distro bez grafickeho rozhrania...

Sekcia: Konfigurácia 29.11.2005 | 16:10
Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
mam otazku a ta znie existuje nejaka distribucia ktora pride bez grafickeho rozhrania??? povedzme na par "diskiet"?? alebo nieco do 200mb co by som mohol fuknutim spalit na male cd???
    • Re: distro bez grafickeho rozhrania... 23.11.2005 | 17:20
      peter golis   Návštevník
      ano, distribucie bez grafickeho prostredia existuju. bezne sa pouzivaju pre routre/firewally a podobne. ano, su distribucie ktore sa zmestia aj na zopar diskiet a poskytuju graficke prostredie, napriklad 2 disk xwindows. ano, existuju takmer plnohodnotne distribucie ktore maju okolo 200Mb (mega, nie mili) a daju sa napalit na male cd alebo na usb kluc. napriklad slax. viac uz ako obvykle, distrowatch.
      • Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 24.11.2005 | 14:53
        zeropoint   Návštevník
        pani dakujem za info o co mi ide je ze chcem nieco kde instalacka nema viac ako 200mb stym ze po nainstalovani je jedno ake velke to bude .... pojde to na laptop ktory je mmx200 256mb ram 15gb hdd ...... vdaka tomu ze ot je 200mmx starucicky procacik tak by som rad som pri tom nenervacil aby to fachalo v pohode... cize bez graf prostredia..... okrem toho ze mrknem distrowatch rad by som vase konkretne nazori co si o tom myslite.....
        • Re: Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 25.11.2005 | 14:34
          puco   Návštevník
          na tom by sa dalo aj GUI. Skuste fluxbox a na tie parametre kludne skuste Slackware, nie je to s tym notebookom take zle ako si myslite, len asi tomu chyba wifi :-)
    • Re: distro bez grafickeho rozhrania... 23.11.2005 | 22:35
      vlado   Návštevník
      mate na mysli instalator alebo nejake live distribucie ?
      • Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 24.11.2005 | 15:35
        zeropoint   Návštevník
        to mi je v podstate jedno...... staci precitat vyssie som doplnil prispevok o dalsiu spravu ale nedalo sa to nakoniec ale na vrch tak .....
        • Re: Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 24.11.2005 | 16:19
          amater   Návštevník
          Na tomto fore to uz je pisane- "Damnsmall" linux. 50 MB distro ,stiahnutelne z ich stranky. Mne to chodilo bez probl. na Pentium133 ,32MB ram. Uplne bez grafiky je "Blueflop" na dve diskety.
          • Re: Re: Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 25.11.2005 | 13:42
            zeropoint   Návštevník
            amater ty si makac dikes idem to pohladat mas to u mna....
    • Re: distro bez grafickeho rozhrania... 25.11.2005 | 15:04
      Avatar titanik mint  Používateľ
      http://slax.linux-live.org/
      • Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 25.11.2005 | 16:16
        zeropoint   Návštevník
        ze dikes titanik ale nejako na tej stranke neviem co mam stiahnut je tam toho vela a neviem .. vies mi povedat konkretne????ktore na to aby to bolo len ciste bez graf prostredia???
      • Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 25.11.2005 | 16:18
        zeropoint   Návštevník
        TITANIK ukecal si ma po precitani tohoto ma to totalne ziskalo ;-))) to je proste parada ;-)))) Requirements SLAX is not pretentious, nevertheless it requires some minimal hardware to run properly. It depends on what do you wish to use SLAX for, of course. The most important thing is memory. You need at least 32 MB of RAM to boot slax. More detailed description follows: Medium either IDE connected CDROM (to boot from the CD) or USB FlashDisk (to boot from the mass storage device) or maybe some harddisk (to boot SLAX from the disk) BIOS either non-emulation booting enabled (to boot from the CD) or USB FlashDrive booting enabled (to boot from the mass storage device) Memory 36 MB to boot slax. 96 MB to run Xwindow with fluxbox 144 MB to run Xwindow with KDE Processor i486 or better, Pentium or AMD are both OK. Peripheral devices some keyboard PS/2 or USB connected mouse (required for Xwindow only) serial (COM) mouse is not automatically recognized, but can be used Harddisk No harddisk is required
        • Re: Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 29.11.2005 | 16:06
          zeropoint   Návštevník
          AMATER.... pocuj nevies mi prosim ta poradit ohladne toho damnlinuxu neviem ktore mam stiahnut normalne som sokovany ze kolko rozdielnych ich tam je ;-((( http://ibiblio.org/pub/Linux/distributions/damnsmall/ proste neviem co stiahnut ;-(((( ak mozes porad budem rad zatim dikes... zero
          • Re: Re: Re: Re: distro bez grafickeho rozhrania... 29.11.2005 | 16:10
            zeropoint   Návštevník
            a este jedna vec ak sa da chcel by som jedno distro take ze ho vlozim a ide samo cize tusim sa tomu hovori ze live! a druhe take co ho normalne po vyskusani fuknem natvrdo ako install na HDD ... ze dikes moc moc...