018 | 22:43
        Avatar samalama.   Návštevník

        ale nové ntb majú v sebe harddisky s tabuľkou GPT
        toto by ma celkom zaujimalo. mozes to rozvit, pls?

        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 04.11.2018 | 19:28
          Avatar scrap   Návštevník

          Ty si uz asi dlho nekupoval nový notebook, alebo si kúpil bez OS alebo s tým Linpus-om ? Keď je tam Win 10 tak uz par rokov tuším pri Win 8 začali dodávať notebooky s HDD s vytvorenou tabuľkou Guid Partition Table od výroby.

          • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 05.11.2018 | 00:00
            Avatar samalama.   Návštevník

            ...HDD s vytvorenou tabuľkou Guid Partition Table od výroby

            :D :D :D :) :/ :( :/ :) :D :D :D...

            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 05.11.2018 | 06:14
              Avatar scrap   Návštevník

              Áno od výroby notebooku, ty chytrý človeče, čo rád chytáš za slovo.

              • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 05.11.2018 | 11:04
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Na druhú stranu sa od výroby HDD dodávajú už predrozdelené HDD aj s nahratými údajmi. Neverím že niekto vo fabrike na NB nahráva inštalačný image na HDD cez klonovačku diskov pred jeho zapojením, a nenechá si to nahrať vo fabrike na disky (počas vytvorenia prvotných testov). Takže Lama sa zas sekla.

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 03.11.2018 | 19:41
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ty si narazil oa obsah testovacieho repozitára pre hypervízor Proxmox? Nemyslím si že by ti to vyriešilo tvoj problém. Ale skús niečo s novším jadrom, alebo skús update UEFI BIOSu pre ten notebook.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 03.11.2018 | 21:10
        Avatar ra100   Návštevník

        Cez uefi je nemozne bootnut usb, ani system linux.

        Myslim, ze to vzdavam a notebook aj s Win 10 pekne odnesiem.

        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 03.11.2018 | 21:25
          Avatar debian+   Návštevník

          Je mozne!!! Zalezi od nastaveni v UEFI a od schopnosti UEFI. A aj uzivatela.

        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 03.11.2018 | 22:33
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pokiaľ máš už aktívny Secure Boot a uzamknutý cez MS Windows, tak sa radšej poobzeraj po distribúcii ktorá priamo obsahuje zavádzač podpísaný od MS. Napríklad Ubuntu 64bit. Laborovať s jedným diskom v NB ktorý bude naraz rozdelený cez GPT a MBR, a s hľadaním distribúcie s jadrom ktoré nie je staršie ako ten notebook je pre skúsenejších užívateľov.

          Alebo ten NB vráť. A nekupuj veci ktoré vyzerajú lacné, ale nevyhovujú ti.

          • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 04.11.2018 | 06:44
            Avatar debian+   Návštevník

            Aj fedora ma podpísané.

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 04.11.2018 | 19:59
      Avatar ra100   Návštevník

      Pod uefi sa neobjavuje live, no ciste iso ano.

      Bug sa objavil aj pri uefi starte.

      Cakam, co na to zakaznicka podpora.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 04.11.2018 | 21:04
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pokiaľ sa nejedná o 64bit Hybrid ISO s podporou UEFI, tak ti to SecureBoot nepustí z USB. Debian také niečo nemá, a Debian bola tvoja voľba. TakŽe je v poriadku že sa ti to korektne nespustí z USB.

        Potom povedz čo ti na to odpovedala zákaznícka podpora. Budem hádať, Acer alebo Alza?

        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 05.11.2018 | 19:46
          Avatar ra100   Návštevník

          Je to 64bit ISO s podporou UEFI.

          SecureBoot je disable a system nabieha aj pod UEFI, no iba do momentu, ked sa objavy bug hlaska.

          potom ostane zmrznuty na kament uz na zaciatku.

          ina volba linux distra by pomohla odstranit bug ?

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 05.11.2018 | 19:57
      Avatar ra100   Návštevník

      Tak je tu odpoved od podpory ACER, ako varovanie pre ostatnych - we apologize, we do not support Linux OS. Takze je to vyriesene a PC ide k predajcovi.

      Dakujem vsetkym.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 05.11.2018 | 20:50
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Tak presne túto hlášku (we apologize ...) som dostal aj ja pri mojom Asuse X200MA a cez to všetko je dnes na ňom nainštaľovaný arch linux. Dokonca v popise k notebooku bolo napísane, že sa predáva bez OS ale dá sa naň inštalovať iba windows.

        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 09:32
          Avatar redhawk75   Používateľ

          jj ASUS X200MA bol pre windows ale dal sa nainstalovat linux. acer to vsak narocky blokuje.

          teraz vydane (2018) notebooky s tym maju tazke problemy. Okrem Dell a niektorych Probookov sa snazia blokovat zmenu OS. 

          overene na Acer Aspire 5 (A515-51G-38L9), Lenovo ThinkPad L380 Yoga Silver, Lenovo IdeaPad 120S-11, Lenovo V330-15IKBASUS VivoBook 15 X540UB (X540UB-GO098T)

          ist to ide, ale je to porod.

          • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 10:31
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Nie tak dávno, je to cca rok som v Trafačke pomáhal na dva Acery inštalovať Ubuntu/LM. Jeden do dualbootu a druhý iba sólo. Obidva išli, len si to vyžadovalo autorizovať inštaláciu Ubuntu/LM v UEFI. Bez toho sa v UEFI nedal vybrať boot z Grubu.

            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 10:50
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Mal som v rukách niekoľko HPčiek, a také niečo som nezažil. Okrem drobnosti s WiFi Broadcom, ale to je už vyše desaťročia o niečom inom.

            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 11:12
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Asi záleží ako je to UEFI uplácané, do niektorých UEFI ide nahrať aj vlastné kľúče, prípadne tie od MS Win úplne vymazať.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 11:35
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                Pomaly sa dostávame k tomu, že inštalácia Linuxu na nové stroje je pre bfu tak neprehľadná, že ich to znechutí a presvedčí o tom, že Linux je blbosť. Určite to však nebol zámer Uefi :)

                • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 12:19
                  Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

                  Žiaľ je to tak, ani kúpa NTB bez OS nezaručí, že si naň vlastník nainštaluje, čo uzná za vhodné. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že najlepšie sú na tom s podporou Linuxu NTB/PC/tlačiarne od HP.

                  Tiež som sa nedávno vytrápil s NTB Asus, na ktorý som mal známemu nainštalovať Linux, ako jediný OS. Pôvodne tam bol Win 10. Inštalácia síce prebehla bez chýb ale po reštarte systém nabootoval iba po úvodné logo a koniec. Takto som vyskúšal LM, Ubuntu a Kubuntu s rovnakým výsledkom. Dokonca pri boote zmizlo úvodné logo Asusu a do Biosu som sa vedel dostať iba z Grubu, kde bola položka Setup. V niektorých návodoch, čo som vygúglil, odporúčali inštalovať Linux v legacy móde. V mojom prípade však ani toto nepomohlo. Ono v takýchto situáciách vám vystúpi pot na čelo, keď máte v rukách cudzí NTB a v dôsledku inštalácie iného OS ako Win prestane NTB fungovať normálne. Jediné šťastie, že mi známy dal s NTB aj recovery USB – pre istotu, ak by niečo :-), ktoré dostal s NTB a ja som mohol dať NTB do továrenského nastavenia – toto však trvalo aj s opätovnou inštaláciou Windowsu takmer 7 hodín.

                  Keď si predstavím, koľkokrát som už Linux inštaloval, tak tentokrát som žiaľ musel pokorne skonštatovať, že som nebol schopný na tom NTB Linux spojazdniť. :-(

                  • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 14:01
                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                    O dobrodružstve s novým Asusom som sa pochválil tutok. Mne sa aspoň dalo dostať do Uefi, ale žiadna voľba vypnúť secure boot, žiadna voľba Legacy, žiadna voľba priority pri bootovaní tam nebola. Kto radí na nových strojoch inštalovať v Legacy radí blbosť. Trvalo mi tri dni, než som ten Ešus rozchodil kua.

                • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 08.11.2018 | 09:32
                  Avatar redhawk75   Používateľ

                  pisal som o tom v 2011

                  problem nie je uefi ale secureboot a implementacia vyrobcom hw

                  • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 08.11.2018 | 11:51
                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                    Tak toto mi uniklo, dik za link. Myslím, že by sa zišiel remake toho článku a postnúť ho sem na výstrahu ostatným dualbootuchtivcom

                    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 09.11.2018 | 15:21
                      Avatar redhawk75   Používateľ

                      no v tej dobe to skoro nikoho nezaujimalo, rovnako ako sa vacsina tvarila ze IPv6 neexistuje :D

                      pokojne sprav nieco, aj z toho mozes pouzit, odvtedy sa sice trochu zmenili podmienky (hlavne podpora signatur pri os) ale velmi nie.

                  • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 08.11.2018 | 15:49
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Prblém nie je secureboot, a ani jeho implementácia výrobcom HW. Probléy sú dva. Prvý problém je v nepochopení funkcie secureboot. Ten slúži na odmietnutie prístupu neschváleného autoritou ktorá ten stroj zamkla. Ak si to človek dobrovoľne zamkol nejakým OS od MS, tak to bola jeho slobodná vôľa. Druhý problém je nevymáhaní záruky (ak napr. nie je možné nainštalovať systém nepodpísaný od MS na stroji od OEM dodávateľa MS ale bez dodaného OS) na nefunkčný tovar, alebo možnosti vrátenia tovaru zakápeného z e-shopu bez udania dôvodu (ak sa človek s nimi nechce hádať).

                    Ako som hovoril už veľa krát, tak ja osobne kupujem tovar ktorý mi vyhovuje. Tým pádom nepodporujem výrobcov ktorý sa chovajú ako prasce, a netrápim sa s kydaním ich chlieva. Nemám na to čas, chuť a ani najmenší dôvod. Časy keď si človek kúpil novú škodovku priamo z fabriky, a opravoval ju dva roky aby bola vôbec pojazdná skončili pre mňa z pádom komunistického režimu. A nehodlám tie časy privolávať do IT.

                    (netýka sa bastlenia, to nie je hotový tovar)

                    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 09.11.2018 | 15:19
                      Avatar redhawk75   Používateľ

                      Ten slúži na odmietnutie prístupu neschváleného autoritou ktorá ten stroj zamkla. Ak si to človek dobrovoľne zamkol nejakým OS od MS, tak to bola jeho slobodná vôľa. 

                      suhlasim, problem je ze to nezamyka uzivatel ale vyrobca a ten aj ma signatury overenych OS. 

                      Druhý problém je nevymáhaní záruky (ak napr. nie je možné nainštalovať systém nepodpísaný od MS na stroji od OEM dodávateľa MS ale bez dodaného OS) na nefunkčný tovar, alebo možnosti vrátenia tovaru zakápeného z e-shopu bez udania dôvodu (ak sa človek s nimi nechce hádať).

                      taktiez suhlas, ale tu sa vyrobcovia brania ze ide o funkcny produkt ktory s inym OS nemusi dobre fungovat (na moj dopyt nieco v tom zmysle prislo od Aceru po vymene ID a service tagu) mozem to vraj vratit, ale v povodnom stave aj s Windows

                      Časy keď si človek kúpil novú škodovku priamo z fabriky, a opravoval ju dva roky aby bola vôbec pojazdná skončili pre mňa z pádom komunistického režimu. A nehodlám tie časy privolávať do IT.

                      no este k tomu moze dojst. kedysi sme si robili rozsirenia na ZX80 a spol aby sme teraz nemuseli bastlit tiez daco

                      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 09.11.2018 | 15:47
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                        tu sa vyrobcovia brania ze ide o funkcny produkt ktory s inym OS nemusi dobre fungovat

                        Reklamovať, vrátiť tovar a požadovať peniaze. V žiadnom prípade nepodporovať takých výrobcov, a neplakať v kútiku že človeku ublížilo to, čo si vybral sám a dobrovoľne.

                        Ak budeš pchať peniaze do rúk takým výrobcom, tak ich budeš presviedčať že trh nepotrebuje zariadenia bez Windows, a možnosti vyhodenia Windows kľúčov. Ajtak tie Windowsy niesú zdarma, ale schovávajú sa za menej výkonné komponenty ktoré sú lacnejšie cca o cenu OS (okolo 30USD pre OEM Home). Občas sa na to dá naďabiť keď neopatrný predajca ponúka jeden a ten istý model s a bez OS.

                        kedysi sme si robili rozsirenia na ZX80 a spol aby sme teraz nemuseli bastlit tiez daco

                        Podporuj takých výrobcov, a pričiníš sa o to že bastlenie sa zmení z koníčka zas na nutnosť. Ďakujem, neprosím.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 05.11.2018 | 21:03
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To je v poriadku. Oni podporujú dodanú zostavu, teda ten NB s dodaným SW/OS. A na to sa vzťahuje aj záruka. Nič iné sa od výrobcu nedalo očakávať. U predajcu je to občas iné, tam sa občas nájde niekto čo z nudy vyskúša nejaký model s LiveCD, alebo si to rovno preinštaluje s Linuxom pre seba.

        Keby si použil inú distribúciu a s novším jadrom, tak by to na 99% išlo bez chybičky. Ale, rob jak chceš. A ak trváš na Debiane Stretch, tak si kúp NB ktorý je starší ako jadro v tom Debiane na ktorom trváš. Vyhneš sa zbytočnému laborovaniu. Alebo si počkaj necelého pol roka na Debian Buster ktorý bude mať po....

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 07.11.2018 | 21:52
      Avatar ra100   Návštevník

      Dodam este, ze z ceskej acer podpori mi poradili flashnut bios novsou erziou, co som urobil a nc sa nezmenilo.

      Skusal som aj arch, ubuntu, pod legay, uefi, so secure aj bez secureboot stale bez vysledku.

      Pod uefi mrzlo vsetko hned po zobrazeni legndarneho ACER bugu.

      Pc je zbalene a zajtra si ho moze ACER pekne strcit do skladu.

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 13.11.2018 | 22:39
      Avatar ra100   Návštevník

      Este som tu a dodam, ze PC ACER 3 aspire je prec.

      Iste je len to, ze je uplne nemozne na ro reseto dostat nieco ine, ako Win10 a parny valec.

      Nechal som sa inspirovat vxmery a jeho clankom a zakopol som o ASUS X555Q s AMD.

      O zapoteni pri boote a instalacii, oproti neriesitelnemu ACER, sa neda ani hovorit.

      aj ked to bolo vesele a doslo k par preinstalaciam vdaka konformizmu - Debian a jeho kernel.

      ako napisal WlaSaTy, chce to aktualny kernel.

      skoncilo to pri Kubuntu, ktory sa z hybridneho live iso nainstaloval spravne az na druhy krat, kedze volba boot - sandisc nebolo spravne rozhodnutie.

      Po spravnosti boot volba - sandisc uefi.

      Dnes som spokojny a vsetko slape, ako ma, bez secure boot, pod uefi.

      Vsetkych pozdravujem.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 14.11.2018 | 16:21
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
        vsetko slape, ako ma, bez secure boot, pod uefi

        Kubo by mal šlapať aj v Secure boot páč Ubuntu má podpísaný zavádzač. Ale to je jedno, hlavne že to šlape. Vyzerá to tak, že čím novší stroj, tým bude väčšie dobrodružstvo pri inštalácii. Tak veľa zdaru s Linuxom.

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 14.11.2018 | 18:39
      Avatar ra100   Návštevník
      Vyzerá to tak, že čím novší stroj, tým bude väčšie dobrodružstvo pri inštalácii.

      Ano, zda sa, ze buduce moznosti pouzivania linuxu su a budu obmedzene.

      Stale tu ostavaju vyrobcovia, co linux podporuju, ako HP, Dell, Lenovo, alebo rovno specialny vyrobcovia PC pre linux.

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 14.11.2018 | 20:34
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Budúce možnosti Linuxu na notebookoch, serveroch a na podobnom HW sú presne také, ako chce trh. Ak človek vrazí peniaze do Windows, tak len dáva najavo že je s ním spokojný.

        Ďakujem, neprosím. A to ani ak opravia jesenné katastrofické záplaty.

    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 15.11.2018 | 21:00
      Avatar ra100   Návštevník

      Iste je, ze dalsi PC, co si budem kupovat, uz bude specializovany na Linux.

      Dnes potrebujem naschpny Win10 len na Fotosop od adobeho,

      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 15.11.2018 | 21:48
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Načo PhotoShop? Ak to nie je kvôli práci, tak alternatív je viac ako dosť.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 08:20
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          To sa nikdy nedozvieš. Amatérski kreatívci čo používajú profesenilné programy nevedia čo v nich robia. Orezať fotku, začierniť červené oči zo zlého blesku dokáže hocičo, nielen fotoobchod od Adobe. A spraviť to akože HDR prehulením farebnosti a konrtastu zvládne naptíklad shotwell na jeden klik. Až na občasné prepalky, ale to je daň za falošné HDR z jedného snímku.

          Odhadom dáva nový bomba špica text na memečka.

          • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 17:28
            Avatar ra100   Návštevník

            fotoshop pouzivam od cias prveho Win XP a nehodlam sa profesionalneho programu zbavit, kedze na pracu v nom som viac, ako dobre vybaveny a pre mna je to graficky standard.

            pre amaterov tu je lightroom.

            skusam aj GIMP, nie je to zle, no rutina vo fotosope je rutina.

            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 20:43
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Keď si na seba ten fotoobchod dokáže zarobiť, tak prečo nie. Ale na hranie je u neho až príliš drahá licencia.

            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 20:53
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Tak takúto vtákovinu som dávno nečítal, vieš o tom že Lightroom je primárne určený na vyvolávanie a úpravy rawiek (surový formát fotiek) a nie na zábavky s jpgčkami? Čo má toto spoločné s Photoshopom mi prosím ťa povedz, keď Photoshop používajú profici a Lightroom amatéri ako píšeš?

              • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 23:31
                Avatar redhawk75   Používateľ

                ale ved kazdy vie ze profik sa bez photoshopy nezaobide,

                domacnost s kvalitnym fotakom za 200€ alebo fotomobilom tiez nie :-)

                a najlepsie s cracknutym starym CS2

                 

                • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 17.11.2018 | 07:34
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Kvalitný foťák za dve kilá, a aj fotomobil sú dobré vtipy. Fyzika nepustí. Ale sadnú do zvyšku príspevku.

                  • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 17.11.2018 | 15:55
                    Avatar redhawk75   Používateľ

                    mne to je jasne, fotenim si zarabam.

                    len na FB a instagrame ma kazdy "fotograf" fotomobil a photoshop, samozrejme cracknuty :-)

                    Ja mam fulframe telo za par tisic ale psp nepouzivam, v redakcii by ma zozrali za zasah do fotky, mozem mac vyvazenie farieb, svetlost. 

                    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 17.11.2018 | 18:16
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Mamiya ani Hasselblad nerobia mobily, ale Sony mala "objektív" pre mobily. Teda, on to vlastne bol foťák bez displeja založený na kompakte RX-100. Vcelku zaujímavá hračka, ale stroboskop na koncerte to nedalo. Strašne som sa smial keď ten kompakt vytiahol dvorný fotograf nejakej talianskej garážovej kapely, bol ožratý jak delo. A zvukár mu zapol stroboskop. Bez toho stroboskopu by mal aj v tom stave pekné fotky. Ale to čo sa teraz samozvane volá fotomobil je len hračka produkujúca farebné machule. V tom sa nikdy nič nezmenilo.

                      Inak, PSP patrí Corelu, nie Adobe. Použill som to pár krát v minulom tisícročí.

                      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 03:10
                        Avatar redhawk75   Používateľ

                        psp phptoshop, paintshop pro ma nenapadlo. ono fotaky do mobilu robi sony a leica

                    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 17.11.2018 | 18:26
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                      Máš aj nejakú vlastnú tvoru? Rád by som si to pozrel, venujem sa trošku fotografii ako amatér a nechám sa inšpirovať :-)

                      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 17.11.2018 | 19:52
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Mám. Napr. ukážku toho jedného tlačítka "Enhance" v programe shotwell aj s krásnymi prepalkami. Fotené to bolo pred dvoma týždňami na petržalskom ostrove Starý Háj kúsok od bunkra B-S-15 neočakávane nazývaného Ostrov. Of kóz, fotka zmenšená z 12Mpix a GPS koordináty boli tiež vyhodené. Kto chce, nech si to miesto nájde.

                        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 17.11.2018 | 22:31
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                          Čo sú prepalky? Ak myslíš prepaly to sa dá zachrániť veľakrát práve z rawka a foťáku (zrkadlovky) s vyšším dynamickým rozsahom. Tak aj ja pridám dve,,,

                          • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 09:03
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Tými prepalkami som myslel ako ten druhý menší trs splynul s oblohou. Také niečo nezachrániš z jednej fotky. Na HDR sa používa séria fotografií, každá s inými parametrami svetelnosti. A výsledok sa skladá z tých viacerých fotiek jednej kompozície. Ten prepalok by sa nahradil z inej fotky v danej sérii.

                            Tie prefarbené machule čo sa robia z jednej fotky sú reálne ako spomienky na jar ktoré človeka prepadnú na jeseň keď už je sychravo. Alebo ako televízne vysielanie paneláku.

                            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 10:28
                              Avatar Dumaru1   Návštevník

                              To je prepal ty prepalok a HDR sa skladaju z fotografii s roznou expoziciou. Daju sa vyuzit napr. pri foteni v protisvetle, inak je to u niektorych zabavka s farbickami. A nerozpravaj ze sa niekedy nedaju zachranit, vsetko zalezi na dynamickom rozsahu snimaca a spravnej expozicii daneho snimku.

                              • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 13:49
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Aby si taký vtipný prepalok zachránil, tak to môžeš kurát tak ručne vyretušovať. Ale to ti nikto s instagramových fotografov čo majú svoje štúdiá na facebooku nezvládne. Tá rada zo správnou expozíciou by mala takým chybám predchádzať, ale pred stlačením spušte. A mobily nemajú spúšť, mobily robia spúšť vo fotografii.

                                • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 14:33
                                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                  Je pekné, že sa oháňaš naštudovanou teóriou z Wiki a prekladovým slovníkom, v základe možno vieš o čom píšeš ale tá tvoja terminológia je užas, ty prepalok. Wlasaty nabudúce menej omáčok ak sa chceš k niečomu vyjadrovať, toto je už off topic a nemám čo dodať. A pôvodne som sa na fotografie vlastne ani nepýtal teba,,,

                                  • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 15:13
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    To žiaľ nie je teória z Wiki alebo prekladový slovník. To je odpor ku farebným machuliam. Zatiaľ mám farbocit a ostrosť zraku v poriadku. Takže to HDR z jedného obrázku je podľa mňa naozaj rovnako vkusné ako už uvedené príklady.

                                    • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 15:18
                                      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
                                      mobily nemajú spúšť, mobily robia spúšť vo fotografii

                                      OT: totok si trafil presne kua, 36 oproti nekonečnu...

                      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 18.11.2018 | 15:30
                        Avatar redhawk75   Používateľ

                        ano, mam daco https://www.flickr.com/photos/sidomiroslav/

                        90% fotiek bohuzial patri redakcii

                        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 19.11.2018 | 20:38
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                          Noo zaujímavé fotky. Ja sa rád zabávam pri pretekoch do vrchu a panningu, aj keď mám vždy veľa odpadu a autá utekajúce zo záberu,,,

                          • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 19.11.2018 | 23:19
                            Avatar redhawk75   Používateľ

                            ta skodovka vyzera dobre.

                            vdaka, bohuzial su to fotky robene mimo pracu alebo, ak som mal volny cas tak fotenie sukromnymi fotakmi. 

                            ale za chvilu budem moct dat von fotky z Hondurasu z vykopavok (do 3/2019 maju stopku lebo isli von) tam su fotocky z dzungle, nejake zvery vsetko NIKON D800 + D700 

                             

                            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 19.11.2018 | 23:30
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                              Mám rád fotografiu a keď pozerám nejaké tie čb z histórie a čo dokázali páni fotografi bez dnešných pamäťoviek, expozimetru vo foťáku a mazania nepodarených záberov, tak klobúk dole. Potom daj info alebo hoď link, určite si to rád pozriem :-)

                              • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 20.11.2018 | 07:41
                                Avatar redhawk75   Používateľ

                                no ano, teraz je fotenie lahsie.

                                mam 10 ks 4GB kariet a z toho vecer vyjde 10-12 dobrych fotiek...

                                budu u mna na flickr.

            • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 23:29
              Avatar redhawk75   Používateľ

              photoshop je rastrovy a vektorovy editor (ako Corel paintshop, paint.net ci GIMP) pri uprave fotiek je primarne na retus a remask, to zvlada x dalsich programov s lepsimi vysledkami. dokonca Affinity kvalitou Psp prekonava.

              osobne pouzivam na retus GIMP s importovanymi pluginmi z PSP

               lightroom na rozdiel od photoshopu zvlada cely workflow az po pripravu na tlac alebo katalogizaciu.

              rovnako ako jeho konkurencia Corel AfterShot Pro,

              u nas vo firme sa Adobu zbavili, lebo CC nik nechce kvoli autorskym pravam. 

              • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 23:36
                Avatar redhawk75   Používateľ

                pekne citanie o rozdieloch PSP vs LR

                https://photographylife.com/photoshop-vs-lightroom

              • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 17.11.2018 | 18:06
                Avatar debian+   Návštevník

                CC (skratka)?

                • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 19.11.2018 | 15:52
                  Avatar bzano   Návštevník

                  Adobe Creative Cloud (CC)

                  • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 19.11.2018 | 18:47
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    CC for Adobe is same as Creative Commons for everybody? +1 for Adobe.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 14:40
        Avatar redhawk75   Používateľ

        GIMP zvlada 90% veci naco fotoshopu.

         

        • RE: ASPIRE 3 - kernel: [Firmware Bug]: cpu 0, invalid threshold interrupt offset 1 for bank 4 16.11.2018 | 17:30
          Avatar ra100   Návštevník

          hejhej, skusam aj ten, no, ako som uz pisal vyssie, rutina vo fotosope je rutina, tak ze odpadava onen zaciatocnicky vyskum v GIMPe.