instalacia zavadzaca

Sekcia: Konfigurácia 06.12.2005 | 21:15
sulo34   Návštevník
serus ludia mam taky problem docasne bezim bez disku mam SLAX a nainstaloval som ho na usb kluc ale kedze nemam disk nemam kde nainstalovat zavadzac rozhodol som sa ho dat na disketu ale neviem ako pls napiste mi podrobny postup instalacie .a este do nojko SLAX-u som si stiahol aj ako pridavny modul grub ako ho nainstalovat resp. z kade stiahnut lilo a ako ho nainstalovat na disketu aby sa mi system spustal z usb kluca . DIKI :wink:
    • Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 17:36
      re   Návštevník
      a teraz spustat slax z usb kluca ako? Nie je mi jasne naco potrebujes LILO alebo Grub ked mas iba jeden system.
      • Re: Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 17:42
        sulo34   Návštevník
        tak potom mi povedz ako spustit system z kluca ak nemam disk
        • Re: Re: Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 18:02
          re   Návštevník
          http://www.geocities.com/slaxfansite/#bootusb
          • Re: Re: Re: Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 18:47
            sulo34   Návštevník
            nabootovat z usb nejde neviem asi mi to nepodporuje bios lebo mam sunku prosim prosim prosim povedzte mi ako hodit lilo na disketu a nakonfigurovat aby som mohol nahodit slax z usb kluca ps: bootovat z usbkluca som skusal asi 1000 krat a kdejako to nastavovat nejde
      • Re: Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 17:44
        sulo34   Návštevník
        zabudol som teraz ho spustam z cdcka ako live verziu
        • Re: Re: Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 18:55
          Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
          neviem ci to bude fungovat ale mohlo by (fical som na live slax-e ked som nemal hardisk). Nabootuj live slaxu , vloz disketu, v konzole napis "liloconfig" a nainstaluj su pekne zavadzac na disketku. Ak nahodou "liloconfig" nepojde (mal by lebo slax live je zalozene na slackware) tak sa pohraj z /etc/lilo.conf a potom uz len /sbin/lilo .
          • Re: Re: Re: Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 19:24
            sulo34   Návštevník
            nejde a v /etc subor lilo.conf ani nieje.ale este je tu taka moznost ze by som nahodil grub ale GNU GRUB version 0.95 (640K lower / 3072K upper memory) [ Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists the possible completions of a device/filename. ] grub> Possible commands are: blocklist boot cat chainloader cmp color configfile deb ug device displayapm displaymem dump embed find fstest geometry halt help hide impsprobe initrd install ioprobe kernel lock makeactive map md5crypt module mod ulenounzip pager partnew parttype password pause quit read reboot root rootnove rify savedefault serial setkey setup terminal terminfo testload testvbe unhide uppermem vbeprobe grub> install Error 12: Invalid device requested grub> setup Error 11: Unrecognized device string grub> co tam napisat?
    • Re: instalacia zavadzaca 06.12.2005 | 21:15
      peter golis   Návštevník
      si si isty ze ti bios nevie bootovat z usb kluca? a ked si instaloval ten slax na usb kluc, ako si postupoval? neviem akym sposobom by si chcel bootovat z diskety ktora ma 1.44Mb slax, tak by sa ti tam malo zmestit jadro a initrd. lenze jadra 2.6 su trosku vecsie a k tomu trteba pocitat aj s initrd. ps.: ked som dal hladat na google: slax "usb key" install tak mi to naslo ako prvy odkaz vcelku dobry navod na instalaciu slaxu na usb kluc. ak to podla nej spravis a bios ti nabootuje z usb (treba to v nom aj nastavit), tak mas vyhrate. IMHO lepsie by bolo nahodit si slax na minicd (velke ako disketa) a usb kluc pripajat do /home. clovek je sice ochudobneny o moznost instalacie balikov, ale na druhu stranu bude mat viac miesta na svoje dokumenty.