formátovanie, mazanie cd-rw v k3b

Sekcia: Ostatné 09.04.2005 | 14:31
jolly   Návštevník
som začiatočník v linuxe. používam mandrakelinux 10.1. prostredie kde.na vypaľovanie program k3b. nejde mi naformátovať cd-rw. objaví sa mi hlásenie: cdrecord unknown error, (code 255). keď ,ale dám napáliť nový projekt na už napálené cd-rw, zmaže mi ho v pohode a napáli nové dáta. neviete mi poradíť čím to je a ako mám úplne vymazať (naformátovať) rw v k3b? dík za každú radu.
    • Re: formátovanie, mazanie cd-rw v k3b 26.03.2005 | 13:55
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      No to ti nepoviem preco to tak je, ale mal som kedysi podobny problem vo fedora core 3. neslim mi zmazat cdrw ked som pouzival cdrecord, ale cdrdao ich formatovalo spolahlivo. Takze tvoj problem ti nevyriesim, len ti mozem poradit pouzivat cdrdao
    • Re: formátovanie, mazanie cd-rw v k3b 26.03.2005 | 15:57
      peter golis   Návštevník
      1) formatovanie cdrw sa pouziva iba v pripade paketoveho zapisu na medium co nie je pripad k3b
      2) vymazat sa da iba nahrate cdrw, ciste sa neda vymazat a je jedno v com to clovek maze. vynimkou je iba dvojplotenka
      3) okolo toho unknown error je co? nemyslim ramcek a tlacitko, ale parametre programu cdrecord a jeho kompletny vypis tak ako ho spusta k3b
      4) aka je to verzia k3b? ten program je sice najkrajsie klikatelny, ale co sa tyka funkcionality a spolahlivosti ...
    • Re: formátovanie, mazanie cd-rw v k3b 26.03.2005 | 16:16
      ladin   Návštevník
      Já zase musím před mazáním cd-rw odmountovat cd mechaniku - umount /mnt/cdrom. Pak mi teprve jde mazat ervéčko.
    • Re: formátovanie, mazanie cd-rw v k3b 08.04.2005 | 12:10
      janci   Návštevník
      skusil by som najskor dat najnovsi balicek k3b, mohla by to byt chyba v k3b, ktory bol v tvojej distribucii.
    • Re: formátovanie, mazanie cd-rw v k3b 09.04.2005 | 14:31
      Ykso   Návštevník
      Mažem cd rw v K3b v SuSe 9.2 a bez problémov