Skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2005 | 16:33
RicCo   Návštevník
Odinstaloval som si skype z kompu a ked som ho chcel pomocou apt-get pridat spat zahlasilo mi to nasledovnu chybu: The following packages have unmet dependencies: skype: Depends: libqt3c102-mt (>= 3:3.3.3.2) but 3:3.3.3-7ubuntu3 is to be installed co je to za chybu ze mam novsiu verizu kniznice ako je potrebne, pritom ked som to prvy krat instaloval musel som tuto kniznicu updatnut lebo mi hlasilo ze je stara... Vie mi niekto dat typ co to je? Nasiel som na nete aj verziu skype co nepotrebuje instalaciu staci ju len rozpakovat a fici, ale zaujima ma tato chyba ze preco to je a ci nahodou nevie niekto ako to vyriesit aby isiel pridat aj cez apt-get. A druhy problem mam so skype taky ze sa pripoji dobre aj chat mozem spustit ale akonahle zacnem telefonovat tak mi zmrzne skype, na tento moj notebook som musel upravit conf aj mplayeru lebo blbli zvuky ale v skype sa mi nedari nic take najst, nevedel by niekto aj k tomuto tip? Dik.
    • Re: Skype 26.11.2005 | 16:35
      peter golis   Návštevník
      jedna sa o dependency hell (peklo zavislosti). ak dodavatel produktu nemysli na klony distribucii tak nastavaju taketo problemy. keby bola vyzadovana kniznica libqt3c vecsia alebo rovna 3:3.3.3.2, tak nie je problem. ale oni vyzaduju kniznicu libqt3c102-mt. tebe by to malo splnit poziadavku, iba ze mas klon danej kniznice podpisany ubunutu3.
      • Re: Re: Skype 27.11.2005 | 14:13
        RicCo   Návštevník
        A da sa ten podpis danej kniznice nejako zrusit, resp. ako mozem tuto kniznicu odstranit? Pridaval som ju tam pred tym rucne lebo ten deb balik aj tak nebol dobry a tuto kniznicu som podla nejakeho navodu pridal. Podarilo sa mi najst aj taku verziu ktora ma kniznice zrejme nejako priamo nalinkovane lebo som ju len rozbalil a ide, ale zaujima ma ako vyriesit ten dependency hell. A este otazocka k tomu druhemu problemu s mrznutim, dostal som na to takyto typ: Skype nepodporuje ALSA ale iba OSS, co je dost naprd. Sice ubuntu robi emulaciu OSS ale aj tak to robi tak, ze si obchadza ALSA a "ukradne" si celu zvukovku len pre seba. Neviete mi niekto k s tymo poradit? Dakujem.
        • Re: Re: Re: Skype 27.11.2005 | 16:34
          peter golis   Návštevník
          :odstranit danu kniznicu myslis odinstalovat? :ako vyriesit ten dependency hell skus si pozriet funkcionalitu balickovacieho systemu v tvojej distribucii. ak dodavatel nedodava balicek pre tvoju distribuciu, tak ho mozes oslovit, alebo mozes pouzit staticky linkovany balicek. OSS funguje tak, ze jedna iba aplikacia moze pristupovat na jednu zvukovu kartu. ALSA funguje tak, ze nie je limitovany pocet aplikacii ktore moze naraz pristupovat na jednu zvukovku. ak ALSA emuluje OSS, tak platia zakonitosti zvukoveho systemu ALSA. to znaci ze ak zvukovka nepodporuje prehravanie viacerych zvukov naraz, tak ich neprehra. pokial sa ovsem neaktivuje modul dmix.
          • Re: Re: Re: Re: Skype 27.11.2005 | 17:47
            RicCo   Návštevník
            Chcel by som odstranit (vymazat, odinstalovat) danu kniznicu. Balicek som mal so stranky www.skype.com a bol to deb balicek, ale po nainstalovani mal problemy tak som mu tam pridal tu kniznicu podla nejakeho manualu co som nasiel na internete, zrejme mal niekto podobny problem. Mam aj verziu so staticky nalinkovanymi kniznicami a tu spustim, ale mam aj s nou ten problem so zvukom. No ale nepodarilo sa mi nikde vo skype najst nastavenia co ma pouzivat ci alsa, alebo oss. Ako by som si to vedel overit zo co to vlastne pouziva, pripadne ako sa aktivuje modul dmix?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Skype 27.11.2005 | 19:04
              peter golis   Návštevník
              tu kniznicu budes musiet odinstalovat. jej vymazanie ti moc nepomoze, pretoze v spravcovi balikov ostane zaznam ze je nainstalovana a bude ti robit aj nadalej problemy. inac, co to je "ten problem so zvukom"? mozes ho rozpisat? samotne skype nedokaze vyuzit system ALSA, ale ALSA dokaze emulovat OSS pod ktorym bezi skype. takze si prosim Ta pozri aku mas zvukovku (lspci), nastav si zvukovy system alsa (alsaconf) tak aby nacitaval ovladac danej zvukovky a aby sa nacital ovladac ktory emuluje oss subsystem. ak ti zvukovka neumoznuje prehravanie viacerych zvukovych kanalov, tak si nastav plugin DMIX pre alsu. a skype pusti napriklad pomocou warpera aoss
            • Re: Re: Re: Re: Re: Skype 28.11.2005 | 16:33
              peter golis   Návštevník
              aby som nezabudol: http://www.abclinuxu.cz/clanky/multimedia/na-co-se-casto-ptame-alsa-ii popripade alsaconf ci ako sa vola ten nastavovaci program.