Repas

Sekcia: Hardware a Drivery 24.07.2020 | 00:52
Avatar Juraj   Návštevník

Zdravím. Prehodil som do novej skrine + nový zdroj vnútro PC. Doska, grafika, disky, všetko zapojené rovnako ako predtým v pôvodnej skrini, ale ani do BIOSu sa neviem dostať po zapnutí. Nevidím, že by sa vôbec niečo zobrazilo na monitore. Čo som si všimol, aj klávesnica je neaktívna, myš svieti (obe v usb portoch). Nie som si vedomý, že by som niečo zlomil na doske alebo poškodil statickou elektrikou. Skúsil som boot aj z CD mechaniky s Ubuntu Linux, bez odozvy, nič, nula bodov. Točí sa akurát ventilátor na CPU a v zdroji. HDD LED svieti nonstop. Poškodená doska? Niečo zle zapojené? Neriešil niekto niečo také? Na čo sa zamerať? Dík za spätnú väzbu.

    • RE: Repas 24.07.2020 | 08:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Prvé by som čekol, či sa doska niekde nedotýka skrine. Najpr sa tuším pustí 5V a keď nie je veľký odber tak sa vyšle power good.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Repas 24.07.2020 | 09:34
      Avatar redhawk75   Používateľ

      skontrolovat 12V kabel, ak je OK vybrat vsetko von.

      dosku s cpu, ram a grafikou zapojit na zdroj, na stole (podlozit niecim nevodivim ako krabica od dosky. spustit a ci nabehne do biosu.

      ak ano skontrolovat stlpiky v skrinke 

    • RE: Repas 24.07.2020 | 09:41
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Ešte to skús so starým zdrojom aby si vylúčil chybu tam. Potom prever všetky káble či sú dobre zatlačené.

    • RE: Repas 25.07.2020 | 00:27
      Avatar Juraj   Návštevník

      Zdravím. Vrátil som všetko do pôvodného stavu, do starej skrine s pôvodným zdrojom. Výsledok rovnaký ako v novej - ani nekrkne, nedostanem sa ani do BIOSu. Asi som pri prvotnej manipulácii nejako poškodil MB 🙁

      • RE: Repas 25.07.2020 | 00:38
        Avatar jul   Návštevník

        Ked si si neni vedomy, zeby si nieco poskodil, tak znovu mozes skontrolovat spoje, podotlacat, kuknut ci kontakty nenesu znaky oxidacie a pod.

      • RE: Repas 25.07.2020 | 07:31
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Juraj, nove veci si nechaj a zbytok ponukni najblizsej skole pre nazorne ukazky vnutornosti PC. Ja som podobne daroval ZS 2 funkcne tlaciarne, vraj este aj dnes musia mnohe veci pre ziakov rozmnozovat.

    • RE: Repas 25.07.2020 | 15:43
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      A PC sa ti spustí? Mne raz odišla ramka a zblbla celý počítač tak, že sa nespustil systém kým som neprišiel na to, ktorá to bola a vybral som ju zo slotu. Rozlikali sa kontrolky, spíker pípal a nič ďalej,,,

    • RE: Repas 25.07.2020 | 15:59
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      A niekedy robí bordel aj zle zasunutá grafika,,,

    • RE: Repas 25.07.2020 | 19:05
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Všetko poodpájaj a nechaj len zdroj zapichnutý v elektrike a chytením sa o kovové časti si vybi statickú elektrinu. Potom zapoj len dosku s procesorom a RAMkami. Teraz skús zapnúť komp.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Repas 26.07.2020 | 21:17
      Avatar Juraj   Návštevník

      Ahojte. Ďakujem za všetky tipy. Tak nakoniec to bola RAMka. Jeden modul z dvoch bol pri demontáži a montáži mierne vysunutý. Ešte raz ďakujem všetkým za support 👍