fedora 4 a internet

Sekcia: Konfigurácia 18.12.2005 | 22:06
peterrr   Návštevník
Dobry den Znazil som sa nagonfigurovat internet vo Fedore 4 podla navodov, ktore som nasiel na internete, ale po asi 10 sekundach oznamovacieho tonu spojenie zlyhalo hlaskou "Failed to activate with error 8". Pouzivam modem Microcom DeskPorte Pocket. Nevie mi niekto poradit, aku chybu robim alebo co je to vlastne za chybu? Dakujem
    • Re: fedora 4 a internet 18.12.2005 | 19:06
      re   Návštevník
      napis co si robil ta chyba by mala byt: The connect script failed (returned a non-zero exit status).(teda ak sa nemylim)
      • Re: Re: fedora 4 a internet 18.12.2005 | 19:12
        peterrr   Návštevník
        Pouzil som wizard-a na nove internetove pripojenie (myslim, ze to bolo v sekcii aplications/system/new internet connection alebo tak nejako). Vyplnil som vsetky potrebne policka, t.j. prihlasovacie meno, heslo, cislo,... Nezasahoval som do ziadnych configur-akov.
        • Re: Re: Re: fedora 4 a internet 18.12.2005 | 19:19
          re   Návštevník
          mas KDE ? Tipujem ,ze modem caka na oznamovaci ton , tak ho v nastaveni vypni.
          • Re: Re: Re: Re: fedora 4 a internet 18.12.2005 | 19:30
            peterrr   Návštevník
            Pouzivam Gnome. Nievies nahodou, kde sa to da vypnut? Ak nie, skusim sa s tym este pohrat, ale uz mi pomaly dochadza trpezlivost.
            • Re: Re: Re: Re: Re: fedora 4 a internet 18.12.2005 | 19:46
              re   Návštevník
              v gnome je to mierne komplikovanejsie , neviem co pouzivas na pripojenie (vytocenie cisla) , ak gnome ppp ,tak to lahko najdes v nastaveni, pod setup/modem-->Wait for dialtone... Toto je mozno zbytocne: Vacsi problem by mohol by s pap/chap nastavenim. To sa da zmenit v konzole cez pppconfig. Teda da sa to aj niekde v konfigurakoch ale takto je to jednoduchsie. Takze najprv skus pppconfig (v konzole) ,vytvor nove pripojenie a zmen tam to chap na pap (alebo naopak).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: fedora 4 a internet 18.12.2005 | 22:06
                peterrr   Návštevník
                Tak, uz mi to ide. Teraz som sa niekde docital o inicializacnom retazci ATX. Vyskusal som to a funguje to. Viete, co je to za retazec. Mam ale pocit, ze sa stranky natahuju o dost pomalsie ako pri win. Pouzivam klasicky dial-up. Za ochotu mi pomoct Vam velmi pekne dakujem.