1PC + 2vga + 2mys + 2klav = 2PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.11.2005 | 14:31
Ali   Návštevník
dal som do pc 2vga, cez usb 2klav a 2mys ale obe mysi ovladaju 1 kurzor, 2klav nereaguje vobec, a vga iba rozsirila prac. plochu neviete ako sa mozu prilogovat 2 user a kazdy pracovat ako na samostatnom PC - urcite sa to da o.s. = Simply memphis + KDE
    • Re: 1PC 2vga 2mys 2klav = 2PC 18.11.2005 | 01:43
      Avatar Michal Dobšovič Gentoo, SuSE 10.0  Používateľ
      Neviem, ci to ide tak, treba sa poobzerat po kupe txv. HW-switchu... Zatial som nepocul, ze by to niekomu islo na 1 pc naraz s dvomi klavesnicami, mysami a vgackami ako keby boli 2 PC... Ono problem je v tom, ze procesor je jeden, pamat je jedna, OS je jeden, a kazdy subor na disku je iba raz... Ale je mozne ze to funguje, no zatial som o tom nepocul...
    • Re: 1PC 2vga 2mys 2klav = 2PC 18.11.2005 | 09:33
      peter golis   Návštevník
      ist by to mohlo aj ked som to este nikde s linuxom nevidel. zaklad by mal byt v konfiguracii xwindows. rozdelit mys (nepouzivat /dev/input/mice) tak isto nastavit dve klavesnice. len s konfiguraciou grafiky netusim. malo by to zaviset od typu grafickej karty a ich fyzickeho poctu. vedel by som si to predstavit ak su tam fyzicky dve karty ktore sa neblokuju, ale s dual head kartou, to by zaujimalo aj mna. inac videl som predavat vo svete aj specializovane karty ktore mali grafiku, 2x ps/2 a zvukovku ktore boli na to urcene.
    • Re: 1PC 2vga 2mys 2klav = 2PC 19.11.2005 | 14:31
      Toudy   Návštevník
      Urcite sa to da urobit.. Treba do konfiguraku Xov nastavit 2 screen-y a potom priradit jednu graficku a jednu mys pre kazdu obrazovku.. Nastavit este aby sa spustali 2 razy X na :0 a na :1 , potom to uz len staci pouzivat.. ;o) Videl som niekedy aj realny konfigurak pre X, ale kde..? Guugle urcite daco vypluje.. ;)