WTF o internetových diskusiách

Sekcia: Ostatné 08.12.2018 | 17:29
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Fico tiež oznámil, že otvorí tlačový zákon a bude sa snažiť presadiť právo na odpoveď aj pre politikov, čo za Radičovej vlády zo zákona vyškrtli. Chce tiež zakázať anonymné diskusie pod článkami a zodpovednosť za ne by mali niesť vydavatelia.

Neviem, či som nechápavý, alebo sa začína planéty točiť opačne... Ako ste pochopili toto? Z Denníka N o Ficovom prejave

    • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 17:32
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Stano, prasis forum. Toto je na blog...

      • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 17:39
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Jj a coskoro mu niekto oznamy ze to nema s linuxom nic spolocne a nema to tu co robit. Tiez ze si ma spravit vlastny server ak chce pisat taketo prispevky a jeho inteligencia nedosahuje vysin ostatnych na tomto servery. :D

        Stano prosim ta neodchadzaj a nemaz vsetky svoje prispevky. :D

        Co sa tyka otazky. Tiez som na to pozeral ako na zjavenie a nechapem co s tym chce robit. Bude podmienka pristupu na net iba cez citacku a preukaz s cipom? :D

        • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 17:49
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          Mne ide čisto o to, že chce niekto nejako obmedzovať diskusie... A absolútne nechápem, čo daný politik rozpráva. Preto to WTF :)

          Jasné, že toto je linuxové a nie politické fórum a nechcem sem politiku ťahať - len ma toto zaujalo a ani po troch prečítaniach nechápem :)

          • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 18:12
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

            To ze to sem nepatri bol len vtip, dufam ze to tak beries. :D

        • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 17:56
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tá otázka je dobrá, ale skôr či neskôr to nastane. Možno už o desať rokov, možno až o dvadsať rokov, ale najneskôr to bude v novom tisícročí. Stav sa so mnou o singularitu že to bude najneskôr do roku 3000 :-)

          Zachovanie anonymity pre ľudí čo oskenovali svoje doklady a zaslali ich napr. do facebooku je zaujímavý námet na diskusiu. Žiaľ, moc plamennú na mňa. Nemám FB, nemám gmail.

          • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 17:59
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            Ja celkom nechápem, ako by sa dala v demokracií hromadne cenzurovať spätná väzba. Spravia na slovensku nejaký extrém, ako zákaz rôznych wordpressov a tak? Alebo budú nútiť každý web, aby zmazal diskusie? Však to je divné, nepraktické, choré a neviem čo ešte

            • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 18:06
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Spravia FB plugin pre čítačku EID. A pre najproblémovejšie weby nariadia aby používali autentifikáciu cez FB, tak ako je to už dávno na hádavých weboch. I keď hlavne z marketingového dôvodu (užívateľ komentoval článok, pozrite si ho aj vy). Potom stačí správcu alebo jeho šéfa na ŠTBácky spôsob povláčiť po CPZke kde sa v zime pripnutý o vypnutý radiátor zakryje nepranou dekou. A spraví to rád.

              Ostatné oficiálne webíky sa pridajú.

            • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 18:11
              Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

              Zakazu diskusie bez prihlasenia a prihlasenia bez overenia identity? (pride ti po registracii overovaci kod postou?) Asi nic ine ma nenapada.

            • RE: WTF o internetových diskusiách 26.12.2018 | 10:49
              Avatar debian+   Návštevník

              Ak sa niekto bude stazovat, tak ho nebudu musiet ignorovat (stalo sa stalo, ale protizakonne to nie... alebo lahsie sa to zmaze) ... takze rychlejsie bude reakcia ... ako pripadne hladat uzivatela, ktory to zmazal, az potom zmazat

              ... moj nazor

              • RE: WTF o internetových diskusiách 26.12.2018 | 19:30
                Avatar samalama.   Návštevník

                dpc ty o com tocis...?

                • RE: WTF o internetových diskusiách 26.12.2018 | 20:04
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  To je jeho názor, tomu ty nemôžeš rozumieť.

        • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 18:17
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Mne ide o to ze toto nieje vhodna tema pre tento portal, kedze nieje politicky. A ci tomu Stano rozumie alebo nie tak aj otazka sa da polozit v blogu. Na to ten blog je urceny. Prasi sa takto forum aj takymito odpovedami.

          V blogu si to moze vzdy niekto precitat ,ten kto chce. Kedze to je uz vo fore, co je mimochodom gro tejto stranky tak sa to tu prasi a moze to vadit pri hladani niecoho na fore. Je to tu proste zbytocne.

          Ozval som sa z dvoch dovodov. 1. ze sa to nestalo prvy krat (a asi ani posledny) a 2. je ze potom tento portal aj tak vypada...

          • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 18:25
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            Zrovna tato tema podla mna je na tento portal viac nec vhodna, kedze sa jedna o obmedzovanie slobody prejavu na interfernetoch.

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 20:36
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

              V tomto súhlasím s LUcoRPom a taktovto bolo aj myslené. Bez snahy o určitú slobodu by asi opensource nikdy nevzniklo. A ak by sa malo Slovensko priblížiť štátom ako je Kľdr, tak to by bolo zle z pohľadubasi každého, nielen politického

      • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 17:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        Na blog by som písal o niečom, čomu rozumiem. Tomuto nerozumiem :)

        • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 17:59
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          To je v poriadku. Ani ja nerozumiem prečo zodpovednosť za moderované (ehm. už teraz zo zákona cenzurované) diskusie má niesť vydavateľ a nie prevádzkovateľ. Naozaj to takto prehlásil Fico, a nie Markitán Danko?

          • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 20:40
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            Mne sa to zdá ako niečo, čo sa dá ľahúčko zneužiť. Môžeme rovno stíhať autora stránky za to, že si tam niekto dovolil písať niečo, čo sa niekomu v pozadí nepáči.

            Atačí, aby niekto na stránke kvetinárstva vychválil holokaust alebo niečo podobné

            • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 21:20
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pokračuj aj tým, či je nesprávne ak vlastník auta je zodpovedný za priestupok alebo trestný čin ktorý bol spáchaný tým autom. Aby nepoužíval klasickú výhovorku: "Ja som to nebol, bola to osoba mne blízka ktorej týmto nechcem uškodiť" a rovno natrel toho, čo zrazil tú babku na prechode alebo čo si má zaplatiť pokutu za parkovanie na trávniku.

              Alebo nemusíš, aj tak sa to zvrhne na hádku o tom že FB užívatelia chcú mať mimo FB zaručenú anonymitu. Toto nebude konštruktívna debata.

      • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 23:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Asi by som ho zabanoval ak by to začal robiť politickú agitáciu a to ešte bez uvedenia presného zdroja, neviem či mu v tom bránil pán kapitán Tom Tom, alebo kto.

        Na druhej strane ak významný politik začne otvárať takúto tému, tak poteš košte. Takže tiež súhlas s tebou, že do blogu (kurwa Stano neviem či si si nevšimol, ale nové zápisky v blogu sa zobrazujú hore, čiže sú už dobre viditeľné), ale témy na slobodu slova aj toho anonymného sú dôležité aj pre našu komunitu a celkovo svet. Ja už nejak nesledujem ani Kernelácke štastiky, ale boli časy, keď anonymovia prispievali veľkou časťou aj tam cca 30%.

        Za seba poviem, keď nebude voľnosť informácií a názorov, tak to je pre mňa konečná. Nikto nám to nesmie zobrať.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 18:20
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Poslanec Fiko sa ocividne inspiroval u velikanov typu Orban, Erdogan ci Putin sledujuc tak rastuce trendy v obtiaznejsej Europe. Fikovi zatial stale nedoslo, ze teraz nemoze otvarat nic. Dufam, ze sa situacia u nas upravi natolko, ze za par rokov bude otvarat uz iba svoj anal pre spoluvezna Goga v tretej napravnovychovnej.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: WTF o internetových diskusiách 08.12.2018 | 22:50
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pre Goga? Nemyslel si Nigela?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: WTF o internetových diskusiách 09.12.2018 | 00:10
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          To je tusim Gogov brat :D

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!