FreeBSD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.12.2005 | 01:00
Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
Ahoj, chcem sa opýtať skôr užívatelov BSD ako dokumentov, ako sa líši od Linuxu - Slackware, Mandrake, SuSE, či je ovládanie rovnaké aspom z 80percent - teda príkazy, a taktiež obsauje KDE? Ako je to s inštaláciou (stačí len či lahka, tažka....) Velmi pekne dakujem za odpovede typu otázka odpoved a nie že tri čiarky sú špatné a bodky pekné....vieme o čom. Dakujem...
    • Re: FreeBSD 14.12.2005 | 23:14
      Avatar menorx Debian GNU/Linux  Používateľ
      freebsd a linux su velmi podobne systemy. ovladanie, prikazy... su takmer totozne s linuxom. myslim ze vsetky programy ktore nie su priamou sucastou operacneho systemu sa instaluju pod /usr/local. a su tu aj nejake dalsie drobne odlisnosti oproti linuxu. da sa v nom samozrejme nainstalovat aj kde, gnome... instalacia je podobna ako pri slackware. treba si davat pozor na system rozdelovania diskov a na instalaciu bootloadera. na instalacnom cd je podrobna instalacna prirucka. na abclinuxu.cz prave vychadza zaujimyvy serial o freebsd. skus sa pozriet na http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/freebsd-v-malej-firme-1-lahko-a-bez-namahy
    • Re: FreeBSD 14.12.2005 | 23:22
      Avatar boro Ubuntu  Používateľ
      No, osobne by som instalaciu freeBSD neprirovnaval k Mandrive :) Ale da sa to v poho nainstalovat, pokial vies citat a rozumies aspon trochu co tam je. Ma to ine oznacenie diskov ako je v linuxe, hehe a samozrejme odlisne od winu. Prikazy su viac menej tie iste (ale su nieake vynimky, teraz ma nenapadaju, momentalne nepouzivam ziadne z BSD). Na spravovanie balikov to pouziva portage, ako Slackware (vlastne Slackware pouziva portage ako BSD ked mam by presnejsi). S grafickym prostredim si niesom isty (ja som ho nemal), ale malo by tam byt KDE. Ak chces zacat s BSD, tak vyskusaj radsej DesktopBSD, snad PC-BSD. Instalacia jednoduchsia, pouzivaju KDE. Ale neviem ci su uz aj pre 64 bit. proc.
      • Re: Re: FreeBSD 15.12.2005 | 01:00
        Avatar titanik mint  Používateľ
        alebo skus live distribuciu FreeSBIE je tam graficke prostredie XFCE alebo fluxbox. Otazka mimo: neviete ako tam spravili ikony a priesvitne na ploche?