auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné

Sekcia: Ostatné 27.06.2019 | 17:27
Avatar marek-srobik   Návštevník

mám navigačku v aute, ktora ma na 16G SD karte nahrate mapy a hlasy navigacie. Tie hlasy su ulozene kazdy jazyk vo svojom adresari. Slovensky jazyk nasamplovala nejaka debilka, este aj stara, proste nanič hlas. No a tak chcem proste tie sample nahradit peknym sexi hlasom inym. Spravil som si obraz disku tej SD karty - na pokusy, ...prepisem sampel napr. "zabocte doľava" , alebo akykolvek iny a bum uz mi to nejde a navigačku zasekne alebo vobec nespusti. Vsimol som si ze v hlavnom adresari je prilozeny subor MD5 checksum. a v nom pre kazdy jeden adresar priradeny osobitny retazec MD5 ...viem ze to s tym suvisi -ked zmenim co i len bit v akomkolvek subore , uz to nejde. Da sa s tym nieco ?

    • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 28.06.2019 | 01:26
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Tak si tam daj hlasy a sprav pre každý priečinok md5sum, alebo mi niečo uniká?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 28.06.2019 | 06:01
        Avatar marek-srobik   Návštevník

        ...neuniká. v súbore s md5 check mám potom v príslušných riadkoch tie reťazce nahradiť ? ( prosim o trpezlivosť so mnou- som viac elektrotechnik než informatik , čo to ale viem ) (preto som sa obrátil sem - na vás )

        • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 28.06.2019 | 09:27
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

          Pouzi prikaz z linuxu md5sum, urcite nieco najdes aj pod MS, popripade si urob skript, aby si nemusel subory vypisovat rucne ;) md5sum AlpineNavi.exe data.zip nnghal.dll atd. > md5Checksum

          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
          • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 28.06.2019 | 11:18
            Avatar marek-srobik   Návštevník

            skusim. ok ďakujem.

    • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 28.06.2019 | 14:55
      Avatar marek-srobik   Návštevník

      ...bezi mi to paradne ĎAKUJEM .

      • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 28.06.2019 | 23:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        To sme radi :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 29.06.2019 | 18:05
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Silno pochybujem že by mala tá navigácia tak slabú ochranu. To by bola palubovka toho auta dosť ľahko exploitovateľná, aj bez servisného kábla.

        • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 01.07.2019 | 18:54
          Avatar .   Návštevník

          Tak asi hej, keď píše, že mu to funguje.

          • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 02.07.2019 | 01:33
            Avatar glo   Návštevník

            Vlasáč je fundovaný odborník, nepochyboval by som o ňom, len bude asi komplet vyhorený, keď aktualizuje profil na profesii

            • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 02.07.2019 | 09:47
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Na profesii mi prišla pripomienka po X rokoch, tak som ju akceptoval. Bez zmeny. Ak ma to nestojí nič a prinesie mi to niečo, tak prečo to nevyužiť.

              Ale s týmto autom. Ak by mala tá vstavaná navigácia takto slabú ochranu, tak sa jedná o auto s nádherne deravou elektronikou ktoré je tým pádom v štatistikách kradnutia dosť vysoko. Veľmi vysoko, a určite to je veľmi dobre rozoberané na vrakoviskách.

              PS: Skôr si myslím že to bola otázka len na pobavenie zadávateľa, bez reálnej hodnoty.

      • RE: auto navigácia -zmena hlasu samplov za vlastné 30.06.2019 | 13:02
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Aké to je auto? A rocnik?