awk

Sekcia: Programovanie 05.12.2005 | 10:58
fero   Návštevník
caf potrebujem cyklit patterny v awk. skusam to takto: awk 'BEGIN{.....}\ for(i=2;i
    • Re: awk 04.12.2005 | 22:33
      fero   Návštevník
      v tom prvom for mam chybu for(i=2;i
    • Re: awk 04.12.2005 | 22:45
      peter golis   Návštevník
      ano, ono to funguje presne podla specifikacie jazyka awk. ale o co sa tam snazis? o konstrukciu case/elif?
      • Re: Re: awk 04.12.2005 | 22:58
        fero   Návštevník
        no potrebujem aby sa nad riadkami ktore obsahuju pattern1 vykonalo par prikazov. znova to iste pre pattern2, pattern3..... vzory ako aj ich pocet dopredu neviem, zada ich uzivatel.... ved ak to nejde dalo by sa to urcite nejak napisat do BEGINU, len by to bolo ovela zlozitejsie a neprehladnejsie.
        • Re: Re: Re: awk 04.12.2005 | 23:09
          peter golis   Návštevník
          tak daj tych zopar prikazov do okridlenych zatvoriek.
          • Re: Re: Re: Re: awk 04.12.2005 | 23:22
            fero   Návštevník
            to ako myslis?? patern v {} byt nemoze, pokial viem. ale aj tak som skusil nejde. nemozes uviest priklad? dik
            • Re: Re: Re: Re: Re: awk 04.12.2005 | 23:41
              peter golis   Návštevník
              nie, lebo si stale nepovedal co chces. ak sa ma vykonat blok kodu ked spracovavany riadok bude vyhovovat pattern, tak to umiestni do okridlenych zatvoriek hned za pattern. ak chces dosiahnut nieco ine, tak povedz co.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: awk 05.12.2005 | 10:58
                fero   Návštevník
                to viem. len chcem aby tych patternov bolo viacej. a aby to bolo pole. co mi zatial funguje len ked ich vsetky vypisem pattern[1] {} pattern[2] {} ... pattern[n] {} tak to ide spravit, pricom pattern je pole premennych. len neviem kolko ich bude pred zacatim programu. pocas behu si ich pocet dam do premennej n. chel by som spravit cyklus. napisem patterny od 1 po 5, a uzivatel zada len 3 patterny, alebo naopak zada ich viacej a niektore nebudu spracovane. jasne??