d-com wp-102 - nejde mi internet

Sekcia: Konfigurácia 25.11.2006 | 16:19
Vlado   Návštevník
Zdravím linuxákov. Mám problém a nemôžem okolo toho nič nájsť. Mám privedený bezdrôtovo internet do zariadenia D-com WP-102, ale v linuxe nemôžem internet rozchodiť. Čo sa týka statusu kontroliek na zariadení, zelená kontrolka LAN a aj ostatné potrebné svietia. Nie som borec ani úplný amatér, ale v tomto prípade som niekde ostal "zaseknutý". Poraďte mi, hoďte nejaké rady, typy a pod. Ďakujem.
    • Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 13.11.2005 | 12:20
      peter golis   Návštevník
      krystalova gula mi poradila ze to zariadenie je prepojene s pocitacom cez lan kabel. takze, je ten kabel dobry? aka je v pocitaci sietova karta? bbola ta karta nastavena? aka je pouzita linuxova distribucia?
      • Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 13.11.2005 | 13:27
        Vlado   Návštevník
        Kryštáľová guľa napovedala správne. Ide to cez LAN kábel, je to notebook s PCMCIA kartou 3com Etherlink 3 10MB, neviem to spojazdniť v Mandrake, Ubuntu, Kubuntu, Knoppix. Doteraz som sa pripájal cez LAN k druhému počítaču s Windowsami, na ktorých bolo zdieľanie pripojenia k internetu. Ani som nič nemusel extra konfigurovať a v spomenutých distribúciách išla sieť aj internet bez problémov. Teraz, keď máme obidva počítače samostatne napojené k tomu WP-102, v linuxe to nemôžem rozchodiť. Kábel je dobrý, vo Windowsoch to funguje bez problémov. Nie som si istý ohľadom toho nastavovania, DHCP je zapnuté, tak naozaj neviem. Ale bude to pravdepodobne len niečo s nastavením, pretože som spustil napríklad Knoppix aj na druhom počítači (klasické PC), a tiež mi to nešlo.
        • Re: Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 15.11.2005 | 11:16
          Vlado2   Návštevník
          Tak moj nazor je, ze AP Dcom ma nejaku tu IP adresu a musis sa na neho dostat, t.j. ak natukas napr jeho standartnu adresu 192.168.100.252. ci uz v prehliadaci (firefox) alebo ak das ping na tu danu adresu tak Ti to musi fungovat. Ak Ti to nejde tak nemas dobre nastavenu IP adresu v PC. A ak sa na neho dostanes a das Site Survey tak Ti to musi najst aj vysielace AP a jeden bude asi ten Tvoj na ktoreho sa musis Connect-nut.
        • Re: Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 15.11.2005 | 11:57
          peter golis   Návštevník
          10 mbit/s karta nepozna auto cross. je to normalny sietovy kabel alebo cross link? dokaze to AP deteGovat ze je kabel cross alebo nie? je zavedeny ovladac pre danu pcmcia kartu? ako sa tvari /sbin/lspci dhcp je zapnute na AP alebo aj v linuxe? obdrzi dany linux aj ip adresu? a ako sa tvari ifconfig eth0 a aj ako bolo spomenute route ? ps.: 1) AP == Access Point == d-com wp-102 2) cross kabel sa pouziva na spojenie dvoch sietovych kariet bez pouzitia hubu/routeru/switchu ak nema sietovka autocross (rozpoznanie krizeneho kabla).
    • Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 15.11.2005 | 11:20
      Vlado2   Návštevník
      Este snad jedna vec najcastejsia chyba v Linuxe je asi nastavenie brany skus si to pozriet ci to mas dobre nastavene.
      • Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 15.11.2005 | 12:16
        Vlado   Návštevník
        Tie predchádzajúce veci poskúšam, ale na doplnenie. Počítače sú k tomu D-Comu pripájané klasickým káblom, nie kríženým. Ale s tou sieťovkou mi fungoval aj krížený kábel, pred tým som bol kríženým káblom pripojený na druhý počítač s Windowsami a zdielaným internetom, a vo všetkých tých spomenutých Linuxoch som ani nič nemusel nastavovať, a internet hneď šlapal. Akurát v K/Ubuntu som len v nastaveniach siete musel zapnut eth0, a už to išlo. Však uvidím, niečo poskúšam a dám vedieť, či a ako som postúpil.
        • Re: Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 15.11.2005 | 17:54
          Vlado2   Návštevník
          AP D-com ma switch to znamena ze Ti bude fungovat ci uz krizeny kabel alebo aj rovny. A ak Ti sviete na Dcome led-ka LAN1 alebo LAN2 tak je to spojene. Staci uz len nakonfigurovat. PS: D-COM prideluje IP adresu? resp. server? (DHCP)
          • Re: Re: Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi internet 15.11.2005 | 18:15
            Vlado   Návštevník
            Mám ho napojený na LAN2, ledka svieti. Skús mi prosím ťa hodiť nejak bodovo, ktoré veci mám nakonfigurovať. Lebo sieť mi vždy fungovala, tak som sa o konfigurovanie sietí moc nestaral. Teraz tu mám niečo nové a som v úzkych. Každopádne som mal len obavu, že to nijako nerozchodím.
            • Re: Re: Re: Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi intern 15.11.2005 | 18:18
              Vlado   Návštevník
              Ešte som zabudol k tomu P.S. - Adresu prideľuje DHCP server, tento D-com u nás je nastavený ako DHCP klient.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: d-com wp-102 - nejde mi in 15.11.2005 | 23:00
                Vlado   Návštevník
                Tak to musis zistit IP adresu a skusit najprv ping. To znamena v konzole napis ping 192.168.100.252 to je jeho standartna adresa ale takto to isto nepojde. Mas to od nejakeho providera ten D-com? Zisti cislo IP na Dcom. PS:mas zadane nejake hodnoty v Linuxe? Ak ano tak ich vymaz ked ze to prideluje DHCP. Cize nemoze tam byt nic ani IP adresa a ani brana.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: d-com wp-102 - nejde m 20.11.2005 | 11:43
                  Vlado   Návštevník
                  Takze pani, oznamujem vam, ze problem je vyrieseny. V nastaveniach siete som musel vypnut DHCP a rucne som pozadaval IP, masku podsiete, predvolenu branu atd. podla parametrov, ktore mi zobrzovalo vo Windowsoch. Kazdopadne dakujem vsetkym. Rozhodne ste ma usmernili, lebo ja som robil zakladnu chybu v tom, ze ako prve som vzdy zapol DHCP a konfigurovanie siete potom vzdy zlyhalo. Este raz, dakujem. A len tak pre info, bez problemov ide kabel krizeny aj nekrizeny.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: d-com wp-102 - nej 20.11.2005 | 11:55
                    Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                    to bude tym ze si to vie to huste wifi zariadenie same vymenit (auto crossover) ale nie kazde zariadenia to vedia preto treba mat vzdy dobry kabel po ruke ;)
                    A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: d-com wp-102 - 25.11.2006 | 16:19
                      dusan   Návštevník
                      aky je default login a password pre pripojenie do WP-102?