Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router

Sekcia: Hardware a Drivery 11.11.2005 | 12:14
peter   Návštevník
s linuxom prave zacinam , resp. mam draytek vigor 318 usb adsl modem , ten som skusal rozbehat na FC4, SUSE 9.3 , AUROX 10.3 ,AUROX 11.0 , KNOPPIX , zial bezuspesne , uz som presiel viacero HOWTO , no nejde to (nie som ziadny guru-len sa ucim) , nasiel som tento Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router , no nemam sietovu kartu (zial to som nevedel ked som kupoval comp) tak sa pytam , ked ho napojim cez USB , ci nebudem tam , kde som teraz vigorom , popripade ked kupim sietovku , i to bude OK.Za vsetky rady dakujem.
    • Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 09.11.2005 | 20:55
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      toto tu uz bolo. popis ako ho rozbehat najdes ja na linux.nfo.sk
      • Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 09.11.2005 | 21:01
        peter   Návštevník
        nie som tu prvy krat , ziadam o radu , nie to tu uz bolo
      • Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 10.11.2005 | 00:25
        peter   Návštevník
        chcem len dobru radu , uz ked mam vyvalit prahy za ten router , tak aby to slo.
    • Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 09.11.2005 | 21:30
      Avatar ims Debian  Používateľ
      No ked kupis sietovku a ta ti v pohode pojde pod linuxom, tak zarucene ti adsl router pojde. Ved on funguje uplne samostatne, jeho nezaujima, aky mas operacny system, on len komunikuje s tebou cez sietovu krartu (DHCP a pod.) Takze si kup sietovku, ktora pojde aj pod linuxom a mas po problemoch. Alebo si pozri vyssie uvedenu adresu, na ktorej najdes navod. Treba pozornejsie citat.
      • Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 09.11.2005 | 21:42
        peter   Návštevník
        ved to som sa pytal ,ci potrebujem kupit tu sietovku , alebo ten ruter pojde aj bez nej cez usb.
      • Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 09.11.2005 | 21:49
        peter   Návštevník
        ked to pripajam ako solo , resp bridge nema ten router tu istu funkciu ako usb modem?
      • Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Router 09.11.2005 | 22:11
        peter   Návštevník
        pokial mas jeden comp v sieti ide ti DNS ,ale naco ti DHCP?
        • Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte Rout 09.11.2005 | 22:40
          peter golis   Návštevník
          naco dhcp? aby to clovek nemusel nastavovat rucne. odtoho je dhcp.
          • Re: Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte 09.11.2005 | 22:55
            peter   Návštevník
            ked napevno nastavim DNS adresy , naco? , ked som napriamo napojeny na router , mam zapnute DHCP prideli mi tie iste!
          • Re: Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPorte 09.11.2005 | 23:31
            peter   Návštevník
            ste tu peter golis?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPo 09.11.2005 | 23:44
              peter   Návštevník
              to borgcube |dont enught ?!
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL De 10.11.2005 | 00:00
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                enught?? what does this word mean?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - ADS 10.11.2005 | 00:20
                  peter   Návštevník
                  blbne mi klavesnica !
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - 10.11.2005 | 00:31
                    peter   Návštevník
                    ked kupim akukolvek sietovku + ten router pojde to ?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom AD 26 10.11.2005 | 00:33
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      no ta sietovka musi ficat pod linuxom, ale to dnes uz nie je problem dnesnych sietoviek (nie ako byvale do isa slotov). takze ked ti kernel spozna sietovku, pojde to, lebo router je nezavisle zariadenie.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom A 10.11.2005 | 00:48
                        peter   Návštevník
                        to ze je router nezavsly , to viem vsak koli tomu to chcem kupit , no k tej sietovke , nie je to jedno ? , ale mne sa jednalo o to keby som router napojil priamo na USB , (SICE CENA SIETOVKY ??? ) , pretoze v sieti bude len 1 comp. Dik za odpoved.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microc 10.11.2005 | 19:19
                          peter golis   Návštevník
                          no, teoreticky je mozne ze ten router pojde pripojit priamo cez usb. ak teda obsahuje v sebe linux kompatibilnu sietovku pripojenu na usb kabel. za pokus to stoji. ak sa to nepodari, tak bude treba bud pozriet ci predsa len nie je sietovka na doske a prepojit to sietovym kablom alebo kupit sietovku.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi 11.11.2005 | 12:14
                            ondrej   Návštevník
                            router microcom2651 nemá usb port tak ho cez neho ani nepripojíš k počítaču. Kúp si hocijakú sieťovku linux ti ju nájde, (ak samozrejme nepoužívaš nejakú strašne starú distribúciu linuxu,potom budeš musieť ju ručne nainštalovať ). Ja ho vlastním tiež a pod linuxom žiadny problém (mám noname sieťovku s čipom VIA RhineIII za nejakých 150 Skk), mám RedHat9. Ak si stále nevieš rady daj vedieť a vysvetlím ti to krok za krokom.Napíš akú vlastne máš dosku (aspoň čipset a výrobcu)? Možno máš sieťovú kartu integrovanú na doske.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Microcom AD 2651 - ADSL DeskPo 10.11.2005 | 19:33
              peter golis   Návštevník
              ni, isiel som sa vyspat. inac to ze dhcp pridelilo adresu ktoru preferoval pocitac je jeho vlastnost. odporucam si nastudovat nejaky dokument o dhcp a sietovani.