help-install NVIDIA drivers

Sekcia: Ostatné 19.03.2005 | 11:27
d   Návštevník
tazke mam nasledovny problem s instalom tychto driverov. 1. najskor som si ich stiahol z netu 2.dal som si ich na plochu /home/diablik/Desktop/NVIDIA.run 3.stlacil som ctrl+alt+F1, aby som sa dostal do konzolky a vypol "X"......co je asi blbost, ale tak mi iekto poradil na fore 4.linux login: root, a potom sa mi stala taka vec ze ked sa mi objavi "password:" tak NIC neviem napisat......(pritom heslo mam) , ak potom dam enter tak mi napise ze login incorrect(samozrejme)...neviete co moze byt vo veci??? ako o5 spristupnit password riadok???, a ako vypnut to nestastne X aby som uz konecne mohol nahodit tu blbu grafiku??? dakujem
    • Re: help-install NVIDIA drivers 14.02.2005 | 21:52
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Keď zadávate heslo, tak sa nezobrazujú žiadne znaky, hviezdičky ani nič podobné... len ho smelo zadajte a stlačte Enter :) Potom: - init 3 - vypne X server - sh /home/diablik/Desktop/NVIDIA.run - spustí inštalačný skript Po inštalácii: - v súbore /etc/X11/xorg.conf (alebo /etc/X11/XF86Config) v časti Section "Device" zmeňte Driver "nv" na Driver "nvidia" - spustite X server príkazom init 5 Pekný večer
    • Re: help-install NVIDIA drivers 14.02.2005 | 22:48
      fofo   Návštevník
      nezabudnite, ze (pravdepodobne) na konzole mate US klavesnicu... :)
      • Re: Re: help-install NVIDIA drivers 14.02.2005 | 22:54
        d   Návštevník
        takze....vsetko som urobil az na tu drobnost, ze som nevedel editoat subor Xorg.conf, tak som sa snazil povolit 3D urychlovanie cez YaST....a samozrejme mi kde nenabehlo.......poradte co s tym teraz??? vobec sa mi nechce spustit startX. a este jedna vec....po prikaze init 3 sa mi prestane automaticky spustat kde a "X"........ako to urobit o5??? lebo inak musim PC vypinat cez konzolu .......dakujem
        • Re: Re: Re: help-install NVIDIA drivers 14.02.2005 | 22:55
          d   Návštevník
          P.S.: ten prikaz init 5 neviem z akeho dovodu nefunguje........mozno nabehne po spusteni x serveru
        • Re: Re: Re: help-install NVIDIA drivers 14.02.2005 | 23:06
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Ste mali povedať, že máte SUSE :) Tam je to o poznanie jednoduchšie. V YaST Online Update stačí nainštalovať balík s nvidia driverom a potom povoliť 3D akceleráciu. Teraz skúste editovať ten súbor späť a odinštalujte driver príkazom nvidia-installer -- uninstall Potom choďte cez YaST Online Update, ako som písal.
          • Re: Re: Re: Re: help-install NVIDIA drivers 14.02.2005 | 23:10
            d   Návštevník
            SUSE 9.2 sice mam , ale bohuzial aj modem od ST .....vigor 318, TEN debilny vigor 318, a preto to instalujem takto krkolomne...... P.S: najskor som si to stiahol cez win->desktop....atd...
            • Re: Re: Re: Re: Re: help-install NVIDIA drivers 14.02.2005 | 23:18
              Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
              Aha... na to som nepomyslel ;) Tu je pekné How-to - http://www.suse.de/~sndirsch/nvidia-installer-HOWTO.html
    • Re: help-install NVIDIA drivers 11.03.2005 | 03:17
      vollogia   Návštevník
      skus si spustiť textový (konzolový) mód (CTRL + ALT + F1), kde zadáš heslo, ak si nejaké Linux-u definoval pre užívateľa root a vypneš XServer (init 3) potom skus príkaz "mc" (ak Ti to vypíš nejaký problém, tak ho nainštaluj - "urpmi mc" a máš to...), kde si nájdeš inštalátor grafickej karty ďalej len enter a akceptuj podmienky... ;-) po inštalácii si edituj súborik: /etc/X11/XF86Config-4 a to takýmto spôsobom... nájdeš riadok: Driver "nv", kde vložíš # aby to vyzeralo takto: #Driver "nv"... pod neho dopíšeš toto: Driver "nvidia" a je to... pri bootovaní by sa Ti mala zobraziť obrazovka nVidia... najlepšie otestuješ na Quake 3 Arena... ;-)
      • Re: Re: help-install NVIDIA drivers 14.03.2005 | 00:34
        csantibo   Návštevník
        recept od vollogie je na chlp presny teraz uz to ide aj mne... Super
      • Re: Re: help-install NVIDIA drivers 19.03.2005 | 11:27
        pepson   Návštevník
        Cau vollogia.Vsetko ide pekne az po cast.ked akceptujem licenciu nVidia.Dalej sa to chce pripojit kvoli kompilacii kernelu.Kedze mam POJE.ANY Vigor 318,tak sa nepripojim.Viem, su tu navody na jeho instalaciu,lenze ten driver je pre kernel 2.6.10 a ja neviem ako ho zmenit,kedze mam nizsi.A aj tak s tym maju ludia problemy.Zakazdym musim kvoli netu prejst do WinXP,nieco precitat,nieco stiahnut a vysledok je ze aj tak nic nejde.Asi som v rit... Inak mam SuSE 9.2,64 bit.Skusim pohladat ako zmenit kernel na 2.6.10.Bez siete je to o nicom.
    • Re: help-install NVIDIA drivers 11.03.2005 | 23:16
      cHicKi   Návštevník
      /usr/doc/NVIDIA../README :o) je tam aj priklad ..