Linux prezentácia ovládaná mobilom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.09.2019 | 17:50
Avatar caopyp11   Návštevník

Ahoj téma je asi jasná, návod ako najlepšie ovládať prezentáciu v openoffice alebo inom programe ktorý mi poradíte pomocou mobilu. 1 - preferoval by som bluetooth 2 ak nie tak wifi hotspot. Ide o jednoduchú prezentáciu bez obrázkov. Mam linux mint 19.1 a mobil xiaomi note 4. Prečo si to nenájdem sám lebo to celkom ponáhľa a chcem nájsť vyskúšať viac možnosti teda keď to budem skúšať aj na diaľku(acc 20m) dik.

    • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 28.09.2019 | 19:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Osobne s tým nemám skúsenosti, ale mrkni na LibreOffice Impress Remote.

      Inak daj vedieť ako to dopadlo, páč dalo by sa niečo napísať aj na kolene.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 28.09.2019 | 19:52
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ak ide o ovládanie prezentácie cez mobil v zmysle nahradiť pohybom po displeji myš a tak ovládať na diaľku prezentáciu v PC, tak by to mal zvládnuť aj KDE Connect. Je to síce aplikácia KDE ale mala by bez problémov fungovať aj v Gnome. Čiže jednoducho nainštalovať v LM zo zdrojov softvéru balík kdeconnect, v telefóne appku Kde Connect, spárovať cez bluetooth a malo by to fungovať.

    • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 29.09.2019 | 10:57
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Radšej si zožeň prezentačné ukazovátko s pár tlačítkami, USB prijímačom a laserom. A z tých 20m zľav na 8 až 10. Stáť 20m od prezentačného nástroja, to by si vyzeral dosť divne. A ak by bola prezentačná miestnosť s veľkoplošnou obrazovkou, tak tam už také ukazovátka hádam majú. Chová sa to v počítači ako ďalšia klávesnica s zopár klávesami.

      PS: Dá sa to aj na mobile, Android má remote klávesnice cez BT alebo SSH. Ale keď budeš potrebovať posvietiť ukazovátkom, tak si budeš prehadzovať veci medzi rukami a niečo pomačkáš.

    • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 30.09.2019 | 01:47
      Avatar debian+   Návštevník

      Ak len kliknutie dalsej snimky. Tak ak je tam wifi, tak mozes posielat prikaz a la kliknutie klavesnice.

      SSH a xdotool s nastavena premennou DISPLAY. Ak Ti vadi security DISPLAY, si sprav simple brower - v mobile kliknes v HTML (alebo simple nativna aplikacia) a deamon spusti priamo v X prostredi.

      • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 30.09.2019 | 09:30
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To security display cez SSH ma zaujíma, vedel vy si o tom niečo poreferovať?

        • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 30.09.2019 | 18:17
          Avatar debian+   Návštevník

          To ma skusas? Predpokladam pri tvojom zabere, ze vies. Abo si zisti, ze preco vzniklo Wayland a Mir, a trend nezostat nastalo pri X servery.

          • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 30.09.2019 | 18:36
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ja som hlavne nepochopil o čom točíš, a to sa v tejto oblasti orientujem niekoľko desaťročí.

            Takže, skús to security display rozviesť. Je to snáď nejaká bezpečnostná hrozba, alebo je to v záujme štátnej bezpečnosti?

            • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 30.09.2019 | 21:38
              Avatar debian+   Návštevník

              Bezpecnost spravy pamete s datami ulozenimi o obrazovke.

              Hm, xhost povolenie politiky by sa dalo nastavit firewalom - ak by.

              Skor extremna pedantna pripadne teoreticke skor riziko.

              • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 01.10.2019 | 08:18
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ď za potvrdenie, takže to že som ti nerozumel nebola moja chyba.

                Mir a Wayland vznikli nie aby riešili nejaké bezpečnostné veci, ale kód X Window Systému si so sebou ťahal kusy zdrojákov ktoré sa už roky rokúce nepoužívali, ale ktoré nebolo radno vyhodiť. Jednoduchšie bolo postaviť nový okenný systém založený priamo na 3D. Vznikli teda tieto dva, a jeden už zaniká.

                Nástroj xhost nepotrebuje nastavenie firewallu keďže s tým nástrojom povoľuješ alebo zakazuješ ako a odkiaľ sa môžu pripojiť lokálni a vzdialení klienti. Takže on sám rieši aplikačný firewall. Neskôr bol vytesnený nástrojom xauth ktorý robí s aplikačnými sušienkami pracujúcimi hlavne s užívateľmi, nielen zo strojmi.

                Keďže sa väčšina ľudí prihlasuje na vzdialený server priamo cez SSH, tak sa už dávno implementovali parametre X a Y do ssh aby bolo možné priamo tunelovať vzdialené spúšťanie aplikácií.

                Toto sa udialo v horizonte udalostí staršom 5 rokov. Keď doluješ informácie, tak si skús pozrieť aj ch vek. Inak ťa to bude zbytočne mýliť. A nezaoberaj sa blogískami ktoré sú staršie niekoľko rokov, ak sa teda nechceš orientovať na archeológiu v IT. Ale tá je len strata času, s ňou sa neuživíš. Keď dožiješ do veku že ti prestanú fungovať návody ktoré si používal pri zoznamovaní sa s počítačom, tak pochopíš čo som tým myslel.

                PS: S tým horizontom udalostí nad 5 rokov to myslím vážne. Zbytočne mýliš druhých. Iné to je ak človek vytiahne problém s železom starším 10 rokov ktorému už končí fyzická životnosť aj keď morálne môže jeho výkon ešte stále dostačovať. I keď spotreba a asi aj hlučnosť pri tak starom muzeálnom komponente, no to by som už radšej niekde vyskladnil niečo novšie.

                • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 05.10.2019 | 00:07
                  Avatar debian+   Návštevník
                  Keď dožiješ do veku že ti prestanú fungovať návody ktoré si používal pri zoznamovaní sa s počítačom, tak pochopíš čo som tým myslel.

                  Neboj, aj za poslednych 5 rokov sa to zmenilo. Alebo sa menia nazvy balickov. Debian - co nie je ultra konzervativne distro.

                  • RE: Linux prezentácia ovládaná mobilom 05.10.2019 | 08:15
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Tak prečo si nepovedal nič o napríklad tom "security display cez SSH" keď si na to poukazoval?