x11

Sekcia: Ostatné 08.11.2005 | 09:20
xxx   Návštevník
cauko... ako rozbehnem na debiane X window? pri instalacii mam na vyber nv graficku kartu (mam nvidia GF FX5500) ale ked ich chcem spustit s xinit tak stale vypise chybu...no screens found.. nebude to nahodou tym ze jadro nepodporuje tuto kartu? mam tam jadro 2.4.... nemate link na debian s jadrom 2.6?
    • Re: x11 04.11.2005 | 15:27
      meno   Návštevník
      jadrom to urcite nebude, stiahni si proste drivre z nvidia stranky a zmen v /etc/X11/xorg.conf taky ten priecinok co sa tyka grafickej z Driver "nv" na Driver "nvidia" a malo by to fungovat...
    • Re: x11 06.11.2005 | 16:10
      Avatar ims Debian  Používateľ
      Pozri sa, co ma v Section "Module" v configuraku v /etc/x11/XF86Config-4 mozno zavadza moduly, ktore driver pre grafiku, ktory mas prave nainstalovany, nepodporuje. Ja som mal podobny problem a odstranil som riadok prave v Section "Module", kde bol riadok nejako glx al. tak nejako a vsetko fungovalo. Ked tak, tak tu hod vypis XF86config-4
      • Re: Re: x11 08.11.2005 | 09:20
        .X0...   Návštevník
        nakoniec som to vyriesil tak (prechadzajuce postupy nejak nefungovali), ze som odstranil subor /etc/X11/.X0nieco a X11 boli akoze vypnute... len potom odo mna chcelo kompilovat jadro a tomu este velmi nerozumiem...takze rtfm dalej..