ako rozchodit postu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2005 | 21:06
dvh   Návštevník
Ahoj. Mam jeden samostatny komp, na nom FC4, nieje pripojeny na net, sendmail bezi, dokonca root obcas dostava semtam nejake logy po prihlaseni. Problem je ale ze si sam sebe nemozem poslat postu. root@mojepc># mail root Subject: toto je test asdf . cc: root root@mojepc># mail No new mail - nefunguje ani ked poslem na root@mojepc - ani localhost - ani inym uzivatelom - ani iny uzivatelia medzi sebou - /var/spool/mail/root existuje - ani ked chvilku pockam tak meil nedojde treba to niekde aktivovat alebo co, neviete kde by mohol byt problem? dvh.tosomja@post.sk
    • Re: ako rozchodit postu 29.11.2005 | 18:52
      marfo   Návštevník
      skusal si prikaz pine v shelle sa otvory taky program ktory vie posielat postu von na net ale posielat postu z netu do compu tak to som este nevidel lebo sa to aspon podla mna neda a medzi uzivatelmi sa da posielat ale uz neviem ako :)))
      • Re: Re: ako rozchodit postu 29.11.2005 | 21:06
        Avatar nardew debian  Používateľ
        a preco by sa nemalo dat posielat postu z netu na pc? ak ma verejnu ip, tak ziadny problem... takisto odporucam postfix.... mas ho confnuty behom par minut a posielanie posty medzi usermi funguje
    • Re: ako rozchodit postu 29.11.2005 | 19:05
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      sendmail mas nakonfigurovany? mas aby maily boli dorucovane aj rootovi?
      • Re: Re: ako rozchodit postu 29.11.2005 | 19:44
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ale radsej by som odporucil postfix, je bezpecnejsi a lahsie sa konfiguruje