Domáca sieť

Sekcia: Konfigurácia 28.11.2005 | 19:32
maros   Návštevník
Ahojte , može mi prosím niekto poradiť ako rozbehať domácu sieť? PC+Notebook na nich je MDK 10,2 V PC su dve sietové kart jedna je na pripojenie do lan internetu a druhú chcem využiť na spojenie s notebookom. Vôbec neviem ako na to .Skušal som hľadať aj na nete ale nič pre Linux v X som nenašiel, prosím dobru dušu o radu ako na to?
    • Re: Domáca sieť 27.11.2005 | 19:03
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      v mandrake control centrum nastavit internet a ve sdílení internetu nastavit pro druhou kartu sdílení propojit kříženým kabelem s notebookem (normální kabel nefunguje) a nastavit notebook podle toho jak je nastavený hlavní počítač. snad jsem ukázal alespoň směr kudy na to
      • Re: Re: Domáca sieť 27.11.2005 | 19:31
        maros   Návštevník
        To znamená teda ak som to správne pochopil tak na notebooku nastaviť tu istú IP -Masku.Bránu-DNS atď ako mám na PC ktoré je pripojené k netu?
        • Re: Re: Re: Domáca sieť 27.11.2005 | 19:58
          peter golis   Návštevník
          alebo si rozchodis DHCP/DNS server, uz len preto ze je to pohodlnejsie do buducna.
          • Re: Re: Re: Re: Domáca sieť 27.11.2005 | 20:11
            Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
            nemám si to kde zkusit ale jestli to půjde pro druhou sítovku nastavit aby fungovala jako server DHCP a notebook nenastavovat adresy ale dát přijmout adresy ze serveru DHCP .
            • Re: Re: Re: Re: Re: Domáca sieť 27.11.2005 | 20:36
              peter golis   Návštevník
              ja to tak mam, len bez nat. v praci mame dhcp a doma koli vlastnej lenivosti som si ho dal tiez. pichnem notebook a fungujem. dost pohodlne.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Domáca sieť 28.11.2005 | 18:40
                maros   Návštevník
                POdarilo sa mi spustiť DHCP server v monitore sieti je vidno ako prebieha komunikácia medzi eth 0 a ath 1 a funguje aj ping. nevidím Však súbory napr server==>notebook?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Domáca sieť 28.11.2005 | 19:32
                  peter golis   Návštevník
                  subory uvidis az ked si aktivujes sluzbu zdielania doskov (samba alebo nfs,...).
    • Re: Domáca sieť 27.11.2005 | 19:07
      peter golis   Návštevník
      :nič pre Linux v X som nenašiel to bude asi tym, ze tato konfoguracia moze byt vykonana viacerymi sposobmi. ale tu mas link na seriu clankov: http://www.abclinuxu.cz/clanky/site/domaci-sit-i