buffer I/O error

Sekcia: Ostatné 02.12.2005 | 17:56
Jozko   Návštevník
chcem sa spytať čo znamená keď mi kernel pri starte z live CD vypisuje nasledovné: Buffer I/O error on device hdd,logical block 214984. chcel by som vedieť či to nemá súvis aj s tým,že nemôžem na ten pc dostať XP,pri inštalácie hocikde zamrzne a nikdy sa nedokonči.Skúšal som update BIOS,zmeny HW,nastavenia,test RAM. Za Vaše odpovede Vám vopred veľmi ďakujem
    • Re: buffer I/O error 02.12.2005 | 17:56
      peter golis   Návštevník
      predpokladam ze hdd (secondary slave) je dana cdrom z ktorej startujes. jedna sa o to, ze dana cdrom nemoze precitat blok cislo XXXX z cdrom. bud su tie media zle vypalene, alebo je optika spinava. popripade ta optika uz odchadza. precisti optiku na cdrom pomocou cistiaceho CD, najlepsie aj s propyl alkoholom (nie je urceny na pitie). ak by to nepomohlo, tak si pozicaj od niekoho na chvilu (pocas instalacie) inu mechaniku. pocas beznej prace (citanie z cdrom) sa vie system spametat aj ked mechanika neprecita na prvy krat sektor z cd. ale pocas instalacie uz nie. takze si v prvom rade precisti optiku, vyskusaj nejake funkcne lisovane a bezporuchobe bootovatelne CD. -------- PS.: cistiace cdcko aj s tou flastickou stoji okolo 300Sk. ak by si skonstatoval ze sa ti neoplati kupovat cistiacu sadu kedze nova cdrom stoji okolo 500Sk, tak mozes pomaly aj uvazovat o jej vymeneni. CDRW zacinaju na 700Sk, kombo (DVD+CDRW) na 1000, DVD citacka tak ako CDRW, DVD vypalovacky od 1700Sk. ceny su priblizne a zavisia aj od toho ako je sebavedomy lokalny predajca. ak by si mal niekde na okoli predajnu www.shark.sk (nevyziadana reklama), tak sa mozes pozriet na ich strankach. ceny maju v pohode, akurat ze nie vzdy maju zobrazeny skutocny stav skladov v predajniach. ja mam od nich najlacnejsiu DVD RW ktora mimochodom zvlada dual layer DVDRAM. ale nei je mi to na nic, media su 10-20x drahsie ako obycajne dvd.