Edge modem Zadacom

Sekcia: Hardware a Drivery 20.11.2005 | 14:52
Avatar MIKI01 Mandriva 2006  Používateľ
Zdravým. Mám edge modem od zadacomu a pomocou príspevkov sa mi ho podarilo aj rozbehať no mám problém,ak sa chcem pripojiť pomocou KPPP musim sa najprv prihlásiť ako root a stále vitvoriť nový priečinok usb do ktorého potom premiestnim USB0 z adresára /dev/.Mohol by mi niekto poradiť ako by som to mal spraviť aby mi to tam aj ostalo,lebo akonáhle vypnem,reštartujem PC tak mi priečinok usb z adresára zmizne a USB0 znova ostane iba v adresári /dev/.Potom samozrejme KPPP nenájde /dev/usb/ttyUSB0. Ak by som však prepísal cestu v /etc/ppp/peers/edge na /dev/ttyUSB0 tak by som sa musel pripajať len z terminálu a len ako root. Som absolutný linuxový novácik tak mi prepáčte ak som niečo napísal zle.Dúfam,ze niekto tomu co som napísal bude rozumieť a poradí mi.Snažil som sa to opísať čo najpresnejšie.MIKI
    • Re: Edge modem Zadacom 20.11.2005 | 14:52
      Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
      Pokial viem tak driver ftdi_sio, ktory je sucastou 2.6 kernelou vytvara zariadenie USB0 niekde v /dev, lisi sa to podla distribucii, ak to je u teba napr. /dev/usb/ttyUSB0, zisti si to, ked zapichnes modem do usb, USB0 sa automaticky vytvori niekde v /dev. u mna to je napr:. /dev/tts/USB0, proste prehladas adresar /dev a zistis cestu potom tu cestu napr:. /dev/tts/USB0 napises do prveho riadku v /etc/ppp/peers/edge, lebo tam je nadefinovana uz cesta, ktora nie v kazdom distre je realna, takze ju treba upravit, ulozis ten subor a v kppp je urcite nastavenie, kde sa nachadza tvoj modem, tak tam napises presne tu istu cestu, ktoru das do /etc/ppp/peers/edge (tu, co je u teba realna) a malo by to fungovat.