Office

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.05.2020 | 18:15
Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

Ahojte,

Mam oficialne zakupeny Office 2016, ktory som instaloval, tak ze som postupoval podla navodu predajcu.

Sprievodca krok za krokom:

    Prejdite na stránku isodownloader.com a stiahnite si aplikáciu ISO Downloader.

    Na rovnakej stránke môžete vidieť inštrukcie ako ISO Downloader používať.
    Akonáhle je inštalačný súbor stiahnutý, otvorte ho a postupujte podľa pokynov sprievodcu pre sady Office – hlavné kroky sú popísané nižšie.

    Proces se mierne líši pri Office 2013 a Office 2016/2019:

    • Office 2016/2019 – inštalácia sa vykoná automaticky, ale je potreba produkt

      Prejdite, prosím, priamo na 6. krok tohto sprievodcu.

    • Office 2013 – pokračujte podľa nižšie uvedených krokov.
    Po spustení sprievodcu inštaláciou vás systém Office požiada o zadanie Produktového kľúča.



ISO som si blbec neulozil. Chcel by som ho pouzivat pod Wine.Tak som si skopiroval priecinky Officu z Windows. Potom som presiel do priecinku, kde mam binarky a spustil v terminali>

wine WINWORD.EXE

Ale asi 3 sekundy sa zda,ze sa nieco deje, ale nic sa nespusti.

Vedel by mi niekto poradit.

Napriklad slovnik spustam tiez wine slovnik.exe a ten nabehne.

Doinstaloval som aj najnovsi Plaonlinux, ktory mam dostupny, ale v Office priecinku nemam setup.exe

Viem, ze mozem kontaktovat predajcu, ale mozno vie niekto ako to spustit.

Problem je tiez, ze teraz nemam k dispozicii stroj s windows.A ten Isodownloader.exe cez wine tiez hadze chyby.

Dakujem

    • RE: Office 05.05.2020 | 18:27
      Avatar debian+   Návštevník
    • RE: Office 05.05.2020 | 18:58
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Diky,

      Ten navod poznam a siel som podla neho.Mam konto MS, ale v Služby a predplatné nemam moznost stiahnut ISO.Su tam len moznosti online Officu 365 a web Office 2016 :(.

    • RE: Office 05.05.2020 | 19:31
      Avatar peters   Návštevník

      Prekopírovanie súborov z win nepomôže, inštalátor office zapisuje kadečo do registrov, ProgramData, Common Files a pod. Skús stiahnuť iso z ulozto, každé je legálne a aktivátor aj tak pod wine nefunguje. Musíš mať však tú verziu, na ktorú máš číslo, inak aktivácie neprebehne. V linuxe ide len 32 bitová verzia.

    • RE: Office 05.05.2020 | 19:40
      Avatar duco   Návštevník

      Ak máš možnosť, tak vo windows použiť ISO Downloader

    • RE: Office 05.05.2020 | 20:55
      Avatar redhawk75   Používateľ

      Krok 1. Stiahnutie offline inštalátora z portálu konta

      1. Ak chcete stiahnuť offline inštalátor, prejdite na www.office.com. Ak ešte nie ste prihlásený pomocou konto Microsoft priradeného k vašej kópii Office, urobte tak teraz. Ak ste prihlásený pomocou iného konta, odhláste sa a potom na prihlásenie použite správny konto Microsoft.

        Poznámka: Ak sa pokúšate nainštalovať Microsoft 365, ktorý ste získali v práci alebo škole, a na prihlásenie ste použili svoje pracovné alebo školské konto, nepostupujte podľa týchto pokynov. Namiesto toho vyberte vyššie uvedenú kartu Office pre podniky.

      2. Vyberte Inštalácia služieb Office. Ak máte predplatné služieb Microsoft 365, budete musieť vybrať možnosť Inštalácia balíka Office > aj na stránke Inštalácie.

      3. V okne Stiahnuť a nainštalovať, vyberte Ďalšie možnosti.

      4. Začiarknite políčko Stiahnuť offline inštalátor a vyberte jazyk, v ktorom chcete nainštalovať Office. Vyberte Stiahnuť.

      5. Keď sa zobrazí výzva, v dolnej časti okna prehliadača vyberte Uložiť (v prehliadači Microsoft Edge), Otvoriť (v Internet Exploreri), Otvoriť po dokončení (v Chrome) alebo Uložiť súbor (vo Firefoxe). Súbor sa stiahne na počítač.

      6. Po dokončení sťahovania otvorte Prieskumníka a vyhľadajte novú virtuálnu jednotku, napríklad (D:). Táto jednotka obsahuje inštalačné súbory balíka Office. Ak sa nová jednotka nezobrazuje, vyhľadajte obrazový súbor, ktorý ste stiahli, a dvakrát naň kliknite. Nová jednotka by sa mala zobraziť v adresári.

      • RE: Office 05.05.2020 | 22:04
        Avatar debian+   Návštevník

        On riesi Office 2016, tj. Office dvetisicsestnast.

    • RE: Office 06.05.2020 | 09:58
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Toto by ti nepomohlo?

    • RE: Office 06.05.2020 | 16:27
      Avatar zeleno110   Návštevník

      Môžeš skúsiť aj tu