Kernel panic-not syncing... FC4DVDinstal

Sekcia: Ostatné 23.11.2005 | 21:39
Avatar smajdalf Debian  Používateľ
Ahoj vsetci. Ked dam bootovat z FC4 DVD potom dam ENTER a napise mi toto: <0>Kernel panic - not syncing : Attempted to kill init! []panic +0x3b/0x1b0 []do_exit+0x482/0x4d0 die do page fault scrup set cursor vt console print do page fault error code pci bios find device pcibios sort pcibios init do initcalls init init kernel thread helper Vzdy na zaciatku kazdeho riadku su tie cisla a pismena v tagoch a hranatych zatvorkach a takisto na konci riadkov su tie cisla(nie rovnake) ako v prvych riadkoch. nechcelo sa mi to cele opisovat;) problem je v tom, ze instalacia nepokracuje nikam a ostane to visiet na tomto vypise musim iba natvrdo restartovat. neviem co s tym mam robit-medium ja dobre.Viete niekto s tym pohnut??? dakujem
    • Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVDinstal 23.11.2005 | 20:23
      Avatar smajdalf Debian  Používateľ
      Ono to sformatovalo text :( neviem ako to mam napisat ale jednoducho v mojom prispevku je v kazdom riadku v poradi od stvrteho od zaciatku vzdy na zaciatku skupina ciel alebo pismen v hranatych zatvorkach a este v tagoch. Ja to napisem slovne: hranat.z. tag c01201eb tag hranat.z. hranat.z. tag c0124162 tag hranat.z. a nieco podobne je na zaciatku kazdeho riadku potom.... dufam ze som to trosku objasnil
    • Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVDinstal 23.11.2005 | 20:47
      peter golis   Návštevník
      kto to stahoval a vypaloval? a na akej rychlosti? a ako je stara dana optika? nie je pretaktovany procesor? su pamete v poriadku?
      • Re: Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVDinstal 23.11.2005 | 20:56
        Avatar smajdalf Debian  Používateľ
        Takze medium mi zaslal user-ktoremu dakujem- a vravel ze jemu islo v pohode.inak je to original dvd-ma aj podtlac(neviem presne ale mozno v casaku alebo priamo z redakcie-neviem) optika je myslim dobra- vypalovacka DVDRW NEC ma pol roka-neviem presny typ ale problemy s nou nie su ziadne. Procesor je P4 LGA775 3.0 taktnuty na 3105MHz pamete su kingston DDR1 2x512MB 400Mhz a ked som dal urobit test pameti tak ukazal v pohode. Mam Debian Sarge aj WinXp a nikdy neboli problemy ze by to padalo alebo tak.Myslis ze by to mohlo byt taktnutym procakom? Ja to skusim dat naspat a potom napisem ci to ide.
        • Re: Re: Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVDinst 23.11.2005 | 20:59
          peter golis   Návštevník
          moze to byt hoci cim. da sa to dvd vyskusat niekde inde? ten test pameti bol nejaky v biose alebo memtest? chladenie je OK? zdroj je ok? ine liveDVD alebo bootovatelne DVD su v pohode? kedy bola posledne cistena optika na DVDcke?
          • Re: Re: Re: Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVD 23.11.2005 | 21:05
            Avatar smajdalf Debian  Používateľ
            ine live aj boot dvd su ok. nainstaloval som pred tyzdnom debiana, freebsd, skusal som live gentoo... pamete som skusal memtestom.uz neviem akym presne. chladenie je uplne ok. zdroj tak isto. medium som skusil a ide na druhom pc. optiku som nikdy necistio ;) dal som hodnoty naspat-fsb a ddram timing ale neslo to ani tak.ten isty problem...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kernel panic-not syncing... FC 23.11.2005 | 21:12
              peter golis   Návštevník
              tak to este ostava jedna vec. vyskusat nastartovat z daneho DVD na inom pocitaci pred tym ako skonci namiesto vianocnej gule na stromceku. to sa obcas stava. ak ma niekto mechaniku s lepsimi parametrami, tak mu to pojde. ale ak nie, tak sa to takto prejavi. aj mne sa to stalo vela krat. ale ja tie media pouzivam ako podpivniky.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel panic-not syncing.. 23.11.2005 | 21:17
                max   Návštevník
                bolo to z linux+DVD
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel panic-not synci 23.11.2005 | 21:39
                  peter golis   Návštevník
                  original DVD s potlacou? predpokladam ze doklad o zakupeni existuje a tym padom je mozna reklamacia. Ak by nebola, tak dufam ze sa najde nejaka dobra dusa ktora dane medium prepali a posle postou alebo osobne ;-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel panic-not syncing.. 23.11.2005 | 21:18
                Avatar smajdalf Debian  Používateľ
                Ty si teda srandista :) Okej skusim... Dikes
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel panic-not synci 23.11.2005 | 21:39
                  max   Návštevník
                  nechápem....myslel som tým časopis LINUX+DVD
    • Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVDinstal 06.02.2007 | 19:36
      Prolite   Návštevník
      Robi mi to presne to iste zahlasi chybu Kernel panic - not syncing ... a zamrzne , pocitac Pentium 4 a SATA disk / via raid radic/ . Vyriesil si to nejako ?
      • Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVDinstal 07.03.2007 | 12:30
        ja   Návštevník
        skus napisat "garbage"
        • Re: Kernel panic-not syncing... FC4DVDinstal 02.05.2007 | 22:47
          trainmaster   Návštevník
          A kam? Ja ted totiz resim stejny problem...
          Zkousel jsem acpi=force i acpi=off a kde nic tu nic. Proste kernel 2.6.17 mi nefunguje...