Vykon mojho OS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.11.2005 | 21:19
Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
Mam pocitas s procesorom AMD Sempron 2200+. Siahol som si hru Invasion: Battle of Survitall. Ale ta hra seha. A toto je moj problem. Tym nemyslim to ze mi seka hra. Kaslat na hru. Ide o to ze mam pocit nedostatocneho vykonu os. Ta hra nieje urcite az tak narocka. Neviete poradit co s tym? Jak to naprevit?
    • Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 16:52
      azurIt   Návštevník
      vykon pocitaca nezalezi len od procesora, dolezite su aj vsetky ostatne komponenty, napr. pamet, rychlost zbernice a diskov, _operacny system_....
      • Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 17:18
        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
        Viem. Len porvnavam jak po bolo pri win. Nieze by mi chybal ale chcem to vyriasit.
        • Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 17:24
          azurIt   Návštevník
          ak je na linuxe menej vykonny ako na windowse, tak to moze byt sposobene drivermi, teda na windowse si mal nainstalovane lepsie driveri na HW ako mas teraz na linuxe. pozistuj si aky mas presne HW a pripadne dokompiluj driveri do kernelu (napr. ako moduly), mozes tiez skus pohladat proprietarne driveri (napr. na grafiku od nvidie alebo ATI)
          • Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 18:29
            peter golis   Návštevník
            tak tak. aj ja typujem ze stale nema nainstalovane ovladace pre graficku kartu (ati/nvidia/matrox/...). takze hor sa do toho.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 18:45
              Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
              Vtom bude trochu problem. Neviem kde ho stiahnut. Ja mam grafiku integrovanu v zakladnej doske.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 19:50
                peter golis   Návštevník
                problem, a preco? napis /sbin/lspci -v a uvidis aku mas kartu.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 20:25
                  Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                  Dakujem. Stiahol som zo stranky vyrobce ovladac ale neviem co s nim. Subor sa vola sis_drv.o-410.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 20:33
                    peter golis   Návštevník
                    ovladac pre sis by mal byt aj v standardnych xorg dodavanych danou distribuciou. skus si zapnut nejaky kontrol panel, v mandrive sa myslim vola drak konfigurator a vybrat ze tvoja grafika je sis. to by malo automaticky doinstalovat ovladac (ak uz nebol nainstalovany) a nastavit konfiguraciu pre xwindows. ps.: ten ovladac vyzera byt na prvy pohlad ze je pre xwindows (x.org/xfree86) verzie 4.1.0 a netusim ci mas v danej distribucii presne tu verziu a tym padom nikto nezaruci ze by to fungovalo. ale mozne to je. normalne by mal patrit niekde do xwindows.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 20:50
                      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                      Nepomohlo to. Hraficku kartu mam od instalacie nastavenu SiS Real256E.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vykon mojh 25.11.2005 | 21:19
                        peter golis   Návštevník
                        tak potom mozes vyskusat nainstalovat ovladac od vyrobcu. ked som zadal vyhladavat sis_drv.o-410 na www.google.com tak na mna vyskocilo hned ako prve: ATOKX ドライバー: http://driver.sis.com/linux/650/sis_drv.o-410 ... cp sis_drv.o-410 /usr/X11R6/lib/modules/drivers/sis_drv.o ... www.sky.sh/orca/atokx.htm - 6k - V pamäti - Podobné stránky teda: cp sis_drv.o-410 /usr/X11R6/lib/modules/drivers/sis_drv.o ale predtym by som odporucil odzalohovat povodny subor /usr/X11R6/lib/modules/drivers/sis_drv.o. inac ten vyrobca tam nemal popis? to sa mi nejako nezda. vyrobca spristupni ovladac a neda k nemu navod na pouzitie.
          • Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 20:31
            Avatar nardew debian  Používateľ
            driveri na ATI/NVIDIA su proprietarne?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vykon mojho OS 25.11.2005 | 20:42
              peter golis   Návštevník
              ako ktore. tie od vyrobcu ano, tak isto aj pre matrox. holt, kazdy vyrobca si chrani svoje know-how.