Java - praca so Stringami

Sekcia: Programovanie 11.12.2005 | 18:19
Avatar boro Ubuntu  Používateľ
Dobry den, na nasich strankach funguje vymenny banerovy system. Vymenenych bannerov mame vela a potrebujem to pravidelne kontrolovat programom, ktory prejde vsetky stranky, a skontroluje iste informacie, ci su spravne, pripadne ci niekto nepodvadza. Program je v Jave, potrebujem tam vsak este dorobit parser, ktory v zdrojovom kode html najde string, zisti poziciu stringu, a zoberie 10 znakov za stringom. Priklad: niekto chce podvadzat, a vlozi do obrazku cez style 'visible:', tak aby to naslo, a zobralo ostatne znaky ('none'). Prosim, pomozte mi. Dakujem
    • Re: Java - praca so Stringami 08.12.2005 | 23:03
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus pozriet ci java ma nejaku podporu regularnych vyrazov.
      • Re: Re: Java - praca so Stringami 08.12.2005 | 23:17
        Avatar boro Ubuntu  Používateľ
        Jasne ze Java ma podporu toho. Nikde v dokumentacii som vsak nenasiel metodu na zistenie pozicie hladaneho textu. Skor ma zaujimalo ako by to riesili programatory, ktori s tym uz maju s niecim takym skusenosti. Praca s regularnymi vyrazmi v Jave sa velmi podoba praci v Perli, takze uvital by som aj nieake napady od nie Java programatorov.
        • Re: Re: Re: Java - praca so Stringami 08.12.2005 | 23:52
          peter golis   Návštevník
          v jave som moc neprogramoval, ale dovolim si reagovat. standardne cecko ma funkciu strstr (3) ktora je na to urcena. ak si ju da clovek vyhladat v google aj s textom java, tak sa dozvie napriklad: The C functions such as strspn(), strpbrk(), strstr(), etc could all be duplicated exactly with a few lines of Java code, but your code will end up simpler than it is today if you use the String methods indexOf(), substring(), etc directly. no nic. uz kecam aj do toho v com sa nevyznam. asi si dam pauzu.
          • Re: Re: Re: Re: Java - praca so Stringami 11.12.2005 | 18:19
            Avatar boro Ubuntu  Používateľ
            Nakoniec pomohla dokumentacia, ale aj tak dakujem vsetkym. Ak by to este niekto potreboval, tu je navod: Konkretne toto kontroluje je na stranke odkaz smerujuci na nas. Nie je este celkom dotiahnute s uvodzovkami etc... String str = "dfsdf"; String href = "href=\""; int pos = str.indexOf(href) + href.length(); int pos1 = str.indexOf("\"", pos); String adresa = str.substring(pos, pos1);