XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribucia

Sekcia: Komunita 08.03.2006 | 20:15
Jojko   Návštevník
Tunak sa mošte vyjadriť čo chcete aby xtios dokazal a nedokazal. Či chcete portage, apt-get alebo rpm pouzivat pri instalacii. Či sa ma inštalovať ces shel alebo graficku nadstavbu. Či chcete mat možnost volby ako gentoo alebo nechcete. Gnome či kade ? Proste všetko čo chceťe tam možme dať ak to bude v našich silach. Alebo mailujte do skola.linuxu@gmail.com alebo www.xtiosprojekt.szm.sk <-tato domena je čisto na informovanost dna 4.12.2005 uš pojde.
    • XTIOS 03.12.2005 | 19:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak ja moc toho o linuxe neviem, ale chcel by som tam: prostredie: KDE a GNOME. ostatne netreba SW: internet: bezne programy pre KDE a GNOME internetove prehliadace: OPERA 8.51, FIREFOX 1.5 dobre by bolo keby tato distribucia dokazala otvarat a bezne pracovat s RPM a sucastne aj s DEB. neviem ci takato distribucia existuje ale myslim ze nie... velmi byma potesilo, keby sa dali ISO subory stiahnut z netu. aj verzia na DVD
      • Re: XTIOS 03.12.2005 | 19:36
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        :dobre by bolo keby tato distribucia dokazala otvarat a bezne pracovat s RPM a sucastne aj s DEB. neviem ci takato distribucia existuje ale myslim ze nie... no neviem, ako by sa potom riesili zavislosti RPM<=>DEB...
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: XTIOS 07.03.2006 | 22:13
          pyxel   Návštevník
          program alien alebo ar to riesi.
      • Re: XTIOS 03.12.2005 | 19:55
        Jojko   Návštevník
        Prostredie KDE a GNOME tam bude ak to budu chciet viacery. Ide o to že či chces riešit zavislosti ktoré vznýkaju pri RPM balikoch. To znamená že keď chces zapping tak potrebuješ nainštalovat dalšie 3 alebo 4 baliký aby si to zapol. Alebo napišeš emerge zapping a počkaš si kim to linux sam dorieši a nepotrebuješ riešit zavisloti. Baliky DEB sa inštaluju pomocov apt-get ak to budu vyžadováť viacery tak to určite zahrnieme do distra pri balikov DEB nemusiš riešit zavislosti ako pri RPM.
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 03.12.2005 | 19:42
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Moj nazor: :Či chcete portage, apt-get alebo rpm pouzivat pri instalacii. Portage, i ked je pomaly, ale v poslednej dobe velmi dobre riesi zavislosti :Či sa ma inštalovať ces shel alebo graficku nadstavbu. Podla toho, ktoru skupinu ludi chces oslovit :Gnome či kade ? Preferujem KDE (+gtk-qt-engine) urcite by som tam privital velku podporu HW (wifi, sata, nvidia ati (i ked neviem, ci to tam moze ist...)). Programy zalezia od toho na aku skupinu ludi sa chcete zamerat.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 03.12.2005 | 20:08
        Jojko   Návštevník
        Mno ja osobne uprednostnujem portage ale načo bude niekomu portage ked bude mat dial-up alebo nebude mat internet. Chcem osloviť žačiatočnýkov aby sa nezlakli a odskušali hocijaký linux. Planujeme vydať dve verzie inštalačného cd jedna bude ces gui inštalatora takže prikazový riadok a tá druhá bude mat gui inštalátor graficku nadstavbu. HW na oficialných mirrorov bude zbierka ovladačov a to sa bude dáť inštalováť: a, ručné stiahnu sa ovladáče b, automaticky ale táto funkcia sa planuje dať do distra okolo 8.8.2006 s dovodu ladenia
        • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux 03.12.2005 | 20:10
          abc   Návštevník
          mne by stacilo keby sa to po tebe dalo citat
          • Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 03.12.2005 | 20:15
            Jojko   Návštevník
            sry ale s timto pingom Vypršel časový limit žádosti. Odpověď od 172.19.255.10: bajty=32 čas=15ms TTL=64 Odpověď od 172.19.255.10: bajty=32 čas=60ms TTL=64 Vypršel časový limit žádosti. Vypršel časový limit žádosti. Odpověď od 172.19.255.10: bajty=32 čas=115ms TTL=64 musis pisat ako drak inač nikde nič nenapišem
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 03.12.2005 | 23:00
      peter golis   Návštevník
      ja by som tam chcel dat stroj casu. prva slovenska distribucia o ktorej viem je brutalware a uz ma niekolko rokov. ale k veci, skuste sa zaoberat hlavne lokalizaciou, poslovencenim. ubunutu to ma velmi dobre riesene, mozte sa inspirovat.
      • bla bla bla 03.12.2005 | 23:23
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja by som dal prve distro s predvolenym prehlaidacom opera - to tu este nebolo vsade je konqueror, mozilla, etiphany (alebo ako sa to pise) a firefox. mozno je este dakde galeon, ale opera nie je nikde :D uz z principu by som to bral :D dost by ma zaujimal vybrany kancelarsky balik... co tam bude?
        • Re: bla bla bla 04.12.2005 | 00:31
          Jano   Návštevník
          mna by zaujimalo komu to bude urcene Ak nieco vznikne , kto si to nainstaluje. Par nadsencov ,ktory budu chciet vyskusat nieco nove? Nie je jednoduchsie zobrat napr. spominane k/ubuntu a vymakat na tom "vsetko". Napr. standardne nainstalovany mplayer , xine a vsetko co suvisi s multimediami a vela dalsich veci co tam po instalacii chybaju. Dalsia vec je vychodzia sk lokalizacia Gnome ,kde, openoffice, Firefox,...Urcite by tam mal byt standardne nejaky Sk(cz)-Eng-De slovnik. Ako priklad by bol aurox ,kde poliaci vylepsili Fedoru. Ked uz ma nieco vzniknut tak by to mohlo byt pre novacikov ,ktory strcia cd do mechaniky a uz len odklikavaju a na konci maju komplet slovensky system so vsetkym co na beznu pracu potrebuju. Je aj tu vo fore vela otazok typu: ako nainstalujem prehravac..., neprehrava mi to mp3 ,neviem co s tym, kde stiahnem kodeky,...tymto smerom by bolo vhodne (podla mna) ist.
          • Re: Re: bla bla bla 04.12.2005 | 12:08
            Works   Návštevník
            Toto už máme vyriešené.
        • Re: bla bla bla 04.12.2005 | 11:40
          Works   Návštevník
          V Gnome alebo Kde určite nebude OPERA zahrnuta ale môžeš si to emergnúť pretože podporuje portage. Tím nemusíš riešiť zavislosti, ktoré tím vznikajú. Samozrejme musíš počkať kým to skompiluje.
          • Re: Re: bla bla bla 04.12.2005 | 20:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            urcite nebude... a preco? nie kazdemu firefox vyhovuje... a okrem toho ja som si myslel ze je to pre co najviac ludi... povedzme ze na mandrive je predvolene konqueror, epithany alebo ako sa to pise a firefox. ja by som tam operu ako dalsi prehlaiodac rad prihodil uz pri instalacii... tych par MB nezabije :D
        • Re: bla bla bla 06.12.2005 | 16:24
          metla   Návštevník
          OPERA bola už v MANDRIVE 2005 LE
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 04.12.2005 | 11:31
        Jojko   Návštevník
        Neboj budeme sa zaoberať. Predsa na slovenskú po slovenský.
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 04.12.2005 | 05:14
      jariq   Návštevník
      A ja si myslim ze jojko je LUUZER s velkym L.. Jedneho neskoreho vecera ked jojko luzer dlllho klikal a zistil ze uz nema kam kliknut tak si povedal ze si spravi distro.. ale nie hocijake.. ale take ze nevie ake a tak sa spyta ludi.. ale predstavu o instalacii ma jasnu "ces gui inštalatora takže prikazový riadok a tá druhá bude mat gui inštalátor graficku nadstavbu".. rad sa veru pozriem na toho "gui instalatora takze prikazovy riadok" :) chlapce zobud sa lebo sa mi zda ze nielen pingy z windowsu ti vynechavaju.. ked chces pisat ako drak tak by si mal viacej davat pozor na hodinach slovenciny.. a hlavne si daj sprchu
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 04.12.2005 | 11:18
        amater   Návštevník
        Mohli by ste spravit 2 klony. Jeden ako standard a druhy specialne pre WIFI,lebo s tym je zatial vela problemov. Chcelo by to graficke ,prehladne konfiguracne nastroje pre wifi . Napr. ako dostat do wifi pod Linuxom este meno a heslo cez PPPoe ,tak to je pre mna rebus. Myslim ,ze 2 klony su lepsie ako "pchat" vsetko do jedneho distra.
        • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux 04.12.2005 | 12:17
          Works   Návštevník
          Na wifi sme tiež mysleli a PPP. Graficky konfiguračný nastroj sa určite časom naprogramuje.
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 04.12.2005 | 12:01
        Works   Návštevník
        Jojko je len jeden s piatiach, ktorý to robia. Račej ho neser lebo vymysli takú inštaláciu že hu nezvládneš. Tem nápad urobiť vlastné distro je kolektívny nápad a nie jeho. Určite je lepšie spitáť sa lúdi čo tam chccú oni. Našim cieľom je urobiť distro, ktoré oslovi každého a nie len tých vyvolených. Určite by si nezvládol inštaláciu cez shell. Akúrat tak by sa nato mohlo pozerať.
        • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux 04.12.2005 | 12:38
          jariq   Návštevník
          Vas je az 5? A nie ste nahodou spoluziaci? Mali by ste sa ist stazovat na vasu slovencinarku :) Instalaciu cez shell samozrejme nezvladnem.. Prave preto chcem tu hrozu zastavit :)
          • Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 13:17
            madar   Návštevník
            ja mam raad sHell ja to chcem cez sHell
          • Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 13:32
            pedrop   Návštevník
            V prvom rade by som chcel napísať že veľmi ale veľmi držím palce tomuto týmu a aby to dotiahli dokonca a aby tu kritizoval niekto alebo niečo za to že "Mali by ste sa ist stazovat na vasu slovencinarku" tak Vážený je to fórum a niekto si robí prácu navýše tým že sa pýta ľúdi čo tam chcú a ako a nie že tam je také y alebo i . Nenechajte sa odradiť , podľa mňa idete tým správnym smerom.
            • Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. S 04.12.2005 | 13:58
              max   Návštevník
              super by bolo keby tam bol len základ na 1cd a na dalších by boli balíčky rpm alebo deb a každý by si vytvoril vlastný systém. chcem napr. fluxbox tak nainštalím fluxbox.vedeli by si poskladať systém ľudia ktorí majú slabšie mašiny aj ktorí majú delá.ale ja len tak snívam..........
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 04.12.2005 | 16:21
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                hm... na takomto principe funguje predsa Debian, Arch, Gentoo... a pokial ten XTIOS bude pouzivat portage z Gentoo, tak to je dost realne, ze si nainstalujes len to co budes chciet :-).
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece da 04.12.2005 | 16:55
                  peter golis   Návštevník
                  ano, ale dnesne moderne masiny maju silu v rozdielnej instrukcnej sade pretoze sa jedna o odlisne architektury. aby sme dosiahli maximalny vykon, tak optimalizacia kodu musi byt pre kazdu z hlavnych subarchitektur rozdielna. budu binarne baliky predpripravene pre intel (i386, i586, pentium4) a pre amd (k7, k8, opteron)? intel itanium vynecham (toho nie je vela vo svete) a tak isto drobne rozdiely medzi pentiumM a celeronM. ale tym padom tu mame minimalne 6 hlavnych stromov ktore bude treba aj testovat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcec 04.12.2005 | 17:03
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    Asi najjednoduchsie by bolo len spravne nastavit CFLAG a nechat to kompilovat, cez nejaku peknu klikacku.
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam c 04.12.2005 | 19:57
                      peter golis   Návštevník
                      no, tym sa to sice skompiluje, ale neotestuje. a navyse gentoo malo planovany aj graficky instalator. ale ajtak by som bol za to, aby sa ochotny ludia zaoberali hlavne prekladanim prostredia do slovenciny.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo t 04.12.2005 | 20:10
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        hej, uz to planuju istu dobu, aj screenshoty som z toho niekde videl. Asi najlepsie by bolo ak by sa prelozilo najpouzivanejsie programy do slovenciny a potom robit distro (prinesie uzitok vela ludom).
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS 04.12.2005 | 20:19
                          peter golis   Návštevník
                          ja by som navrhoval aby sa pripojili do ubunutu a zacali prekladat. ale s rozumom. potom by stacilo slavnostne pokrstit cdcko co ma na sebe slovensku vlajku aj s dvojkrizom a oznamenim 99,999999% kompatibilne zo slobenskym jazykom. to zvysne 0,000001% je matersky nazov distribucie. pridavat nove konfiguracne nastroje a neotestovanu funkcionalitu do distribucie bez technickej podpory je imho blbost a moze skor uskodit. tuto cast mozeme nehat na rozsirenych distribuciach a ich prirodzenom vyvoji.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XT 09.02.2006 | 16:31
                            xq   Návštevník
                            ubuntu je somarina, uz len preto ze pouziva gnome , gnome projekt by sa mal zrusit je to len mrhanie casom a silou na neuzitocnosti, a ani kubuntu nie je bohvie ake uzivatelsky priatelne
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo t 04.12.2005 | 20:22
                        re   Návštevník
                        Ochotny ludia by sa nasli ale este tak vediet ako na to. Mohol by niekto tiez ochotny popisat co k tomu treba , co s prelozenym suborom atd ? Je pravda ze do slovenciny je toho relativne malo prelozene a este castokrat s gramatickymi chybami:-(.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS 04.12.2005 | 20:30
                          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                          Slovenský Ubuntu Team, myslim, ze staci im napisat, oni uz poradia :).
                          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XT 04.12.2005 | 20:36
                            peter golis   Návštevník
                            plne suhlasim. boli aj na poslednom lugcone a dost ma zaujali.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.12.2005 | 20:58
                              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                              mna tiez, ak by bol velky zaujem o preklad, myslim, ze by nebol problem vybavit clanok o prekladoch. ps: najviac sa mi pacilo ako hovorili, ze slovensko plati 800 milionov Micro$oftu a v tom tam niekomu zahrala znelka WinXP...
                              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.12.2005 | 21:20
                                peter golis   Návštevník
                                ano, mojmu kolegovi. sedel som hned vedla. mnau.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.12.2005 | 21:30
                                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                                  no tak to som sedel nad tebou(+-1miesto) :).
                                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Gentoo je len jedno , nerobme ich viacej 04.12.2005 | 17:12
                  petryk   Návštevník
                  naco to stavat na gentooo? ved , dokim to clovek nainstalije sa zblazni ....
                  • Re: Gentoo je len jedno , nerobme ich viacej 04.12.2005 | 23:06
                    Jojko   Návštevník
                    Nebude to stavane len na gentee budu dve verzia jedna bude stavana na gentoo a ta druha na debiane.
                  • Re: Gentoo je len jedno , nerobme ich viacej 04.12.2005 | 23:08
                    Jojko   Návštevník
                    No aspon to pojde poriadne.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 04.12.2005 | 23:12
                Jojko   Návštevník
                Tvoj napad us nieje len sen. Rozhodli sme sa ze podla toho tvojho napadu to cele prerobime. Takze zaciname od zaciatku.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 04.12.2005 | 23:18
                Jojko   Návštevník
                Takze :D ak mas napady tak kludne pis
            • Re: Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. S 04.12.2005 | 17:52
              Jojko   Návštevník
              Dik, nenechame
          • Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 17:30
            Works   Návštevník
            Spolužiaci niesme. A okrem toho v shely máš omnoho viacek možnosti. A nezastavíš to.
          • Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 17:36
            Works   Návštevník
            Vtipkar
            • XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 20:10
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              bude mat xtios graficky instalator? ludia ja nechcem autora nijaku urazit, ale ten nazov sa mi ani trosicku nepaci... ked je to slovenske tak preco to nie je napriklad "Tuxík" :D :D :D
              • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 21:51
                Avatar boro Ubuntu  Používateľ
                To je take buzerantske :)
                • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 23:01
                  Jojko   Návštevník
                  Mno buzna niesom. Pouvažujem nad inim menom.
              • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 04.12.2005 | 23:03
                Jojko   Návštevník
                Pouvažujem nad inim nazom.
                • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 05.12.2005 | 07:10
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  tak je tu gentoo, je tu kubuntu... co takto winetou? aspon by bolo logo :D
                  • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 05.12.2005 | 09:10
                    max   Návštevník
                    čo tak : antiWIN ? to by vystihlo náš vzťah k win........
                    • Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 05.12.2005 | 09:53
                      Avatar Martin Beastie  Používateľ
                      A tu je vidiet vztah a zamer pouzivania Linuxu niektorymi uzivatelmi. Vylucne len preto ze "nenavidia" win a mnohy ani nevedia preco..
                      <br/> <br/>
                      • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 05.12.2005 | 11:58
                        pietro   Návštevník
                        Legion ma recht; chlapci, ked nenavidite wokna, tak si ich kupte legalne a volajte si na technicku podporu, snad Vam pomozu; ak nie, vyskusajte (l)user frjendli distribuciu, urcite si na nu zvyknete a spoznate lahsie ako tapanie v neznamych pojmoch. Resp. prestante fantazirovat a ucte sa na pisomky.. pomaly tu mate polrok.
                        • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 05.12.2005 | 17:46
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          metal ja krasny hudobny styl... ale potom nejaky debil urobil neometal (linkin park a spol) a je z toho humus... punk je krasny hudobny styl... ale potom pride ine kafe a spol a urobi si z toho neometal... skusme urobit neowin -teda windows co by vobec nebol windows, ale niekomu by to vyhovovalo :). podobnost zo stitiarkou Rohanu je ciste nahodna :)
                          • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 05.12.2005 | 18:39
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            oprava... punk >>> neopunk
                          • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 19.02.2006 | 19:20
                            vec   Návštevník
                            nu-metal a nie neometal
        • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux 26.01.2006 | 14:33
          ?   Návštevník
          Ked zlokalizuju to svoje distro tou otrasnou slovencinou, tak to bude riadna jeba.
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 05.12.2005 | 12:04
      rs   Návštevník
      v prvom rade gramatiku ako ma byt, nie tie tvoje hrubky; dufam ze slov. lokalizaciu bude robit niekto, kto sa v tom vyzna
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 05.12.2005 | 14:49
        max   Návštevník
        možno som slepý,ale nepostrehol som v mojom príspevku slovo nenávisť.
        • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux 06.12.2005 | 21:45
          Avatar boro Ubuntu  Používateľ
          jj, ja by som bral toho winetou-a, ten tuxik by aj mohol byt, ale neviem ci je to take infatilne, alebo detske. antiwin by som nebral istotne,Linux nepouzivam preto, ze nenavidim win, len proste neobshahuje niektore veci ktore potrebujem. Co by som chcel velmi v tom systeme, tak defaultne nainstalovanu Javu a Eclipse :) a hlavne dobre vyriesene instalovanie zavislosti.
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 08.12.2005 | 10:47
      zeropoint   Návštevník
      nejako vam to nefunguje nie????www.xtiosprojekt.szm.sk Forbidden You don't have permission to access / on this server.
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 08.12.2005 | 14:48
        metla   Návštevník
        Veru nefunguje ale prečo?
        • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux 12.12.2005 | 17:52
          lola   Návštevník
          Myslim,ze pokial chcete robit sk distro podpora bude velka od nas a zaujem velky,ale dolezite je ,aby to malo vsetko,co dnes pozaduje uzivatel od distra.Takze dobra podpora HW,ale hlavne multimedia,aby tam vsetko slapalo a nemusela som riesit preco mi nejdu sk titulky s diakritikou a podobne prkotiny. Jasne,ze kancelarsky balik a vsetko na internet atd. Inspirovala by som sa Mandrivou,jasne,ze KDEcko tam musi byt nie som proti inym,ale KDE by mal byt zaklad pokial chcete oslovit aj ludi,co maju win a to by ste urcite asi chceli.Podstatna by mala byt aj rychlost OS a hlavne jednoduchost a prehladnost instalacie softu,kedze toto je problem,nie kazdy vie instalovat v linuxe vacsina pouziva rpm.Ak sa vidate zlozitejsim instalovanim noveho SW odradi to ludi od OS,ktory robite,lebo len to co funguje jednoducho a dobre ma moznost sa ujat u sirokej verejnosti a potom dobra podpora,takze drzim palce
          • Re: Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Li 13.12.2005 | 11:33
            skywaker   Návštevník
            system balickov debianu je rychlejsi nez RPM, ale ja som skor za rpm lebo tie su stabilnejsie a lahsie sa robia cez rpmbuild balicky. instalator by mohol byt graficky ale nie v Ccku ale v perle alebo v pythone napr: GTKperl, alebo PyQt porozmyslajte o tom ...... preferujem KDE ale ani Gnome nie je na zahodenie. len dufam, ze to bude mat podporu mp3 a dvd nie ako fedora alebo ubuntu ci open suse ktore to z licencnych dovodou nemaju. ja osobne pracujem na instalacnom programe pre live distribuciu ak mate zaujem mozem pomoct. lukas. vesi.lukas@post.sk alebo na www.vacuum-europe.szm.sk dakujem
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 13.12.2005 | 20:27
      Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
      Mozno by bolo dobre spravit napr. 2 verzie, jednu privetivu s kvalitnymi programami a nastaveniami pre GUI (Office, GIMP,...) a druhu zas s vacsim poctom roznych utilit pre siete, wifi, programovanie a podobne, kde by az tak na nastaveni cez GUI nezalezalo. Tak by si asi najviac ludi prislo na svoje.
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 13.12.2005 | 20:43
      Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
      Mozno by bolo dobre spravit napr. 2 verzie, jednu privetivu s kvalitnymi programami a nastaveniami pre GUI (Office, GIMP,...) a druhu zas s vacsim poctom roznych utilit pre siete, wifi, programovanie a podobne, kde by az tak na nastaveni cez GUI nezalezalo. Tak by si asi najviac ludi prislo na svoje.
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 14.12.2005 | 15:35
        Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
        este stale im to nefunguje..... aspon nejaku inu straku tam dajte nez to ze vstup zakazany ci co to tam pise.....www.xtiosprojekt.szm.sk dajte tam nejaky odpocet dni do vydania prvej verzie ....!!!!!
        • XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 16.12.2005 | 07:43
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          co s tymi .deb a .rpm? myslim ze ked existuju kombinacie windows a linuxu (lindows), tak by mohol byt aj linux s kombinaciou rpm a deb.
          • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 19.12.2005 | 17:10
            dobinko   Návštevník
            Ja by som uvítal podporu Mobilných telefonov, a ich príslušenstva. Teda KABLOV. Konkretne som ešte stále nenašiel možnosť rozbehať USB-KAbel >>Zastrčím do telefonu, SEk508i a otvorím nejaký program a pekne krásne si kopírujem do/von telefonu čo chcem....Takže tak,...snívam....
          • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 20.12.2005 | 22:50
            pietro   Návštevník
            Kamo, si si isty ze lindows je kombinacia windowsu a linuxu? Keby windows nieco take 'hriesne' dovolil urobit so svojim produktom, padol by im zrejme cely marketing atd atd. Nieze by som chcel aby si sa prebudil - ale prebud sa, probuh, kam tento svet takto dospeje?
            • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 23.12.2005 | 16:24
              Fursdy   Návštevník
              Zdravim, ked som cital ze bude nejaka SK distro myslel som ze je to len zart ale jak to vidim asi by bolo lepsie keby ste najskor pouvazovali co a jak chcete robit a urcite sa nepustat do 2 verzii, pretoze s tymi 2 verziami by vas to asi bavilo 2-3 mesiace a vykaslali by ste sa nato. Moj nazor: -urcite postavene na .deb balikoch+apt-get, je to najlepsie z toho dovodu ze debian ma najvacsie mnozstvo softu pre linux a kazdy si ma z coho vybrat -instalacka by mala byt graficka+ dali by ste nejaku "base" verziu pre tych ktorym nevyhovuje nic graficke a teda dali by sa hned nainstalovat najcerstvejsie veci z netu -dat tam KDE+vsetko co k tomu patri (totiz v linuxe je KDE najviac podporovane roznymi projektami a v blizkej dobe sa to ani nezmeni po vyroku Linusa v ktorom odporuca KDE a Gnome zatraca) , Gnome pre zaciatok nemusi byt a pridat nieco pre jedincov ktory neznasaju velke prostredia napr. fluxbox a enlightenment -OpenOffice -jednoznacne zmenit nazov pretoze si neviem predstavit ked sa budem pytat nejakeho kamosa:"Ake mas distro ?" a on nato"XTIOS!" znie to jak pod ma z boku.Co takto nieco typu SKlinux, SvkOS,TaTraLinux a pod. Ked uz by ste chceli zostat pri tom nazve tak aspon XTos to I je tam zbytocne debilne sa po ang. vyslovuje... -samozrejme kvalitna podpora SK/CZ jazyka cize dobre stredoeuropske kodovanie aby sa aj "okoliti" bratia pripojili -na zaver len pripojit dobre predkompilovany wine aby sa dalo co to spustit aj od veci z Win, a kvalitna podpora HW (pripravene baliky pre nvidiu a ati) Tak to je moj nazor,dufam ze ten projekt dotiahnete do uspesneho konca.
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 27.12.2005 | 21:13
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      Tak co sa tyka mojho nazoru tak hlavne aby tam bol: Vi WindowMaker OpenOffice Links Opera GIMP XTerm
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 28.12.2005 | 18:14
        groovy_luvah   Návštevník
        hlavne aby to bola mala distribucia a nie obrovita na 4 cdcka kde bude tristo rovnakych programov :) kde s koffice a bezne programy (amarok) nic extra cim jednoduchsie tym lepsie ;)
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 30.12.2005 | 19:46
        Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
        Este by som chcel dodat: bolo by pekne tam pridat Wine+Cedega, Dosemu... Ak to maju pouzivat Windowsaci, budu chciet aj CounterStrike...
        • Re: Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux 02.01.2006 | 12:35
          skywaker   Návštevník
          co tak tam dat xfce4 + Thunar + xfmedia a gxine ... gcc4.0 Xorg7.0 a ako balickovaci system pacmana z archlinuxu. inac KDE je in ale nech je bez blboszi ktore pozname z mandrivi alebo z inych distro. neviem ci ste videli instalacny program PLD linuxu, ale oni tam maju pri instalacii moznost vybrat si metodu. ci chceet KDE stanicu, gNOME, ci WindowMaker. Je to pekne riesenie. Ide o to ze napr. ked instalujem KDEcko v mandrive tak sa mi implicitne instaluje aj mnoho balikov z Gnome a to ma mrzi, lebo aj tak nevyuzijem gnome ibaze MCC. Dalej by som uvital C# Mono a Gtk# takze vela uspechov ... ak hladate vyvojara tak som k dispozicii ...
    • Zamknite uz konecnu tento thread 02.01.2006 | 13:12
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Neviem ci ste si vsimli ale: - povodny autor uz mesiac neodpovedal - stranka www.xtiosprojekt.szm.sk nefunguje - o gramatickych chybach (tunak, ces, shel, uš) pomlcme "XTIOS" urcite nieje prva a ani posledna "prva slovenska distribucia". Tiez som ich uz niekolko spravil ale rozhodne by som nezacal oznamenim projektu ktory este ani nezacal. Najprv predsa rozchodim nejake zakladne jadro distribucie (kernel, bootloader, FSSTD, glibc, zakladne utils, prihlasovanie, PAM, 6 konzol, reboot, ifconfig), dam to von na testovanie a ostatny nech si na to nalepia co chcu. Nemam rad ludi co sa rychlo pre nieco nadchnu, nabalachaju na to kopu ludi ("Dejte mi lidi, ja to udelam") a potom to nechaju tak. Jojko - sprav to zakladne distro nech vieme ze vies ako na to a potom si pokecame o tom co chceme aby v tej distro bolo, inak je cely tento thread o nicom... s pozdravom dvh
      • Re: Zamknite uz konecnu tento thread 12.01.2006 | 12:30
        pietro   Návštevník
        Pomaly usudzujem ze tento thread mozem vyhodit z bookmarkov - stal mi za to, po dlhom narocnom dni sem prist, odreagovat sa, usmiat (nasmiat) :). Dakujem
        • Re: Re: Zamknite uz konecnu tento thread 12.01.2006 | 13:07
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          Sa mi zdá, že niekto z nás urobil DEBILA. Přivedte sem Gejtse!!! Gejts-Gates-U mna ten blbec ktorý sa rozhodol že si urobí srandu. ps: aspom dvh si to všimol....... Teraz sa bavme aky sme slovaci....:-)
          • Re: Re: Re: Zamknite uz konecnu tento thread 12.01.2006 | 15:00
            metla   Návštevník
            www.xtiosprojekt.szm.sk Nemyslim že to niekto zožral
            • Re: Re: Re: Re: Zamknite uz konecnu tento thread 22.01.2006 | 14:23
              p   Návštevník
              cudny nazov a este k tomu Forbidden
      • Re: Zamknite uz konecnu tento thread 13.01.2006 | 17:09
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Minimalne mohol spravit "prvu verziu" takto: dd if=/dev/random of=xtios-v1.0.iso bs=1k count=650000 a dat to von nech si to manici testuju... dvh
        • Re: Re: Zamknite uz konecnu tento thread 19.01.2006 | 19:16
          tomolc   Návštevník
          idem pozerat VEČERNÍČEK
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 06.02.2006 | 15:12
      Avatar jahman1 Slackware  Používateľ
      Instalator: Najlepsie instalatory su podla mna tie zalozene na ncurses, t.j. textova instalacia s polami a ramami, ovladana kurzormi, tabom, medzernikom a enterom. Balikovaci system: akykolvek bez zavislosti (vlastne ostava uz len *.tgz) Kompilovacie nastroje na slusnej urovni, aby bolo mozne kompilovat bez nejakych problemov. Na vyber aspon 4 jadra: dve 64 bitove, a dve 32 bitove. Z kazdej dvojice jedno pre ide a jedno pre scsi/s-ata. GUI: KDE, Gnome, Xfce, blackbox, Wmaker...aby mal clovek na vyber. Podpora wifi, bluetooth a pod. Je toho vela, kazdemu aj tak nevyhoviete. Hlavne nech to kompiluje ako ma a nech sa to drzi standardov. Hlavne FHS (filesystem hierarchy standard.) Release cycle by bol idealny 1verzia/ 1 rok.
      • Re: Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux dist 09.02.2006 | 15:09
        joe   Návštevník
        hlavne by tam mal byť /home/system32
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 13.02.2006 | 21:04
      rooter   Návštevník
      Zamknut!!! LOCK!
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 14.02.2006 | 23:02
      Avatar asi Gentoo  Používateľ
      Od začiatku, meno by som dal slovensky lahko vyslovitelné, deb balýčky (a ATM) lebo rpm by bolo treba tvoriť pre distribuciu a zo src balýčkami je robota. Inštalátor by som riešil konzolou plus zo začiatku by mi stačila semigrafika ako skript teda interface pre nas normálnych :-). Lokalizácia je samozrejmosťou a neaké predvolené konfigurácie Napr:Minimum, slabý stroj, Server, Router (server by mal router samozrejme v sebe), Pracovná stanica (to je Desktop ak by ste nevedely) Samozrejme musltimedia nakolko asi kôly nim končím s fedorou a pojdem dalej (skusim teraz Kubuntu) KDE a gnome neak rozumne riešený výber (používam oba kde pre ukážku ked sa snažím Linux šíriť). slovníky ako aspel tiež musia fungovať (jeho potrebu si priznám) Samozrejme wine a pekne prednastavená apache a PHP pri profile server. dalšie veci by som riešil až dallšej verzii aj tak mate dvadsiati čo robiť a na web by som sa vys... stačí ked tam bude odkaz na download a neake screenshoty + odkaz sem nech neni vela for
    • Re: XTIOS Čo tam chcece dať ? 1. Sk Linux distribu 08.03.2006 | 11:09
      hrajko   Návštevník
      jedine co mi vadi asi na vsetkych OS je, ze vzdy pridem, alebo sa musim strachovat o data na disku a nemozem si prerozdelovat disk bez ich straty, bezpecne a prehladne na urovni power user (nie user ani nie administrator). zatial jedine prehladne delenie disku cez konzolu bolo pomocou fdisk na zavadzacej diskete na win98 ;). v pohode vyzeral tiez diskdrake na mandrakeu 9.0 ale o jeho spolahlivosti radsej pomlcim. takze pani ak chcete vytvorit neco nove tak namiesto toho vyrieste jeden problem pre ostatne distra a potom sa radsej sustredte na upravu resp. lokalizaciu hotoveho distra z vylepseniami pre dany region. tiez nezabudajte na miestne pravne podmienky a pribalte aj take veci ako mp3 a podporu DVD ci ine typy hystorickych kodovani pisiem ;) v danej oblasti. potom mate volnu cestu kamkolvek, a nemusite nic stavat nanovo. staci vyriesit len malo a mozete byt uspesny... vsetko ostatne vyriesi balickovaci system! a porozmyslajte preco vsetky user friendly distra ktore sa zaoberaju prechodom z win maju APT! na slovesku je minoritny system win, tak ako skoro vsade na svete. a este nieco: -nekukajte vzdy ake softy nainstalovali do vsetkuch distribucii, ale ci si ten hnusny windowsak ;) nainstaluje ako prve aby mohol vobec pracovat zo systemom... u uzivatelov hned nepochodite.. na slovensku nie! preto sa zamerajte na tych pokrocilejsich ktory si hned ako prve instaluju total commander :) -prave tyto ovplivnuju masy a rozslapavaju compy pre tych co vydia PC prvy raz a boja sa kliknut na akukolvek ikonu! momentalna frustracia: dufam ze som pomohol, momentalne som nestastnym uzivatelom ubuntu a nadavam na fstab ktore dorvali graficke udelatka a chudacik system si s tym nevie rady. v toteme mi nefunguje diakritika na tytulkoch lebo sa v nom neda nastavit kodovanie titulkov. ked som potreboval flash a javu tak mi automatix (skript ktory to zabezpeci) rozhodil system tak ze ho ani superman neposklada napet... tak nevim ci som si od win nejako vobec pomohol. na ntfs mi stale nejde zapisovat napriek tomu ze mam vsetko potrebne nainstalovane a ze som si preluskal fstab.. nove disky jednoducho nenajde a usb kluc funguje len ked ho velmi prosim a zapise nan na kazdy piaty raz a pritom sa tvari ze tam tie data su ;). s multisession cdckami ma od spustenia problem a niektore nacita a niektore nie (vecsinou vsak nie). wine ide na zaplakanie ale na mandraku sa mi k jeho spustenym aplikaciam spraval ako k standardnim oknam z gnomu alebo kde. tuto nie! a tak sa pytam kazdodenne ci do tho kopnem alebo este chvilu vydrzim.. snad to niekedy bude robit to co chcem a nebudem musiet za to platit :) .. ale hlavne svojimi nervami.
    • Koniec 08.03.2006 | 20:15
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Tento thread sa trochu vymkol spod kontroly a diskutuje sa tu o veciach, kvôli ktorým nebol pôvodne založený, preto ho uzamykám.