kde najdem potrebny lib

Sekcia: Konfigurácia 28.11.2005 | 20:58
Vendo   Návštevník
Thunderbird mi pri spusteni vypise nasledovnu hlasku: /usr/lib/thunderbird-1.0.6/thunderbird-bin: error while loading shared libraries: libgtk-x11-2.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory mozete mi poradit kde najdem potrebnu kniznicu?
    • Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 18:25
      azurIt   Návštevník
      nainstaluj si balik gtk2
    • Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 18:25
      peter golis   Návštevník
      kniznicu libgtk najdes s najvecsou pravdepodobnostou na instalacnych mediach tvojej distribucie. nepredpokladam ze by si pouzival distribuciu ktora nema aspon ciastocnu podporu gnome/gtk. keby si nevedel ako sa da ta kniznica nainstalovat (popripade ako sa pouziva instalacny system tvojej distribucie) tak napis aku mas distribuciu. a niekto co s nou vie robit do detailov ti hadam aj odpise.
      • Re: Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 18:31
        Vendo   Návštevník
        Distribucia je slackware 10.2 pozeram na www.linuxpackages.net a neviem si vybrat nakolko som vcelku amater... a moznosti s vyberom gtk2 je vcelku dost
        • Re: Re: Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 18:36
          azurIt   Návštevník
          hod dnu prve CD, mountni ho do /mnt/cdrom a ako root napis toto: installpkg /mnt/cdrom/slackware/l/gtk+2-2.6.10-i486-1.tgz
          • Re: Re: Re: Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 19:19
            Vendo   Návštevník
            Dakujem a este dotaz uz aby som Vas stale neotravoval poradte mi kde najdem hociaku kniznicu ze kde sa nachadza :) A slubujem ze Vam dam pokoj
            • Re: Re: Re: Re: Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 19:37
              Vendo   Návštevník
              Ani nepiste mam :) inac pre ostatnych co maju podobne trapenie www.slackware.com a tam sa da hladat aj podla kniznic :) jednotlivych
            • Re: Re: Re: Re: Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 19:51
              peter golis   Návštevník
              hociaku kniznicu najdes na google. kniznicu dodavanu s tvojim systemom najdes na instalacnom mediu (cdrom). staci sa pozriet do adresara /mnt/cdrom/slackware (samozrejme po pripojeni daneho cdrom/dvd:-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde najdem potrebny lib 28.11.2005 | 20:25
                Vendo   Návštevník
                najdes len je komplikovanejsie hladat pre zaciatocnika na googli pri tolkych distribuciach:)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde najdem potrebny li 28.11.2005 | 20:29
                  peter golis   Návštevník
                  a hlavne to neodporucam pre zaciatocnika. clovek si s tym akurat tak pokazi system a tym padom sa stabilita systemu stava iba prazdnym pojmom. vzdy to dopadne tak, ze clovek skor alebo neskor ten system preinstaluje.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde najdem potrebn 28.11.2005 | 20:39
                    Vendo   Návštevník
                    ale raz sa to nauci:) ja pracujem s linuxom asi 3 tyzdne a "iba" jeden reinstal a teraz som zase o kus dal takze ono to pride:)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde najdem pot 28.11.2005 | 20:48
                      peter golis   Návštevník
                      ano, ale je to frustrujuce kym sa na to odhodla. najme ked zrazu cloveku zacne blbnut system, prestanu mu fungovat niektore aplikacie (pri nasilnom odmazani zdielanych kniznic cez make uninstall). to potom clovek dva tyzdne pozera ze preco mi to blbne, a to co je za blbu distribuciu. pritom chyba je niekde inde ;-) aj ja som to uz zazil ... a nehambim sa za to. ale dnes by som to uz neriskoval ...
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde najdem 28.11.2005 | 20:58
                        Vendo   Návštevník
                        Tak ja som asi odhodlany blazon....:) cokolvek len nie win