mandriva 2006 - same problemy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.11.2005 | 16:19
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. stiahol som si mandrivu 2006 ale neda sa mi s tym pracovat. 1) do zavadzaca mi nahadzalo kopec poloziek 2) amarok vobec nefunguje 3) NEFUNGUJE MI MYSKA (teda neda sa mi krutit kolieskom a tak dalej proste robi blbosti) 4) velmi dlho sa spusta urobiul som upgrade z mandrake 10.1. myslite ze by pomohlo zmazat cely linux a hodit ho nanovo?
    • Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 11:42
      Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
      1, znamená kopec položiek? cez control center v spravcovi uprav config... 2, amarok preinštaluj 3,--- 4nemáš zapnuté služby ktoré su zbytočné?
      • Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 11:42
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        4,+ console>su>pass>chkconfig
        • Re: Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 12:05
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          3. ovladaci centrum=> hardware =>polohovací zařízení jestli máš usb s kolečkem a drcne se tak vytáhnout a vrátit, jak projde test tlačítek je to v pohodě.
    • Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 12:03
      Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
      Ja som taktiez previedol aktualizaciu , ale nemal som ani jeden z tvojich problemov........... mal som kopec vlastnych. Preto som sa rozhodol vymazat cely disk so starym linuxom a vsetko ide tak ako ma.
      • Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 12:12
        Stano   Návštevník
        ja som to tiez premazal a uz mi ide vsetko kraaaaasne... pianko... dovolim si povedat ze mandriva je lepsia ako mandrake
        • Re: Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 12:23
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no sak mandriva je mandrake, ibaze zo znamych pricin museli si zmenit meno
    • Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 13:13
      Avatar ims Debian  Používateľ
      Trochu OT. Ale toto je cela mandriva. Same zbytocne problemy. Ja som kvoli takymto obdobnym problemom, ktore som musel zbytocne riesit namiesto normalneho pouzivania presiel na inu distribuciu. Inac prepacte, ale co je to za riesenie, vymazat stary linux a nainstalovat novy. A ked ma niekto kopu naconfigurovanych veci a sluzieb, tak to take jednoduche urcite nie je.
      • Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 15:27
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a ked ma nejaky talian vsetko ponastavovane zle (teda zacina s tym robit a nevie co robi) tak je lepsie vsetzko zmazat a dat odznova. je to aj moj pripad :)
        • Re: Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 15:41
          Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
          Toto ber s rezervou, ale je na tom kopec pravdy. Daj si ine distro (napr. Archlinux, Slackware, Gentoo atd...) a kopu tvojich problemov sa strati, ale nie v sekunde. Caka ta kopu ucnia a nastavovania a hladania po nete, no vyhnes sa pomalemu nabiehaniu, spustaniu kopu sluzieb, ktore vobec nepotrebujes a podobne. Bohuzial distra ako mandriva a podobne su sice userfriendly a su prijatelne, no za cenu, ze to distro viac pracuje s tebou a robi si vela veci podla seba, nez podla toho, co chces ty. Toto su vlastne skusenosti a nie bludy, no kazdy mame na to svoj pohlad a vediet ovladat linux vyzaduje ucit sa, no ked zvolis distro, ktore treba konfigurovat rucne, ak nieco nastavis ty, tak to aj bude a ak je to dobre, bude to aj fungovat a zostane to tam stale. ;-) ;-)
          • Re: Re: Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 15:52
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            mam taky pocit ze niekde pohladam tych 15 diskiet a nainstalujem si win95 :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: mandriva 2006 - same problemy 20.11.2005 | 16:19
              Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
              to je presne ten postup, cez ktory sa nikdy nic nenaucis, lebo windows ta nikdy nebude motivovat k tomu, aby si sa nieco ucil, lebo v tom systeme to nie je potreba ;_)