Asus R209H,zvuk,video.

Sekcia: Hardware a Drivery 04.01.2019 | 10:01
Avatar macakv   Používateľ

Nedávno som nainštaloval do tohoto netbooku ubuntu 18.04 bionic.Inštalácia prebehla bez problémov ale nejde zvuk ani neprehráva video.Skúšal som nastavenia v ALSE aj vo VLC ale nič.Spojazdnil to niekto?..som začiatočník,tak ma berte s rezervou.

    • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 10:15
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      no aby ti niekto pomohol budeš musieť poskytnúť viac info

      napr. aspoň výpis z lspci alebo výpis z lshw (to je dlhší výpis ten hoď asi radšej na pastebin)

      potom presne napísať čo si skúšal

      napr. postup TU alebo postup popisaný TU -

      čo sa týka prehrávania videa - ak máš v tom kompe samostatnú grafiku, tak treba pre ňu nainštalovať ovládač (intelácke by mali fungovať automaticky)

      aké videá ti nejde prehrávať ? aký typ súboru (kontajner), aký kodek ? ide youtube ?

      vo VLC sa v nastaveniach dá zmeniť renderovacie jadro (to často pomôže)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 11:24
        Avatar macakv   Používateľ
        samozrejme že som ratal,že budete chcieť viac info...
        $ lspci
        00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series SoC Transaction Register (rev 36)
        00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCI Configuration Registers (rev 36)
        00:0b.0 Signal processing controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series Power Management Controller (rev 36)
        00:14.0 USB controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series USB xHCI Controller (rev 36)
        00:1a.0 Encryption controller: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series Trusted Execution Engine (rev 36)
        00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCI Express Port #1 (rev 36)
        00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCU (rev 36)
        01:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros QCA9377 802.11ac Wireless Network Adapter (rev 31)
        bubo@bubo-E200HA:~$
      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 11:44
        Avatar macakv   Používateľ

        tu je lshw...neviem čo je vlasne zvukovka

        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 12:44
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pekný výstup, ale jednej vete v ňom nerozumiem. Vedel by si mi preložiť čo znamená následovná veta?

          WARNING: you should run this program as super-user.
          • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 13:25
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            prosím povedz mi prečo mu nepovieš rovno že to má spustiť cez sudo

            teda príkazom

            sudo lshw

            prečo sa musíme hrať na základnú školu, hádanky a nazval by som to až posmievanie, to nikomu nepomôže

            ak chce dostuduje si to dobrovolne, týmto prístupom ho len odradis

            očividne mu to nič nepovedalo ked to spustil alebo si to ani nevšimol, čo je pre niekoho kto nepoužíva linux a terminal úplne bežné

            bežného užívateľa to ani nezaujíma, on sa možno nesnaží naučiť ako to funguje, len chce odstrániť chybu a chce systém používať na pozeranie filmov (čo je úplne normálne, nie každý ma IT ako záľubu)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 13:42
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Hovorí sa tomu samostatnosť. Niektorí ľudia totižto očakávajú že za nich ostatná ľudia vyriešia ich problémy, alebo im kompletne naservírujú riešenie typu tuto toto stlač a hentam zas dolej po rysku. A s popisom si nelámu hlavu.

              Tak to naozaj funguje. Napríklad v autorervise, ale ten nie je zdarma. A aj pre počítače existujú servisy, kde im stačí povedať že nejde zvuk alebo video. Dohodne sa na cene, a o pár dná si môže prísť pre opravený počítač.

              Ono, pochybujem že si nevšimol že mu tam chýba informácia o zvukovke. Ak si sám nainštaloval OS v angličtine, tak asi vie ako sa povie zvuk v tom jazyku. A mohlo ho trknúť ako to mal spustiť keď sa do toho pozrel. Ale mne sa nezdá že by sa do toho pozrel. A to je základný problém. Ak sa človek nepozrie na svoj problém, a len hodí do pléna niečo na štýl "čo mám robiť, niečo mám pokazené", tak je u škoda čokoľvek radiť. Buď si to pokazí sám a bude nasrdený na rady druhých, alebo sa na to rovno ajtak vykašle ako sa na to vykašlal pred tým ako sa opýtal.

              • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 14:14
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                áno služby nie sú zadarmo ale toto forum je o poskytovaní tej služby - pomoci zdarma, pre dorbý pocit duše

                a ked si spomeniem ako som začínal s linuxom a že je nejaký super-user som tiež netušil ani prečo používať sudo, a polku vecí som riešil prihlásením ako root (vtedy pre mňa obdoba administrátora z windowsu) tak viem že často je efektívnejšie ľudom narovinu napísať toto sprav a úplne ideálne vysvetliť prečo

                hladanim navodov na nete ktorým človek rozumie 10% vyvoláva len zúfalstvo

                s tým tvojím záverom sa však dá len súhlasiť, zatiaľ to vyzerá tak že sa velmi nesnaží nájsť riešenie (stále napr. nenapísal v čo sa pokúša pustiť, aký druh súborov a odkial atď.)

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 14:45
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Akurát že ty si sa opýtal že "ako" to teda spravím, a aj si povedal "čo a kde" ti nefunguje.

                  To ale u neho nie je prvotný problém. On nešpecifikoval ako mu to blbne. A pre takých existujú servisy. Takže ak to chce mať chalan bez platby na faktúru, tak nech sa spolu podieľa na riešení jeho problému. A ak sa mu nechce, tak nech to zverí do rúk odborníkom za finančnú úplatu. (ja v servise nerobím, aby nenastala mýľka.)

    • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 11:01
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Skús byť konkrétnejší a prezradiť čo znamená nejde zvuk alebo video.

      Máš prepnutý zvukový výstup cez HDMI alebo do jacku na slúchadlá namiesto vstavaných repráčikov, alebo máš len stiahnutú hlasitosť či umlčaný výstup? Pozri do nastavení, zvuk a vo výstupe to preklikaj.

      S tým videom, skúšal si len youtube, alebo máš nejaké filmy či BR/DVD kotúče?

      Ono, video by to v dnešnej dobe malo prehrať aj bez akcelerácie, ale v tom prípade by to sekalo. Ako keď človek pozerá rozprávku cez diapozitívy. Ale v prípade chráneného obsahu to obvykle vyžaduje nahodiť nejaký doplnkový balík.

      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 11:30
        Avatar macakv   Používateľ

        zvuk mám nastavený na stereo ..práve že nieje tam prepínač na speaker..ale je tam jack,hdmi ale nejde ani na sluchátka...všetko je na plno..

        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 12:28
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nuž, tu sa natíska ešte jedna otázka. Kde v Alse si to pozeral keď Ubuntu už dávno primárne používa pulse audio? Je dosť možné že to síce máš v Alse nastavené na max, ale v Pusle Audio nie.

          S tým videom je to podobne.

          • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 13:10
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ja som mal za to že ALSA zabezpečuje komunikáciu s HW a pulse audio je vrstva nad tým, vrstva s ktorou bežne narába užívateľ

            ale audiu v linuxe som nikdy poriadne nerozumel a očividne ani nerozumiem

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 13:15
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              som si aj hneď našiel k tomu vysvetlenie ALSA - PulseAudio nie že by mi to nejak extra pomohlo, ale lepši ako drôtom do oka

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 13:55
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Prvý vtip je v tom, že Alsa to môže mať nastavené jedným spôsobom, ale Pulse Audio to môže mať nastavené inak. Teda napr. v Alse naplno, a v Pulse stíšené bude mať za výsledok ticho. Druhý vtip je v tom, že vo východzom stave nemáš v Ubuntu moc možností práce s Alsa aby tento prvý vtip nenastal keďže sa to nastavuje v Pulse. A aby niečo riešil s Alsou, tak by ju mohol nejakým divokým spôsobom doinštalovať a následne rozhasiť. Tretí vtip je v tom, že mu tam niečo nemenované nefunguje. A on nechce povedať čo. Možno chce pustiť multimédiá vo formáte ktorý je myslím stále chránený patentami (Zvuky MP3/AAC Video DVD/MPEG-2, ...). A ak pri inštalácii neklikol na "inštalovať kodeky tretích strán", teda na niečo čo sa zvykne ukázať a má človek povolený internet aj s záplatami hneď pri inštalácii, tak mu to neprehrá.

                Toľko ku bežnej a očakávanej chybe za ktorú Ubuntu nemôže.

                Teoreticky tu je ešte jedna možnosť, že by mu to korektne nezdetekovalo zapojenie AC97 kodeku, ale to zvykol byť problém pred desiatimi rokmi. V posledných piatich rokoch som to nevidel ani pri otázke na spojazdnenie exponátu z múzea. Vylúčiť to však nemôžem, keďže o tej zvukovke človek nevie nič. Informáciu chalan scenzuroval, povedzme že z nedbalosti.

        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 14:17
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          hod sem screenschoty vsetkych nastaveni v ktorých si sa rýpal

          a prípadne napíš čo všetko si doinstalovával do ubuntu a ako

          ak hovoríš že tam máš JACK (a nemyslíš tým 3.5 jack ako fyzický konektor ale JACK ako správcu audia, tak ten v základnej inštalácii ubuntu určite nebol)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 14:47
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A prípadne že čo to vôbec nefunguje, alebo funguje čiastočne. A aj ako to bolo inštalované (s internetom, a s povolením "neslobodného programového vybavenia" ktoré zahŕňa aj podporu niektorých typov patentovaných multimédií).

    • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 17:01
      Avatar debian+   Návštevník

      Daj vypis prikazu lspci. To zatial staci.

      Ak potrebujes prava root (najvyssie prava). Tak su 2 cesty: a) cez su a) cez sudo Pri zadavani hesla, nedivis znaky ani hviezdicky, takze si daj pozor, co zadavas.

      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 18:46
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Výstup príkazu lspci sem už dal, a v ňom je vidno že má APU (GPU v CPU) x5-E8000/J3xxx/N3xxx. Pokračuj, keď ti to stačí.

        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 20:54
          Avatar debian+   Návštevník

          Vdaka.

          Nemas ovladace zvukovej karty Conexant v svojom systeme. Prihlas sa ako root a zadaj tieto prikazy:

          cd /tmp
          wget http://www.linuxant.com/alsa-driver/archive/alsa-driver-linuxant-1.0.23.1/alsa-driver-linuxant_1.0.23.1_all.deb.zip
          unzip alsa-driver-linuxant_1.0.23.1_all.deb.zip
          dpkg -i alsa-driver-linuxant_1.0.23.1_all.deb
          

          Source: popis notebooku a ALSA driver with improved support for Conexant chipsets

          • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 21:11
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Rád si pozriem ako sa preloží ovládač z roku 2010 pre jadrá 2.4 a 2.6 v distribúcii s jadrom 4.x. Myslíš to naozaj vážne?

            Normálny človek by si skôr overil že čo mu tam nefunguje, a potom by sa rozhodol či je to absenciou ovládačov alebo len stačí prepnúť východzie nastavenie obslužného SW.

            • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 21:47
              Avatar debian+   Návštevník

              Prejst na starsi system, lebo inac si s tym neporadis. Moze nahlasit vyvojajom distra, ale nech nepredpoklada, ze niekto si s tym namahu naprogrovat do aktualnej.

              Tu mu nik jeho problem nevyriesil: no-sound-in-ubuntu-18-04-hp-notebook.

              • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 22:00
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Teraz nerozumiem či je to dôvod prečo si mu poradil ovládač z roku 2010 na modem ktorým sa môže pripojiť na internet cez pevnú linku. Pozri si popis toho deb balíčku (klikni naň v mc, a v ňom obsah súboru INFO).

                Nechceš mu ešte k tej rade aby použil staršie distro aj poradiť aby si zakúpil teda tú pevnú linku a aby si zatelefonoval tú hudbu čo chce počúvať?

                PS: Takých stránok kde niečo nechali tak je plný internet.

                • RE: Asus R209H,zvuk,video. 04.01.2019 | 22:56
                  Avatar debian+   Návštevník

                  macakv: Skusil som nainstalovat do sucastneho systemu (Fedora) rpm balik na tej stranke. Nainstalovalo v pohode. Ale skusit som nemal moznost. Resp. neviem 100%, aky modul mam dat dat nacitat. ... Za pokus nic nedas. Alebo nainstaluj starsiu verziu.

                  WlaSaTy: Modem je zařízení pro převod mezi analogovým a digitálním signálem. (CZ wiki) Vystup z reproduktorov je analogovy signal. Vstup mikrofonu je analogovy signal. Pocitac pracuje s digitalnym signalom.

                  • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 04:38
                    Avatar macakv   Používateľ

                    dakujem za radu...skusil som ten ovladač,ale vyhadzuje chybu pri inštalacii.Idem skúšať dalej..

                    • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 05:23
                      Avatar macakv   Používateľ
                      pacmd list-cards shows
                      1 card(s) available.
                          index: 0
                      	name: <alsa_card.pci-0000_00_02.0-platform-hdmi-lpe-audio>
                      	driver: <module-alsa-card.c>
                      	owner module: 7
                      	properties:
                      		alsa.card = "0"
                      		alsa.card_name = "Intel HDMI/DP LPE Audio"
                      		alsa.long_card_name = "Intel HDMI/DP LPE Audio"
                      		alsa.driver_name = "snd_hdmi_lpe_audio"
                      		device.bus_path = "pci-0000:00:02.0-platform-hdmi-lpe-audio"
                      		sysfs.path = "/devices/pci0000:00/0000:00:02.0/hdmi-lpe-audio/sound/card0"
                      		device.bus = "pci"
                      		device.vendor.id = "8086"
                      		device.vendor.name = "Intel Corporation"
                      		device.product.id = "22b0"
                      		device.product.name = "Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCI Configuration Registers"
                      		device.string = "0"
                      		device.description = "Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCI Configuration Registers"
                      		module-udev-detect.discovered = "1"
                      		device.icon_name = "audio-card-pci"
                      	profiles:
                      		output:stereo-fallback: Stereo výstup (priority 5100, available: unknown)
                      		output:multichannel-output: Viackanálový výstup (priority 100, available: unknown)
                      		off: Vypnuté (priority 0, available: unknown)
                      	active profile: <output:stereo-fallback>
                      	sinks:
                      		alsa_output.pci-0000_00_02.0-platform-hdmi-lpe-audio.stereo-fallback/#0: Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCI Configuration Registers Stereo
                      	sources:
                      		alsa_output.pci-0000_00_02.0-platform-hdmi-lpe-audio.stereo-fallback.monitor/#0: Monitor of Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx Series PCI Configuration Registers Stereo
                      	ports:
                      		analog-output: Analógový výstup (priority 9900, latency offset 0 usec, available: unknown)
                      			properties:
                      				
                      		multichannel-output: Viackanálový výstup (priority 0, latency offset 0 usec, available: unknown)
                      			properties:
                      				
                      bubo@bubo-E200HA:~$
                      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 09:46
                        Avatar samalama.   Návštevník

                        https://github.com/heikomat/linux/tree/cx2072x/cx2072x_fixes_and_manual

                        kupil si si chujovinu a teraz ti chuj ide...

                      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 09:56
                        Avatar debian+   Návštevník

                        Podla tamtoho vypisu mas inu zvukovku Intel HDMI/DP LPE Audio (alebo aj 2.), tu je aj pripadne nejaky closed driver.

                        Ale ked kukam ten vypis, tak system pre dane zariadenie nacita driver: driver: <module-alsa-card.c>

                        Skus nieco prehrat cez mplayer:

                        mplayer -ao alsa PATH_TO_FILE

                        A ked neprehra, potom ako root chcem vypis:

                        dmesg|tail -n

                        Program dmesg vypisuje hlasky jadra Linux. Pozri si ich cez:

                        dmesg|tail

                        . Less sa ovlada sipka hore/dole, PgUp, PgDn a koniec pozerania je cez klaves q.

                        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 10:21
                          Avatar samalama.   Návštevník

                          tak ty neprestanes...?!

                  • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 09:49
                    Avatar samalama.   Návštevník

                    DPC ty kokote uz nikomu nic nikde nerad, lebo co ty za chujoviny pises, to je neskutocne!!!!! to si fakt taky prijebany, alebo co?! sa zobud...

                  • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 13:16
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Ty si naozaj myslíš že modem posiela hudbu do reprákov, a nie do konektora RJ-11 ktorým sa v časoch dialup-u pripájalo na pevnú linku? To by som si pozrel ako tam teda napojíš repráky na tie 4 drôty ktoré operujú na približne šesťdesiatich voltoch. Niektorí z nás dvoch, teda staršia polovica sa cez podobný modem pripájala do internetu.

                    Nuž, rady typu first match sú prospešné u Skautov, alebo Trampíkov ktorí dokážu zapáliť táborák s jednou zápalkou. Ale zobrať prvý výskyt nejakého slova z vyhľadávača a spojiť to bez súvisu sú slušne povedané: Kontraproduktívne.

    • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 10:13
      Avatar rhwk   Návštevník

      1. je tam cherrytrail CPU. potrebuje nieco pre tieto PC (GalliumOS)

      2. pouzit riesenie od grippytech: https://github.com/Grippy98/Asus-E200HA-Linux-Post-Install-Script/tree/minimalDev  funkcne pre Ubuntu 17.x a 18.x

      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 13:40
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ten odkaz vyzerá pekne, až na drobnosť. V tych skriptoch kde sa vyskytuje niečo na štýl ovládača pre zvukovku je uvedený starý link ktorý už neexistuje. Presunuli to.

      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 15.01.2019 | 08:27
        Avatar macakv   Používateľ

        Ďakujem za nakopnutie.Bolo to ono.

    • RE: Asus R209H,zvuk,video. 05.01.2019 | 19:50
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Inak k téme. Na jar, tesne pred vydaním Ubuntu 18.04, menovite piateho apríla roku 2018 sa do jadra 4.17-RC1 pretiahlo dosť vecí ohľadne zvuku, a bol tam dosť spomínaný aj ten Cherry Trail. Možno sa to do toho 18.04 dostalo v rámci prerelease patchov, a možno nie.

      Ono, bolo by naozaj vhodné keby si opísal čo myslíš tým že nejde zvuk a ani video. Keby ti nešlo video, tak ti ostane čierna obrazovka. Ak ti nejdú nejaké filmy, tak skús opísa.., ale načo sa opakovať. Aj s tým zvukom. Ten NB má digitál cez HDMI, ide aspoň ten? +Ci je to absenciou tých uzavrených a licencovaných MP3 alebo AAC formátov za ktoré si stále pýtajú peniaze a tak to nemôže byť priamo na inštalačnom médiu.

      Škoda reči.

      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 06.01.2019 | 10:32
        Avatar macakv   Používateľ

        tak teda k teme...zvuk nejde ani cez jeden výstup...repraky,hdmi,sluchatkový výstup.Video nejde,respektíve spustí sa kusok(trubkatube) a potom ako keby načítavalo,DVD ide normálne...nakoniec som boj vzdal...nemám čas na študovanie a skúšanie...bol to len experiment...preinštaloval som na android a ide aspom video...aj ked bez zvuku..dakujem za váš čas...na každom fore sa najdu ludia,,ktorí chcú pomocť a aj chujovia,ktorí nepoznaju človeka a idú ho hodnotiť..prajem tomuto foru nech sa mu darí.

        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 06.01.2019 | 10:58
          Avatar debian+   Návštevník

          Preto som chcel vystup z mplayer. Z konzoly prehradavac. Vypisuje, co pouziva (audio vystup, video vystup, z akeho formatu na aky konvertuje). A v pripade vystupu vypise aj vypise chybu.

        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 06.01.2019 | 13:55
          Avatar rhwk   Návštevník

          treba tam hodit Gallium OS, presne na toto je stavany (Baytrail, Cherry trail) ale ano chapem ta. je to tu sami odpornik

        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 06.01.2019 | 14:26
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Obecne sa v Linuxe nezvyknú používať ovládače od výrobcu, keďže výrobcovia ich neposkytujú. Teda až na malé výnimky. Linux zvykne obsahovať ovládače už v základe, alebo ich ponúkne sám doinštalovať z internetu. Ak mu to ovšem človek povolí. Tie ovládače pre Linux musí ovšem doprogramovať nejaký, ako si spomínal, odborník.

          Youtube sa zvykne sekať keď použité ovládače ešte nemajú v sebe akceleráciu videa, ale to asi nebude tvoj problém keďže ti DVD ide bez problémov. Skôr to vyzerá že si to asi prehrával cez Flash ktorý v Linuxe nikdy nepoužíval akceleráciu. Youtube cez HTML5 funguje bez problémov.

          A s tým zvukom? Nuž, ak ti výstup sám vypíše že to máš spustiť inak, a vo výpise niečo zjavne chýba, tak je to v poriadku. Presne pre takých ľudí sú servisy. Ja si tiež chodím s bicyklom do servisu a nepchám prsty tam, kde tomu nerozumiem. Nechcem to pokaziť. Nehanbím sa za to, a považujem to za prirodzenú deľbu práce.

          Keby som sa ja, alebo niekto iný ozval napríklad na cyklo fóre s pískajúcimi brzdami, tak sa opýtajú na základnú diagnostiku. A bez nej mu som bol odporučený v tom lepšom prípade do servisu. Možno v tom ty vidíš rozdiel oproti počítačom, ale ja nie.

          Nuž, prajem ti veľa zdaru s tým Androidom alebo hocičím iným.

          • RE: Asus R209H,zvuk,video. 06.01.2019 | 15:06
            Avatar debian+   Návštevník

            Pripadne su na to linux stretavky (napr. https://linuxos.sk/forum/22790/tato), kde skusenejsi sa ti na to pozrie a bude mu rychlejsie trvat vyriesenie problemu, ako tebe.

            Aj ked na vzdialene pristup k pc mame apky.

            • RE: Asus R209H,zvuk,video. 06.01.2019 | 16:39
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Založ jednu špeciálne preňho, u Bakošovcov v klube.

              • RE: Asus R209H,zvuk,video. 06.01.2019 | 21:52
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                O JB už nepíšu ani roľnícke noviny, našťastie.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Asus R209H,zvuk,video. 07.01.2019 | 08:08
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Až na občasné pokusy o trolenie, ako bolo predvedené aj s týmto mikronotabúkom.

                  • RE: Asus R209H,zvuk,video. 15.01.2019 | 08:08
                    Avatar macakv   Používateľ

                    problem vyriešený všetko igrayet...inštalacia ubuntu 18.10

                    • RE: Asus R209H,zvuk,video. 15.01.2019 | 09:58
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Takže vravíš že jadro novšie od 4.17-RC1, teda to čo vyšlo pred zmrazením 18.04 pomohlo ako ti bolo poradené?

                      • RE: Asus R209H,zvuk,video. 15.01.2019 | 19:07
                        Avatar macakv   Používateľ

                        Hej ako vravíš...akurát jedna vec...interné repro nejde ale ide cez bluetooth.Vo widlach to šlapalo..ale to je detail...vo vlaku nebudem robiť bordel... :-)

                        • RE: Asus R209H,zvuk,video. 15.01.2019 | 20:06
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          To vieš, dosť často stačí použiť novší SW. Teda upgrade, ten natlačí aj nové ovládače. A len málokedy, skutočne výnimočne je treba ručne hľadať ovládače.

                          Ak by tie repráky vadili, tak môžeš skúsiť novšie jadro. Alebo upgrade. Ale asi neskôr, prerelease 19.04 zatiaľ nezdvihol verziu jadra oproti 18.10.