SATA pod AUROXOM 11.

Sekcia: Hardware a Drivery 07.11.2005 | 17:30
Avatar OshO Sidux  Používateľ
Aurox mi nenasiel SATA disky. Ako to mozem napravit? Napr. ale v programe QTParted na formatovanie a rozdelovanie s nimy mozem pracovat v pohode. Dakujem.
    • Doplnenie 01.11.2005 | 12:41
      Avatar OshO Sidux  Používateľ
      Je to jeden disk rozdeleny na dve particie a obe su NTFS.
      • Re: Doplnenie 01.11.2005 | 14:09
        peter golis   Návštevník
        hm, takze distribucia linuxu aurox nenasla sata disk rozdeleny na dve particie naformatovane ako ntfs. ale program qt parted ktory bol spusteny pod danou distribuciou s danym diskom pracoval bez problemv. nechapem.
        • Re: Re: Doplnenie 01.11.2005 | 22:47
          Osho   Návštevník
          Ja tomu tiez nerozumiem. Neviem kde mam ten disk hladat. Nie je v /media a ani v /mnt Tak asi ho nenaslo ked tam kde vraj ma byt nie je. Pri instalacii aurox ten disk nasiel a slo s nim pracovat. Ale po instalacii ... nic. Asi som nieco pokaslal pri instalacii a nieco zle zaklikol???
          • Re: Re: Re: Doplnenie 01.11.2005 | 23:13
            peter golis   Návštevník
            a mali by tam byt? ak boli pripojene dane particiem tak ich uvidis (prikazy mount alebo df -h) ak neboli pripojene ale system ich detekoval tak ich aspon povie (prikazy dmesg | grep -i -e hd -e sd alebo fdisk -l) ak ich system nezdetekoval, tak bude treba nastavit jadro systemu. ale to uz pochybujem ;-)
            • Re: Re: Re: Re: Doplnenie 03.11.2005 | 03:23
              Osho   Návštevník
              dmesg | grep -i -e hd -e sd Tymto prikazom mi ich ``povedalo``. Lenze ked pisem mount sda a podobne tak to nenamontuje...???
              • Re: Re: Re: Re: Re: Doplnenie 03.11.2005 | 18:18
                peter golis   Návštevník
                a ako to prilajas? mkdir /mnt/sda1 #staci raz mount /dev/sda1 /mnt/sda1 ?
                • Uz to ide len... 06.11.2005 | 22:55
                  Osho   Návštevník
                  Uz sa mi ich podarilo namontovat. Diky moc. Mam ale este jeden problem, ze po restarte tie disky opat nie su namontovane a treba to vzdy opakovat. Ako by sa to dalo spravit na trvalo? Dakujem
                  • Re: Uz to ide len... 06.11.2005 | 23:13
                    peter golis   Návštevník
                    toto, a aj predchadzajuca cast otazky sa tu riesi kazdu chvilu. skus si spravit zaznam do fstab. a aj s spravnymi pravami aby si nemusel byt stale root.
    • Re: SATA pod AUROXOM 11. 07.11.2005 | 17:30
      Avatar OshO Sidux  Používateľ
      Dakujem, kazdym novym dnom som coraz mensi lamer :-))).