TAR.GZ

Sekcia: Ostatné 08.12.2005 | 18:36
petulik   Návštevník
ako sa v mandrive "instaluje" balk tar.gz?? diik
    • Re: TAR.GZ 07.12.2005 | 20:29
      d   Návštevník
      pohladaj vo fore uz sa to tu x-krat riesilo ale aby si nepovedal: ./configure make make install ale musis si doinstalovat vacsinu "devel" balickov (hlavne make,gcc+ atd..) to admin: co keby ste urobili nejaku FAQ?? lebo hlavne novacikovia sa pytaju veci co sa tu uz riesili, tak nech tam to je napisane vsetko na jednom mieste. myslim hlavne temy: install tar.gz/tar.bz2/instalacia kodekov/nejde dvd/nejde mp3 atd...
      • Re: Re: TAR.GZ 07.12.2005 | 20:50
        petulik   Návštevník
        No to viem ze cez configure, ale asi som zabudol povedat ze to vyzara ako binarky. teda v tom archive su len adresare ako IRUN, a v nom napr. BIN, INCLUDE, LIB a LIBEXEC. cez ziadne /configure to teda nepojde ...
        • Re: Re: Re: TAR.GZ 07.12.2005 | 21:09
          d   Návštevník
          binarka to nie je:-) to by bolo ako subor .rpm/.deb a podobne :-) a preco si vlastne nestiahnes rpmko?? iba si pokasles system zdrojakmi.... skus citat install.htm alebo txt. ;-) to pomaha...napis o aky sw ide
          • Re: Re: Re: Re: TAR.GZ 07.12.2005 | 21:14
            petulik   Návštevník
            nic take tam nie je. potrebujem surne nejaky kompilator na fortran, a nemozen najst ziadne rpmko
            • Re: Re: Re: Re: Re: TAR.GZ 07.12.2005 | 23:39
              peter golis   Návštevník
              naozaj? tak tomu neverim. mas ho priamo na instalacnom CD (alebo na internete).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: TAR.GZ 08.12.2005 | 14:28
                petulik   Návštevník
                to gcc na instalacnom cd je naprd. malo by vediet komp.fortran, ale vypiseje chybu. vid. iny prispevok vo fore
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TAR.GZ 08.12.2005 | 16:11
                  peter golis   Návštevník
                  v ktorom fore? ktory prispevok? mozeme ho teraz zacat hladat? jaaj, ja som zabudol, ty sa zvyknes pytat viac krat na jednu vec. http://linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=18936
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TAR.GZ 08.12.2005 | 16:58
                    petulik   Návštevník
                    Nie nezvyknem sa pytat viac krat na tu istu vec. Pozri si otazku : ako sa v mandrive "instaluje" balk tar.gz?? iba to s tym suviselo, lebo som nevedel najst rpmko ale iba tar.gz, ktore sa nekompiluje, ale otazka bola o inom.....
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TAR.GZ 08.12.2005 | 18:36
                      peter golis   Návštevník
                      akosi mi unika podstata. uznavam. ak stahujes hociaky program alebo balik, tak ma na stranke vyrobcu aj navod na instalaciu. vynimkou su hotove baliky pre urcitu distribuciu ktore ouzivaju standardny instalacny system danej distribucie.