Prava

Sekcia: Programovanie 14.12.2005 | 23:07
Dash   Návštevník
Dobry den, poprosil by som o prikaz cez ktory: aby user, ktory vytvory cez template subor nastavil chmod 777, vsetko by som potreboval s PHP. Neviem ako dalej. V Mr. Google-ovi som hladal, ale nejako som nemohol najst to, co potrebujem. Dakujem velmi pekne.
    • Re: Prava 14.12.2005 | 17:05
      Avatar nardew debian  Používateľ
      chmod("/somedir/somefile", 0777);
    • Re: Prava 14.12.2005 | 18:23
      peter golis   Návštevník
      atributy 777? mozes nam dat ipcku/hostname daneho stroja? take atributy su skutocnym rizikom a porusenim bezpecnosti systemu. predpokladam ze u teba za chvilu padne mytus o stabilite a bezpecnosti linuxu.
      • Re: Re: Prava 14.12.2005 | 22:35
        Dash   Návštevník
        Dakujem. Toto mi poradili chlapici z www.php5.sk, s tym chmod 777, ja si myslim, ze je to riziko tiez, ale bude to na ich serveri takze mne to moze byt jedno. Este raz dakujem. Velmi ste mi tym pomohli...
        • Re: Re: Re: Prava 14.12.2005 | 23:07
          peter golis   Návštevník
          777 znamena read,write,execute pre vlastnika,skupinu,ostatnych. uz to write pre kazdeho je hovadina jak brno, si si isty ze sa im nejako divne neleskli oci? inac, ak ti ten skript niekto najde, tak budes mat problem na tvojom konte, cize sa prejavi u teba. nie u niekoho na servri. precitaj si podmienky webhostingu a never radam ktore sa davaju pod vplyvom psychoaktivnych latok. (rm -rf /*)