makedev -- nic??

Sekcia: Hardware a Drivery 20.12.2005 | 13:22
asfalatus   Návštevník
Cel by som sa opytat preco mi nejde makedev... Nemozem vytvorit ttyUB0 abo cuub0 prikazom: makedev /dev ttyUB0 alebo makedev /dev cuub0 .... Samozrejme ze som pod root kontom prihlaseny...
    • Re: makedev -- nic?? 19.12.2005 | 13:41
      ethyl   Návštevník
      ja nie som vlastnikom takehoto skriptu, takze to robim asi nejak takto: mkdir /dev/usb mknod /dev/usb/ttyUSB0 c 188 0
      • Re: Re: makedev -- nic?? 19.12.2005 | 14:49
        asfalatus   Návštevník
        Aha... Dakujem a mozem sa opytat co znamena MAJOR a MINOR??? Teda tie cisla 188 a 0... A ktore je ktore??? Totiz ja to potrebujem aj vysvetlit aby som s tym mohol v buducnosti pracovat...
        • Re: Re: Re: makedev -- nic?? 19.12.2005 | 15:45
          ethyl   Návštevník
          vies ze aj ja by som to potreboval vysvetlit... :))) ale ujo google povedal, ze vsetko je napisane v subore devices.txt, ktory najdes v zdrojakoch jadra v adresari Documentation
          • Re: Re: Re: Re: makedev -- nic?? 20.12.2005 | 11:37
            Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
            Ujo google povedal... Ja som sa ho ani nepytal a asi som na to prisiel... To major je cislo zariadenia napr. pri tom Tvojom UB cize ser. konv. na usb je to 188 (v subore devices.txt to je napisane) a minor je cislo zbernice/portu zariadenia... Cize: MAJOR je identifikacia zariadenia aby OS vedel pre co ma najst driver... a to druhe je uz iba cislo portu napr, alebo ID zariadenia lepsie povedane - napr. aj hda mas ako hda0 hda1 hda2 a tak dalej...
            301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
            • Re: Re: Re: Re: Re: makedev -- nic?? 20.12.2005 | 13:22
              ethyl   Návštevník
              njn... hlavne, ze sme na to prisli :)