aku distribuciu

Sekcia: Programovanie 15.12.2005 | 19:15
Miro   Návštevník
zdravim chcem sa spitat ktora distribucia je najlepsia ak ju chcem pouzivat na tvorenie dinamickych web stranok cize aby vnej 100% fungovalo php, apache a mysql aby boli zahrnute v distribucii a aby ta distribucia bola zadarmo,
    • Re: aku distribuciu 15.12.2005 | 16:10
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      akukolvek, ktora je zadarmo :) Takmer kazda distribucia ma v sebe APM (Apache+PHP+MySQL), a ak nie, tak si to mozes kludne skompilovat :))
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: aku distribuciu 15.12.2005 | 18:30
        miro   Návštevník
        no takze mam mendrivu 2006 free skompiloval som apache nadstavil funguje a teraz som isiel na skompilovanie php a ked som zadal ./configure tak posledna hlaska bola ze: checking lex output file root... ./configure: line 2578: lex: command not found configure: error: cannot find output from lex; giving up

        viem ze mi tam chyba nejaky vystup lex lenze neviem co stym ako to tam mam doplnit a co tam mam doplnit presne, prosim o pomoc
        • Re: Re: Re: aku distribuciu 15.12.2005 | 18:36
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          A nema MDV 2006 balicky? lebo ja si kompilujem PHP, preto aby som mal GD kniznicu atd. Inac neda sa ten lex vypnut cez ./configure --disable-lex ?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: aku distribuciu 15.12.2005 | 18:43
            miro   Návštevník
            ma balicky lenze nechcem to cez baliky pretoze casto skusam ine distribucie a nechce sa mi vzdy stahovat balik na danu distribuciu v podstate sa ucim :-] a nejde to cez ./configure --disable-lex
            • Re: Re: Re: Re: Re: aku distribuciu 15.12.2005 | 18:58
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              jaj :), Pozri sa sem (snad to pomoze, ja som z toho nic nevycital s mojou nemcinou :-(): http://www.php-faq.de/q/q-install-lex.html, dalej som nasiel LAMP, podla toho ti chyba balik flex.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: aku distribuciu 15.12.2005 | 19:15
                miro   Návštevník
                diky moc