apache permision to FAT32 mounted disk

Sekcia: Konfigurácia 11.11.2005 | 08:41
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Mam na NB particiu FAT32 kde su ulozene nejake web projekty, na ktorych robim z WinXP instalacie Apache. Skusil som si spravit symbolicku linku na adresar vo FAT32 particii kde su ulozene z 'Directory' adresara apachu z linuxu. Ale linux apache mi v localhost browseri vypisuje ze ma 'forbiden' pristup do tychto adresarov. Co mam napisat do /etc/fstab aby to fungovalo? Kludne nech maju vsetci useri plny pristup k tej FAT32 particii.
    • Re: apache permision to FAT32 mounted disk 10.11.2005 | 20:36
      peter golis   Návštevník
      to zavisi od toho ako je skonfigurovana sluzba apache. pod akym uzivatelom (root/nobody/apache/...) bezi apache? ake su prava na dany disk? imho teoreticky by stacilo dat kazdemu pravo citat z danych suborov a zrusit priznak executable na disku. ale apache na takej konfiguracii nepouzivam.
      • Re: Re: apache permision to FAT32 mounted disk 10.11.2005 | 23:12
        Avatar Koli Gentoo  Používateľ
        kde zistim pod akym userom bezi apache? no a skusal som aj dat nejako prava uplne na vsetko ale tym ze je to FAT32 particia tak mi to nejde. Prave preto by som ocenil nejake vhodne parametre do mount resp. /etc/fstab
        • Re: Re: Re: apache permision to FAT32 mounted disk 10.11.2005 | 23:16
          peter golis   Návštevník
          :kde zistim pod akym userom bezi apache? man ps :skusal som aj dat nejako prava uplne na vsetko chmod/chown/chgrp na fat nepojde, pri umsdos by mohlo fungovat ale ci je ten fs este podporovany, netusim (kazdopadne ale pouzival dlhe nazvy iba interne). parametre pre mount sa daju najst aj tu v diskusii.
          • Re: Re: Re: Re: apache permision to FAT32 mounted 11.11.2005 | 08:41
            Avatar titanik mint  Používateľ
            v httpd.conf su nastavenia na pristupove prava k "webadresarom" skus tam zmenit pripadne do adresara dat subor .access (teda aspon myslim)