distribucia pre pomalu masinu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.11.2005 | 16:54
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
aku distribuciu linuxu zvolit pre vykonny pocitac? taka jedna podmienka aby sitribucia podporovala KDE... (teda Ubuntu asi nie) prikladna zostava: AMD ATHLON64 3400+ 2x 512 RAM PC 400 HDD MAXTOR 7200RPM 200GB RADEON X600 256MB a tak dalej a tak dalej...
    • Re: distribucia pre pomalu masinu 20.11.2005 | 23:40
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ehm oprava... ako nazov temy je pre pomalu masinu... chcel som napisat rychlu... pardon...
      • Re: Re: distribucia pre pomalu masinu 21.11.2005 | 00:16
        peter golis   Návštevník
        aku len chces. v linuxe plati, ze si mozes vyskusat a vybrat co sa ti najviac paci. potom sa s nami mozes podelit o svoje skusenosti.
    • Re: distribucia pre pomalu masinu 21.11.2005 | 01:13
      plbgnr   Návštevník
      kubuntu (ubuntu-gnome,kubuntu-kde) http://www.kubuntu.org/ je aj pre amd64
    • Re: distribucia pre pomalu masinu 21.11.2005 | 15:53
      Avatar nardew debian  Používateľ
      no ked uz riadny komp a xces aby ti setko slapalo co najrychlejsie, odporucil by som daku source-based distribuciu.... napr. gentoo.....
    • Re: distribucia pre pomalu masinu 21.11.2005 | 16:25
      marfo   Návštevník
      podla toho co chces: ak chces mat vela neziadajucej zabavy tak potom Debian (pre pokrocilich) pre zaciatocnikov je najlepsie ovladatelna (mandriva/mandrake) aby rychlo slapalo tak ja bolo spomenene gentoo aby si mal pekne graficky spracovane veci suse a ak hces stabilitu a zlozitost tak potom FreeBSD (Unix dost podobne linuxu) ale ja podporujem Suse ;-);-)
      • Re: Re: distribucia pre pomalu masinu 21.11.2005 | 16:26
        marfo   Návštevník
        je este vela dialsich a kraasny inych distrubucii
        • Re: Re: Re: distribucia pre pomalu masinu 21.11.2005 | 16:54
          code   Návštevník
          souhlas , je treba zkouset, ale ja doporucuji spise zakladni distra slackware, debian, gentoo ( mym favoritem je ovsem slackware ....povazuje se za nejstarsi...ne ovsem zastaraly a nejvice se blizici bsd, na forech najdes na nej hodne chvaly, i hodne nadavek , ale zalezi co komu sedne, co vyhovuje, nastesti mame moznost si vybrat z nekolika stovek distribuci , treba na http://distrowatch.com :) z ceskych : slax nebo abclinux2005 (zalozeni na slackware) , danix (uz ponekud zastaryly ...na debianu) a saxana.cz (na gentoo)