nenájdena domáca wifi sieť

Sekcia: Konfigurácia 04.02.2019 | 13:18
Avatar tomáš   Návštevník

čaute. Preinštaloval som win 10 na ubuntu (je ako jediný OS v PC) a mám takýto problém. Ked dám vyhľadať domácu wifi sieť , tak mi ju bud vôbec nenájde (čo je v 99% prípade) alebo mi ju na chvíľu ukáže a ked sa chcem pripojiť, tak ma nepripojí. nenájde mi ani susedové wifiny. Skúšal som gugliť, čítať fora, pozerať videa, ale k ničomu som sa nedopátral. za každú radu budem vdačný.dakujem

    • RE: nenájdena domáca wifi sieť 04.02.2019 | 13:35
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      máš otestované že HW je v poriadku ? napr. cez iné live cd/usb nejakého iného linuxu ?

      ovládače máš nahodené nejaké ? pozeral si položku uzatvorené ovládače v ubuntu

      kedže neposmínaš o akú wifi ide ani o aky pc ide tak ti ťažko niekto pomože

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: nenájdena domáca wifi sieť 04.02.2019 | 13:50
      Avatar tomáš   Návštevník

      takže pre info. wifi mi najde, ale iba ked sedim meter od routra, aj to len jednu paličku. na druhom ntb mam signal plny aj v najvzdialenejšom mieste v byte. existuje teda nejaky prikaz na zvyšenie intenzity signalu?

      • RE: nenájdena domáca wifi sieť 04.02.2019 | 14:20
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        nie ale existujú plnohodnotne funkčné ovládače a polofunkčné

        ak je to nejaká špeci wifina jej podpora v jadre moze byť len základná, ale ako to hovorieva wlasaty, vešteckú guľu nemáme takže môžme len hádať kde je problém

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: nenájdena domáca wifi sieť 04.02.2019 | 19:32
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      @tomáš - bez podstatných informácií o HW Ti zrejeme nikto neporadí. Neuviedol si ani len tie najzákladnejšie údaje.

      Veľmi dobrý výpis o HW vypíše príkaz

      inxi -Fz

      inxi ale nie je štandardne nainštalovaný v Ubuntu, ak máš teda možnosť, pripoj PC káblom k internetu (keď nejde Wifi) a príkazom sudo apt-get install inxi ho nainštaluješ. Alebo aj príkaz

      lspci

      poskytne dostatočné info + doplniť verziu Ubuntu.

    • RE: nenájdena domáca wifi sieť 04.02.2019 | 22:18
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ak si dobre spomínam jedna wifina mi robila presne toto isté, keď som spustil Ubuntu ako live tak som videl sieť a pripojil som sa ale keď som distro nahodil, už som sa nevedel pripojiť. Vyriešil som to inou externou wifinou na ktorú som dostal tip od Wlasateho a odvtedy mám kľud,,,