Primontovanie obrazu celeho disku

Sekcia: Ostatné 06.12.2005 | 18:04
brano   Návštevník
Dobry den. Pomozte mi prosim vyriesit jeden problem. Ako mozem primontovat a nahliadnut do obrazu celeho disku (pricom na disku je viacero particii), predpokladam ze linux ma aj na tento problem vlastne nastroje (ktore netreba zhanat/kupovat a instalovat). Jedna sa o to, ze viem ako odzalohovat a primontovat jedmotlive particie. Napr. : dd if=/dev/hda1 of=/mnt/zalohy/hda1.img dd if=/dev/hda2 of=/mnt/zalohy/hda2.img pre kontrolu ich teraz primontujem: mount -o loop /mnt/zalohy/hda1.img /mnt/zalohy/tmp/hda1 mount -o loop /mnt/zalohy/hda2.img /mnt/zalohy/tmp/hda2 Toto je sice OK, nie je to vsak presne to co potrebujem. Chcel by som odzalohovat CELY disk (aj s MBR a s definovanymi particiami naraz), t.j. : dd if=/dev/hda of=/mnt/zalohy/hda.img Aj toto je OK, uz to mam odskusane, preniesol som takto image celeho disku aj s particiami a s MBR na iny vacsi fyzicky disk (bomba), potom som poslednu particiu roztiahol aby bol cely novy disk vyuzity. Ale teraz konecne k mojmu PROBLEMU !!! Da sa nahliadnut/primontovat obraz celeho disku s viacerimi particiami ??? Ako ? Stretol sa uz niekto s niecim podobnym ? Predpokladam, ze nie je treba pouzit nejake graficke nastroje :). Dakujem za pripadne podnety, napady a fungujuce riasenia :).
    • Re: Primontovanie obrazu celeho disku 06.12.2005 | 18:04
      Avatar thefox Slackware  Používateľ

      Neštudoval som to podrobne, ale možno by to mohol pomôcť tento článok.