XMMS,Mplayer -> problemy UBUNTU 5,04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.12.2005 | 02:15
macbeth   Návštevník
Dobry den, chcem sa opytat, ci XMMS fici aj pod GNOME,, pretoze mam Ubuntu a nejak mi to nechce salapat. Proste to pekne spustim, a ked dam prehrat pesnicku, tak XMMS zamrzne, jedine co ostava je presunut ho na inu pracovnu plochu aby mi nezavadzal vo vyhlade. Mplayeru sa nejako nechce pustit zvuk,,, ja som ho kompiloval, pretoze ked som ho instaloval cez SYNAPTIC PACKAGE MANAGERA, tak to zamrzalo tak ako XMMS,,, teraz ked som to nakompiloval tak to frci, ale nejde zvuk pustam to z prikazoveho riadku lebo sa mi to neobjavilo do APLIKACIE->Zvuk, a neviem to tam dat,,, ozaj toto to vypisuje [AO OSS] audio_setup: Can't open audio device /dev/dsp: Device or resource busy [AO ESD] esd_open_sound failed: Device or resource busy AO: [null] 48000Hz 2ch s16le (2 bps)
    • Re: XMMS,Mplayer -> problemy UBUNTU 5,04 07.12.2005 | 21:01
      macbeth   Návštevník
      mozete mi stym PLS niekto pomoct, kto sa vyznate??
      • Re: Re: XMMS,Mplayer -> problemy UBUNTU 5,04 07.12.2005 | 21:13
        macbeth   Návštevník
        Asi mi chyba len nejaka kniznica, pretoze aj u Xine mi nejde zvuk, neviete ktora kniznica to ma na starosti??
    • Re: XMMS,Mplayer -> problemy UBUNTU 5,04 07.12.2005 | 21:56
      peter golis   Návštevník
      pri pouziti zvukoveho systemu OSS moze v realnom case pouzit zvukovku iba jeden program (pokial dana karta neobsahuje hw mixing). riesenie je nahodit alsu, nakonfigurovat dmix (ak este nie je). a pouzivat zvukovy vystup ALSA.
      • Re: Re: XMMS,Mplayer -> problemy UBUNTU 5,04 07.12.2005 | 22:09
        Macbeth   Návštevník
        Nejak blizsie mi to prosim ta opisat nemozes,,, tu ALSU musim nainstalovat, ci tauz tam je??? Ako ju spustim a co tam mam robit??
        • Re: Re: Re: XMMS,Mplayer -> problemy UBUNTU 5,04 07.12.2005 | 23:47
          peter golis   Návštevník
          najlepsiu dokumentaciu mas priamo v ubunutu. nepredpokladam ze by zrusili navod na pouzivanie, alebo ho zabudli pribalit na instalacne medium. ale mozes postupovat aj podla: http://www.alsa-project.org/alsa-doc/index.php?vendor=All samozrejme s rezervou. alsa sa instaluje podla moznosti z instalacneho cdcka. ak by blbla tak az potom by som odporucil instalovanie z zdrojakov. ak nevies aku mas zvukovku, tak si pozri (uz klasicky) vystup z programu: /sbin/lspci -v
    • UBUNTU GUIDE 08.12.2005 | 02:14
      Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
      Mam Ubuntu breezy a uplne bez problemov som si nainstaloval a slape aj Mplayer aj XMMS. Postupoval som ale podla tohoto navodu na Ubuntu Guide (celkovo je to dobra stranka): http://ubuntuguide.org/#mplayer Mas to tam pekne pod sebou. Ja osobne ako noob by som dal setko stare prec a potom to nainstaloval podla toho navodu, mne to slape.
      • Re: UBUNTU GUIDE 08.12.2005 | 02:15
        Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
        a dufam ze tam mas aj kodeky a take srandy.. :)