kodovanie www stranok

Sekcia: Programovanie 23.11.2005 | 19:56
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdar! robim nejake stranky, ale blbne mi pismo koli kodovaniu... skor som pouzival windows-1250, ale to robi miestami problemy... nasledovalo UTF-8 a to nemalo ziadny uspech... skusal som 8859-2 a 8859-16 a tiez nic... chcem pouzivat slovensku diakritiku. ide o to ze na win to vyzera dobre a na linuxe nie a naopak. pouzivam valid HTML 4.01 a CSS 3.0 nic viac. pouzivane prehliadace: opera, konqueror, firefox, mozilla, ie, netscape
    • Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 10:28
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      no ked si spravne nastavis kodovanie v documente (html->head->meta), a v editori (kwrite: Tools->Encoding), tak by malo vsetko fungovat OK (popripade si zmen kodovanie v prehliadaci).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 10:35
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mam kopec prehliadacov a tak to nie je problem, ale chcem aby moje stranky vyzerali dobre na pocitacoch kde nemaju tusenie co to nejake kodovanie je... na pisanie pouzivam wordpad (html) a notepad (css). na nejake profesionalne editory sa mozem vykvaknut ked sa v tom nevyznam
        • Re: Re: Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 10:41
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          No ale ked to mas spravne nastavene tak to musi fungovat (spravne nastavene kodovanie v documente (a aj spravne nastavene codovanie pod akym to ukladas)). Inac kwrite je nieco ako notepad 8-). btw. mam taky pocit, ze Css3 este nebolo vydane ;)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 12:54
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            heh css 3 bolo vydane davno zlatko... a kwrite sa mi moc nepozdava (na moju malicku hlavicku je tam toho moc) :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 13:54
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 15:25
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                Tomas pozri sa na ten chsichtik uplne dole... myslim ze ten je z toho rovnaky inteligent ako ja :D
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 15:38
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  Myslis, toho co je dole na tej stranke w3.org? :) Inac sme trosku OFF-Topic :)).
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • kodovanie www stranok 20.11.2005 | 16:06
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    tak ja to nevnimam a robim si kapucinko... ako je vonku dneska krasne... :)
                    • Re: kodovanie www stranok 20.11.2005 | 20:49
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      to je sice pekne, ale ja som sa ti snazil pomoct... No ako vidim, nemalo to moc vyznam... Ale aj snaha sa ceni (dufam :))
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: kodovanie www stranok 21.11.2005 | 15:57
            plbgnr   Návštevník
            pouzi utilitku enca aby si zistil ci je ten html skutocne kodovany tak ako chces; potom moze byt zrada v tom ak pouzivas apache instalnuty doma (default charset v konfiguraku) a potom uz ani neviem v com moze byt chyba...:) ale este snad http://validator.w3.org/ pomoze :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: kodovanie www stranok 21.11.2005 | 22:34
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              mam operu a tak na stranky validatoru nemusim chodit - staci ak kliknem pravym na stranku a dam ju validovat (jeden z tisic dovodov preco je opera lepsia ako firefox)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kodovanie www stranok 22.11.2005 | 13:20
                zvalo   Návštevník
                zjavne mas problem na strane servera, kde mas stranky ulozene. ak je to apache, pozrel by som konfiguraciu [pokial si to spravujes sam] ... tot vsjo