USB kluc a IRQ!! :(

Sekcia: Hardware a Drivery 03.11.2005 | 18:29
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
Viete mi niekto plis poradit? Kupil som si kluc Axive 512MB, prisiel domov, strcil do portu, a moja nainstalovana Mandriva 2006 ho krasne nasla a vsetko bolo okej. Neskor som koplet preformatoval a prerozdelil disk (doteraz zaberali linuxove particie 20% disku, teraz uz 90 % :)) ), a nanovo naistaloval Mandrivu. Ked som potom strcil do portu usb kluc, skocila hlaska DISABLING IRQ 11 a komp komplet stuhol, proste nic. Ked bootujem z cd, a kluc je v porte, tak medzi prvymi co robi instalator linuxu je SEARCHING FOR USB MASS STORAGE. Pri tom vypisy jadra su asi take, ze sa naslo usb zariadenie, ale odmietlo nejaku IRQ adresu, hlada dasiu. Potom odmietne aj tu a hlada dalsiu .. od 1 do nejakych 150 urobi a tak dookola. Dalej sa nepohne. Skusal som rozne nastavenia v biose ohladom irq, nic nepomaha. Viem ze v minulosti mi raz bud siel x server alebo kluc :). Neviem kde je problem, pretoze iny linux toto pri bootovani nerobi, proste kluc vtedy vezme nejaku adresu cislo 3 a vsetko ok. Vo win je tiez vsetko ok.Ale Mandrivy sa nechcem vzdat. Co teda robit? PS: ale nemoze problem suvisiet s tym, ze som sui po nainstalovani mandrivy nainstaloval aj vmware vsak? nemohol prepisat nejake nastavenia v biose? Uz som skusal aj uplne resetovat bios (vyhodil som na chvilu baterku). DIK
    • Re: USB kluc a IRQ!! :( 03.11.2005 | 18:29
      peter golis   Návštevník
      krystalova gula poradila ze sa bije graficka 3d karta a usb radic. ale bez zodpovedajucich hlasok zo startu systemu nikto neporadi.