Libre office-problém!

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.11.2019 | 08:16
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý deň!Neviete niekto poradiť prečo mi vždy pri otváraní nejakého dokumentu naskočí upozornenie:"obnova dokumentov Libre Office 6"?kliknem áno-obnoví a otvorí-prečo to nie je nastálo-nemám to konvertovať na iný formát-asi je to z iného počítača,alebo mám novší Libre office??

    • RE: Libre office-problém! 03.11.2019 | 09:36
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pretože si nejaký dokument nezavrel keď si vypínal počítadlo. Prejdi tým sprievodcom obnovenia, a on ti ten dokument ponúkne opraviť. Následne ten dokument ulož a zavri, ak ako by si to mal robiť. Bez vnučky čo ti to vypína tlačicou až klepne disk.

      Len si daj pozor, aby si ten dokument medzičasom nemenil :-)

      • RE: Libre office-problém! 03.11.2019 | 14:17
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ponukne mi "obnoviť" ale vždy keď ho otváram-ja som dokumenty robil aj vo Windowse....a starých Linuxov..

        • RE: Libre office-problém! 03.11.2019 | 18:47
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tak si ten dokument pred vypnutím asi neuložil, a Office si oamätá že si mal niečo rozpísané. A bude s tým prudiť až pokiaľ to nedáš zrekonštruovať alebo kým mu neodmažeš ten malý súbor do ktorého si tie zrovna tie zmneny zaznačil ten Office.

          (pozoor, nie je to ten rozpísaný dokument. je to dokument s bodkou na začiatku, a maltezákom na konci.)

          • RE: Libre office-problém! 04.11.2019 | 08:13
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Mám to pod príponami /.odt/-nie je tam problém?

            • RE: Libre office-problém! 04.11.2019 | 16:31
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Nie, tam nieje problém. Problém je v tom, že si neuložil ten súbor, a teraz máš medzi tými dokumentami súbor s názvom:

              .~lock.Voľajaký_dokument.odt#

              (aj s tými a .~lock. na začiatku a # na konci) ktorý nevidíš pretože si si po preinštalácii nepovolil zobrazovanie súborov s bodkou.

              • RE: Libre office-problém! 05.11.2019 | 06:08
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                No neviem !Ro mi robia všetky súbory-dokumenty,aj tabuľkové..

                • RE: Libre office-problém! 05.11.2019 | 19:56
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  A čo teda s tým?

                  • RE: Libre office-problém! 07.11.2019 | 16:12
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Zatiaľ nič-se..em na to!!

                    • RE: Libre office-problém! 07.11.2019 | 17:34
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Keď budeš v prehliadači súborov, stlač CTRL + H a mali by sa ti zobraziť aj skryté súbory. Pozri či tam nemáš nejaké patvary ako spomínal WlaSaTy, alebo niečo divné.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Libre office-problém! 07.11.2019 | 17:51
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        On mal už niekoľko krát v poznámkach ako zobraziť tie schované súbory, ale pravidelne mu tie poznámky končia v kachliach. Škoda.

                        Buď to budú tie (patvary by som to nenazýval) alebo mal zásadným spôsobom vykonaný downgrade verzie kancelárskeho balíka. Vzhľadom ale na jeho skúsenosti s vypínaním to bude ma 98% ten prvý prípad.

                      • RE: Libre office-problém! 08.11.2019 | 07:20
                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                        CTRL+H-ja nie som odborník ale záhradkár!Neviem čo tie skryté súbory znamenajú....