KOPETE, GAIM, Licq

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.12.2005 | 16:56
macbeth   Návštevník
Dobry den neviete mi niekto poradit, ako sa daju cez ICQ, posielat subory,,, lebo mne to nefrci ani v jednom z tyxto 3 messangerov
    • Re: KOPETE, GAIM, Licq 11.12.2005 | 12:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      poradim ti - ak mas KDE tak tam posuvanie suborov nefunguje cez ziadny zu tychto programov... inak vyskusaj aj program Gnomel - dalsi IM klient
      • Re: Re: KOPETE, GAIM, Licq 11.12.2005 | 12:25
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        :poradim ti - ak mas KDE tak tam posuvanie suborov nefunguje cez ziadny zu tychto programov... co ma spolocne KDE s IM? Inac funguje to cez GAIM (cez aku verziu som to skusal tak to uz neviem, ale zistim:).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: KOPETE, GAIM, Licq 11.12.2005 | 12:27
          macbeth   Návštevník
          no mam kde,,, GAIM mam verziu, 1,50
          • Re: Re: Re: Re: KOPETE, GAIM, Licq 11.12.2005 | 12:40
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            01.12 17:16 | Tomáš Srnka Pokiaľ vás zaujíma, čo sa chystá v KDE 4.0, KDE 4.0 Feauter Plan by vám nemal uniknúť. Prenášanie súborov cez ICQ sa zatiaľ nechystá.Pridať komentár pozrite napravo
            • Re: Re: Re: Re: Re: KOPETE, GAIM, Licq 11.12.2005 | 13:37
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              hej, hej, viem, vsak som to pisal ja... Lenze kopete je program a KDE je graficke prostredie (vratane kopete), ale to, ze sa tam nechysta podpora prenasania suborov je vec kopete a nie celeho kde (oni maju urcite dobry dovod preco to tam nechcu dat).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: KOPETE, GAIM, Licq 11.12.2005 | 16:30
      Avatar KiO Kubuntu 5.10  Používateľ
      Neviem ci mam aktualne informacie (lebo teraz pouzivam skype) ale pokial si pamatam tak cez icq islo posielat subory len ak som mal verejnu IP adresu a cez ICQ klienta (win) to islo bez verejnej IP len v ramci jednej siete. Ak sa mylim, opravte ma...
      • Re: Re: KOPETE, GAIM, Licq 11.12.2005 | 16:56
        peter golis   Návštevník
        icq sice nemam rad, ale skor by som povedal ze posielat mozes ak nemas dany port zakazany a prijat iba ak mas verejnu adresu (alebo tvoj router dany port smeruje na teba cez nat). pozor, konekcia ma dve strany takze na poslanie suboru musia byt splnene obidve podmienky.