/dev/ttyS0

Sekcia: Hardware a Drivery 26.11.2005 | 11:10
Janik   Návštevník
Hello all, Som stastnym (polrocnym) uzivatelom Gentoo a konecne sa prejavili prve problemy. A to konkretne zo seriovym portom. Este pred troma tyzdnami islo secko poriadne. Mam Siemens telefon a pouzival som raz za cas siefs na kopirovanie dat do neho. Pred nedavnom som v praci dostal za ulohu vytvorit aplikaciu komunikujucu z OneWire zariadeniami. Nasiel som nejake kniznice ale nic mi neslo. Az ked som po case znovu zapojil telefon a nesol, doslo mi ze chyba je v Seriovom porte. Skusal som externy seriovy port na USB. Ten isiel. To iste mi robi na dvoch kompoch z rovnakou sw konfiguraciou a tak isto to robi aj jednemu kamaratovi. Jadro pouzivam 2.6.13.3 skusal som sa aj vratit ku predchadzajucemu jadru co som mal 2.6.12.3, nepomohlo... Keby mi to pred par tyzdnami neslo, tak by som myslel, ze je xyba v konfiguracii jadra... ale takto neviem
    • Re: /dev/ttyS0 14.11.2005 | 15:26
      Janik   Návštevník
      Doplnenie: Len tak som skusil (vopred som vedel ze to nepojde) soft na komunikaciu s telefonom gscmxx, ktory som nasol spomenuty v tomto fore... a normalne... on dokaze citat info z mojho phonu... uz som s toho vol...
      • Re: Re: /dev/ttyS0 26.11.2005 | 11:10
        Janik   Návštevník
        Ked bude toto v buducnosti niekto citat, lebo ma podobny problem, vyriesil som to (ale iba cisto nahodou) Po upgrade jadra na 2.6.14.3 problemy nemam.