Gentoo inštalácia

Sekcia: Konfigurácia 20.12.2005 | 00:26
Vlado   Návštevník
Hello Mam takyto problem. Skúšam nainštalovať Gentoo Linux podľa Vášho návodu ale nedarí sa mi to. Problém je hneď na začiatku a to keď dám príkaz: # tar -xvjpf /mnt/cdrom/stages/stage3-x86-2005.0.tar.bz2 -C /mnt/gentoo Vypíše že nemôže nájsť daný adresár konkrétne STAGES. Pozeral som to na CD a naozaj tam nic neni iba Snapshot. Mám stiahnuté cd s názvom: livecd-x86-installer-2005.1-r1 Možete mi poradiť čo s tým? alebo ako pokračovať. Ďakujem. p.s: ovládam zatiaľ inštaláciu iba v grafickom režime (Suse,mdk...)
    • Re: Gentoo inštalácia 19.12.2005 | 18:31
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Ten navod je pisany pre Gentoo 2005.0, cize nazvy suborov sa mozu lisit. Cize namiesto: # tar -xvjpf /mnt/cdrom/stages/stage3-x86-2005.0.tar.bz2 -C /mnt/gentoo napiste: # tar -xvjpf /mnt/cdrom/stages/stage3-x86-2005.[STLACTE TAB] -C /mnt/gentoo
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Gentoo inštalácia 19.12.2005 | 22:14
        Vlado   Návštevník
        Dakujem ze odpoved. Ak stlacim TAB uz po cdrom/ S - tab tak najde iba adresar SNAPSHOT. Adresar stages vobec neni na mojom CD. ROOT CD: adr. ISOLINUX, adr. SNAPSHOTS a subory livecd.squashfs (ten ma cez 670 Mb) a este readme a take podobne. Inak toto je LIVE CD. Moze byt v tom rozdiel?
        • Re: Re: Re: Gentoo inštalácia 20.12.2005 | 00:26
          xko   Návštevník
          :D