Ako nastaviť práva na NTFS diskoch

Sekcia: Konfigurácia 01.12.2005 | 18:11
Avatar Kakes Suse 10  Používateľ
Mám Suse 10 a na disku mám nainštalovaný aj XP. Suse mi nechce povoliť prepisovanie dát na diskoch windows. Disky su NTFS. Práva nemá ani root, a nedajú sa zmeniť. Viem že ri fat32 to ide bez problémov. Ako môžem povoliť práva a pritom nechať NTFS. Na formátovanie diskov mám moc dát ktoré nemám kde zálohovať
    • Re: Ako nastaviť práva na NTFS diskoch 30.11.2005 | 19:44
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Na disky s FS NTFS normalne nezapises. Skus pouzit program Captive alebo sa pozri na projekt linux-ntfs.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Ako nastaviť práva na NTFS diskoch 30.11.2005 | 23:37
        Avatar Kakes Suse 10  Používateľ
        Nic nepomaha Asi budem musiet naformatovat disky Alebo skorej sa zbavit Windowsu Ten je cely na p... Vlastne ho mam len kvoli Photoshopu lebo Gimp mi moc nesedi
    • Re: Ako nastaviť práva na NTFS diskoch 01.12.2005 | 11:57
      matej   Návštevník
      Podpora zapisovania na do NTFS zatial nie je v jadre. Preto nemozes zapisovat na NTFS. Skus hore uvedene projekty, alebo si pockaj na zahrnutie zapisovania do NTFS do jadra, malo by to byt niekedy v najblizsich verziach.
      • Re: Re: Ako nastaviť práva na NTFS diskoch 01.12.2005 | 12:30
        peter golis   Návštevník
        otazne je kedy bude plna podpora zapisu na NTFS kedze M$ bez problemov pribali do service packu novsi ovladac pre NTFS ktory vnesie nekompatibilitu s OS ovladacmi. Toto sa da vyriesit napriklad cez captive ntfs, ale zapis je pochopitelne pomalsi.
      • Re: Re: Ako nastaviť práva na NTFS diskoch 01.12.2005 | 18:11
        azurIt   Návštevník
        len upresnim, ze podpora zapisu na NTFS v jadrach 2.6.x uz je, avsak len _VELMI_ obmedzeny