Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) da sa to vobec ???

Sekcia: Konfigurácia 02.12.2005 | 15:16
Cvacho   Návštevník
zdravim vsetkych , na zaciatok chcem povedat ze som uplna LAMA v linuxe , preto by som chcel aby ste mi pomohli vyriesit moj problem ak je to mozne takze: mam server s RedHatom 9 , ten je spojeny kablom s AP(router) Asus WL-500g , na AP je este pripojeny 1uzivatel , chcel by som aby IP adresa AP zostala tak ako je 192.168.1.2 , server by mal IP 192.168.1.1 a ostatny klienti , ktory sa pripajaju bezdratovo na AP (je ich cca 10) by mali IP pridelene DHPC serverom a to 192.168.1.3-192.168.1.12 na zaklade ich MAC adresy , skratka urcitej MAC pridelim urcitu IP , len ma trapi tento problem , asi 4uzivatelia su pripojeny nie cez Wi-Fi karty , ale AP v rezime Client , takze neviem , ako by som mal nastavit AP (teda myslim tym ci mam aj na AP zapnut DHCP klienta alebo nie) , nechapem stale , ci by DHCP server pridelil IP APcku alebo sietovej karte ??? tada ak by sa dalo prosil by som o nejake vysvetlenie , pripadne navod , diky moc vsetkym tu je obrazok nasej siete : obrazok
    • Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) da sa to vobec ? 15.11.2005 | 12:01
      peter golis   Návštevník
      to je fajn, ale to wifi AP ma v sebe DHCP server. nebolo by to jednoduchsie nastavit to priamo v nom?
      • Re: Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) da sa to vob 16.11.2005 | 16:29
        Cvacho   Návštevník
        hej viem ze AP Asus ma v sebe DHCP ale chcel by som to riesit cez Linux server
        • Re: Re: Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) da sa to 19.11.2005 | 16:33
          Cvacho   Návštevník
          mam velky problem rozbehat DHCP na RedHate9 , nachadza sa tam vobec ??? som si stiahol najnovsiu verziu DHCP len ju neviem nainstalovat , ako nato ???
          • Re: Re: Re: Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) da s 19.11.2005 | 17:57
            Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
            otazke je preco je pouziva taka stara distribucia
            A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) 19.11.2005 | 18:20
              peter golis   Návštevník
              asi ma na to dovod. nie kazdy ma doma internet na ktorom moze stahovat dvdcka v realnom case. a nie kazdy si chce kupit najnovsie graficke prostredie. niekto na to ani nema dovod. inac ten DHCP co sa neda na danej distribucii rozbehat je klient alebo server?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (R 21.11.2005 | 14:41
                Cvacho   Návštevník
                no distribuciu RedHat9 pouzivam preto lebo sa mi ju podarilo zohnat , chcel by som tam rozbehat DHCP Server , ale absolutne netusim ako , mam tam 2 sietovky 3Com a chcel by som aby som jednou pripojil moju LAN , kde by som potreboval pomocou DHCP pridelovat IP na zaklade MAC a druhu sietovku by som pouzil na net z aDSL modemu ale priorita je to DHCP na pridelovanie IP na LAN
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wi-Fi a nastavenie DHC 21.11.2005 | 16:41
                  peter golis   Návštevník
                  na www.abclinuxu.cz vysla seria clankov ktora sa s tym krasne zaobera. ja som si podla toho tak isto riesil doma sietovanie a DHCP/DNS. NAT nepouzivam. napriklad: http://www.abclinuxu.cz/clanky/site/soukroma-sit-ii
    • Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) da sa to vobec ? 27.11.2005 | 19:12
      Avatar Michal Dobšovič Gentoo, SuSE 10.0  Používateľ
      Ja mam doma presne ten router a DHCPcko som nechal na neho... Je to praktickejsie, prehladny webadmin, takze som to mal nastavene za 10 minut.. Vrelo odporucam DHCP server cez router...
    • Re: Wi-Fi a nastavenie DHCP (RH9) da sa to vobec ? 02.12.2005 | 15:16
      Cvacho   Návštevník
      takze po nejakom tom case sa mi to podarilo spravit , DHCP chodi OK , jediny problem mam so Sambou , tam mi chodi OK , pocitace sa vidia , adresar co som chcel zdielat je takisto vidiet , len neviem nastavit , aby mohli ostatny do neho zapisovat , teda nahravat subory na server , neviem ako sa to riesi a zaujimam ma ci by som mohol obmedzit ten adresar do ktoreho by uzivatelia nahravali subory , povedzme na 5GB vdaka za rady