vztah ludi k linuxu

Sekcia: Ostatné 15.03.2006 | 19:05
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
mam jedneho spoluziaka... nejdem tu nadavat, ale da sa povedat ze dost neprijemny clovek. ked zistil ze mam linux tak zacal nadavat (ako vzdy) ze co je to za (cenzura) nech si dam windows. samozrejme ma vsetko legalne (tym myslene legalne kupene cd z obchodu za 5 korun) a napalene u kamarata... rad by som vedel vas nazor na to, ze dokedy budu ludia zatratovat nieco, co nepoznaju? robil som nejake prednasky o linuxe (medzi vrstevnikmi a nie moc podrobne, lebo sam som tak dost lama) a stretol som sa s nejakym ohlasom. musim vsak povedat ze linux nema sancu oproti windows, kym male soplave deticky sa hraju dookola CS a nic ine ich nezaujima... myslim ze ak ma byt linux viac pritazlivy, maly by tam chodit nejake hry bez potreby emulatorov a vsetkeho mozneho... tazko sa rozprava o bezpecnosti ked na prvom mieste su hry
    • Re: vztah ludi k linuxu 19.12.2005 | 21:41
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      :mam jedneho spoluziaka... nejdem tu nadavat, ale da sa povedat ze dost neprijemny clovek. ked zistil ze mam linux tak zacal nadavat (ako vzdy) ze co je to za (cenzura) nech si dam windows. samozrejme ma vsetko legalne (tym myslene legalne kupene cd z obchodu za 5 korun) a napalene u kamarata... rad by som vedel vas nazor na to, ze dokedy budu ludia zatratovat nieco, co nepoznaju? to sa presne stalo aj mne v novej skole... V starej skole sme mali linux v triede 2-3 a taktiez v ucebni informatiky boli nejake desktopy s linuxsom. :male soplave deticky sa hraju dookola CS a nic ine ich nezaujima... Nie je CS az od 18(aspon od 15 :)? ;)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: vztah ludi k linuxu 19.12.2005 | 22:01
        samuel cengel   Návštevník
        Stano, zase? to nevyriesis na tejto stranke, ale mas moznost prispiet k tomu, aby bol linux lepsi. napis komunite, napis tvorcom hier, nech urobia port pre linux, prezentuj linux medzi ludmi, ktori sa iba nehraju, napis slusny clanok o tom, ber to s nadhladom a ps: ze linux nie tak masovo rozsireny ako win, je niekedy skor plus ako minus.
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 19.12.2005 | 22:12
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          masovo sirim linux nielen na dvd, ale hlavne myslienkovo po skole, medzi kamaratmi, kecam o tom s ludmi na icq, ukazujem screeny, rozpravam sa o comkolvek a rad zodpovedam otazky ludi co o tom v zivote nepoculi. stale existuju ludia s otvorenymi hlavami... a aj ked je na svete vela (cenzura) tak predsa ty otvoreny stale prezivaju. a pokial ide o ten slusny clanok... chcel by som na tejto stranke dat anketu, a vymyslel som v javascripte taky test, ktory v percentach ukaze ako moc je clvoek zavisli na windows (0 percent - automaticky sa poradia "potrebne kroky") :)
      • Re: Re: vztah ludi k linuxu 19.12.2005 | 22:17
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        deticky=clovek v lubovolnom veku s inteligenciou maximalne 12 rocneho dietata
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 20.12.2005 | 00:29
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          Proč by někdo nadával, že mám linux? Co je mu do toho když mu to nevnucuju? Když projeví zájem tak mu to komplet nainstaluju aby dokázal dělat vše co ve windows tj. i shrink DC++ avidemux apod. a holt si zvykne nebo ne. Většina problémů jde vyřešit přes ICQ, a když těm lidem pomůžu a nezlobí hardware tak to v pohodě zvládnou.Linux nemusím chválit, to dělají kluci co jim to šlape a zůstanou u něj.
          • Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 20.12.2005 | 21:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak ale jde o neco jiny... neni to microsoft a tak se na tom neda delat... ja na to rad odpovim vetou "dej si google a vyhledej si obrazek linuxu" 1) stane se ze clovek nezna www.google.com 2) nekdo si neumi nastavit zobrazovani obrazku... 3) umi i nasrat kdyz mi nekdo rekne ze to chtel skusit ale zapomenel jestli tam www ma byt nebo nema 4) pres internet explorer se nedostane dal nez na stranky se sexem... hmmmmm to je beznu u nas na severnim slovensku...
            • Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 20.12.2005 | 21:24
              Drakster   Návštevník
              preco raz pises po SK a raz po CZ? :-$
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 22.12.2005 | 20:03
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                zalezi na tom ci odpisujem slovakovi alebo cechovi... aky problem? pojdem po skoel dade do ceska tak precvicujem :)
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 12:31
          m0d0r   Návštevník
          je mi uz 18 ackoli moje iq je nizsi ;)
    • Re: vztah ludi k linuxu 22.12.2005 | 18:51
      jann   Návštevník
      Ja si mislím, že pod linuxom je dost hier.
      • Re: Re: vztah ludi k linuxu 22.12.2005 | 20:04
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        pod linuxom je velmi malo hier. a logicke hry co su pre linux bezneho cloveka nezaujimaju...
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 03:13
          One   Návštevník
          mas pravdu okrem amerycas army a tuxracera sa mi nepodarilo najst ziadnu aspon trocha slusnu 3D hru pre linux
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 03:13
          One   Návštevník
          mas pravdu okrem amerycas army a tuxracera sa mi nepodarilo najst ziadnu aspon trocha slusnu 3D hru pre linux
          • Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 10:57
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a co linuxove klony slavnej hry Atomix? vydrzim pri tom hodiny :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 11:01
              Avatar boro Ubuntu  Používateľ
              Nie som gabler, hry nehram vobec, ale Half Life 2 je myslim (IHMO) portovana aj pod linuxom, a je 3D. CS, warcraft... ak to nie su 3D hry, sorry :) nevyznam sa :D
          • Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 12:02
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, zrejme si hladal zle. linuxove hry sa nezvyknu distribuovat cez torrent/p2p ziadne 3d hry? napriklad quake 1/2/3/4, doom vo vsetkych verziach, heretic a hexen vo vsetkych verziach. pokracovat by sa dalo donekonecna. viac na : http://games.linux.sk/
          • Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 12:34
            m0d0r   Návštevník
            no nepopviem nic iba sem dam odkaz na jednu firmu http://www.transgaming.com/ a este spomeniem nejake nativne porty ako q3, unreal ,sof, a je ich urcite viac ;) a po otvoreni q3 pod GPL snad aj nejake srandovne nove pridu
            • Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 13:01
              d   Návštevník
              hier je malo a tie co som chcel bol problem rozchodit (thief3, vampire bloodlines) ale to je fuk. na hry windows na vsetko ostatne suse. jedina dobra hra pod tuxom je ET
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 13:11
                WlaSaTy   Návštevník
                hier nie je malo. ich problem je ze sa ich nikomu nechce hladat. skusal si aj inde ako na torrente?
            • Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 27.02.2006 | 23:05
              Drom   Návštevník
              Jeste http://www.lokigames.com/products/
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 24.12.2005 | 16:10
          Avatar micks Ubuntu  Používateľ
          Zoznam hier. Obchod. Informácie o hrách, slovensky Z 3D hier (a teraz uvádzam iba FPS, 3D hier v iných žánroch je tiež dosť) by som menoval Unreal Tournament; UT 2003; UT 2004; Quake III & 4; Return to Castle Wolfenstein; Wolfenstein: Enemy Territory; Serious Sam (first a second enocunter - na Serious Sam 2 sa pracuje); Postal; Postal 2; America's Army; Doom 3, Cube, Nexuiz, Medal of Honour, Soldier of Fortune, Descent 3, Heretic II... Všetko natívne porty priamo pre Linux, žiadna emulácia - v prípade, že niekto nemôže žiť bez Counter Strike-u, Call of Duty či Half Life 2, bude musieť použiť Wine alebo (CVS) Cedegu (čo podľa mňa nerobí hraniu na Linuxe všeobecne príliš dobrú službu, ale riešenie to je). Ak chcete hry sťahovať pirátsky, musíte sa samozrejme obrátiť niekam úplne inam (najlepšie na psychiatriu).
          • Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 08.01.2006 | 20:03
            Majo984   Návštevník
            a prave v tom je problem, kto xce za hry platit?? pripadne tahat z netu stovkyMB alebo niekolko GB?? jednoducho linux nie je urceny priamo na hry ale je niekolko sposobov ako "si zahrat"
            • Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 08.01.2006 | 20:13
              WlaSaTy   Návštevník
              preco by nebol? ale keby sme pripustili ze linux nie je urceny na hry, tak by som sa chcel opytat na co je potom urcena Playstation2 nakolko bezi na linuxe. btw: je pre ps2 skutocne malo hier?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 08.01.2006 | 20:18
                Majo984   Návštevník
                To pocujem prvy raz ze PS2 funguje nalinuxe, :o) a tie hry na PS2 nevravim ze ich nie je vela ale urcite nie su take rozsirene ved koli comu je Mrkvosoft? koli hram?? alebo softu??
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 08.01.2006 | 20:38
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aha, to ze si teraz prvy krat pocul informaciu o pouzitom systeme pre PS2 vysvetluje dalsiu nevedomost. a tou su informacie o pocte hier pre rozne platformy. ty si naozaj musis pisany text citat nahlas aby si ho pocul? z tvojho prispevku to priamo vypluva. inac, zaujimalo by ma koli comu je microsoft. jeho vyrobky ma trapia uz skoro 10 rokov a este som na to neprisiel. neviem naco su databazove systemy, neviem naco su inter/intra-netove portaly, neviem naco su sluzby posty, zdielanej tlace. jedna sa len o nejake modifikacie Counter Strike?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linux 09.01.2006 | 03:55
                    Avatar micks Ubuntu  Používateľ
                    Sony Playstation 2 nefunguje na Linuxe, akokoľvek je to rozšírená povera. Spoločnosť Sony vydala tzv. Playstation 2 Linux Kit, čo je balík, ktorý umožňoval pretvoriť túto platformu na štandardný domáci počítač s linuxovým systémom, určený primárne na amatérsky vývoj, každopádne štandardná herná konzola na Linuxe nebeží. Ešte k tomu získavaniu hier. Pokiaľ viem, kúpa resp. stiahnutie (v prípade slobodného softvéru) je zhruba jediným prostriedkom získania hier na akejkoľvek platforme. Linuxový herný trh je veľmi malý, takže každý hlupák, ktorý hry sťahuje pirátsky, sa zároveň podpisuje pod petíciu za to, aby príslušná spoločnosť už nikdy žiadnu hru na Linux neportovala.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k l 09.01.2006 | 12:56
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Spolocnost Sony vydala nielen tlacovu spravu ale aj prehlasenie ze herna konzola PS2 bezi na linuxe. Kit pre vyvoj hier bol vydany iba ako linux pre platformu mips. pokial mas akykolvek dovod dementovat prehlasenie nadnarodnej korporacie, tak sem s nim. Radi si precitame nieco co zdovodni nepravdivost prehlasenia nadnarodnej korporacie. PS.: videl uz niekto iny ako linuxovy kit pre PS2? ak nie, tak nie je mozne vyvijat hry pre PS2 inak ako pre Linux mips. mimochodom, wikipedia je otvoreny system do ktoreho moze prispievat kazdy, takze na informacie v nej obsiahnute by som sa nespoliehal. i ked vela krat cloveka usmernia spravnym smerom a pomozu. Ten Linuxovy kit nebol urceny na pretvorenie PS2 do podoby domaceho pocitaca ale dal sa na to vyuzit.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi 09.01.2006 | 13:55
                        Avatar micks Ubuntu  Používateľ
                        Nezmysel. Žiadne podobné prehlásenie neexistuje. Ako som už povedal, je to síce rozšírená, ale stále povera. Informácie na Wikipedii nie sú samozrejme vždy spoľahlivé, v tomto prípade ale ide v podstate o prepis oficiálnych materiálov Sony. Playstation 2 používa proprietárny OS od Sony, viď napr. howstuffworks. V prípade, že som ťa stále nepresvedčil skús jednoducho nájsť na stránkach Sony spomínané tlačové vyhlásenie...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah 09.01.2006 | 16:03
                          WlaSaTy   Návštevník
                          hm, kazda herna konzola ma vyvojarsky kit. nezalezi na tom ci sa jedna o game cube (dolphin os), X-Box (upravene windows) alebo playstation. predpokladam ze sa zaoberas vyvojom hier pre rozne platformy a beries do uvahy skutocnost co maju tebou uvedene linky spolocne s firmou sony.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vz 09.01.2006 | 17:04
                            Avatar Nathan <!--  Používateľ
                            skús si pozrieť FAQ na http://playstation2-linux.com/
                            <!--
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 10.01.2006 | 19:43
                              WlaSaTy   Návštevník
                              rad by som sa dozvedel co ma spolocneho stranka playstation2-linux.com s firmou sony.com. pokial viem, tak playstation2-linux.com patri uzivatelom daneho produktu a sony s nou ma spolocne jedno velke nic.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 10.01.2006 | 21:45
                                Avatar Nathan <!--  Používateľ
                                "This website is hosted by Sony Computer Entertainment" - je to na úvodnej stránke. Nemali by dôvod hostovať keby s tým nič nemali. Ak ma chceš presvedčiť, daj url na to ich oficiálne vyhlásenie že v PS2 je Linux.
                                <!--
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 10.01.2006 | 22:10
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  preco by sony nemohla hostovat stranky spolocenstva uzivatelov ich produktu? inac, preco ty sem nedas stranky vyvojarskych nastrojov pre sony ps2 ktore niesu zalozene na platforme linux? ak ich sem nedas, mozem tvrdit ze vyvojarsky kit pre ps2 neexistuje a vsetky hry pre ps2 su de fakto iba hrami pre ps1 nahratymi na dvd (aby sa nedali spustit na ps1)?
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 10.01.2006 | 22:56
                                    Avatar Nathan <!--  Používateľ
                                    http://www.snsys.com/PlayStation2/ProDG.htm System requirements: Development PC running Windows NT 4, 2000 or XP Professional.
                                    <!--
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 10.01.2006 | 23:41
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      System Requirments znamena systemove poziadavky a s jadrom systemu to ma spolocne skutocne malo. ako priklad mozem uviest: http://www.mingw.org/MinGWiki/index.php/build%20a%20Win32%20x-compiler%20for%20Linux moze clovek ktory sa zariadi podla tejto stranky, tvrdit ze linux je windows pretoze sa v nom daju vytvarat nativne linuxove programy? inac ta firma (snsys) ma ten produkt aj pre ostatne majoritne herne konzoly. znamena to snad ze napriklad GameCube na ten isty procesor? ak ano, tak by ma zaujimalo ako je mozne ze mips je potom ppc. inac citat v dnesnej dobe ked sa PS2 stava zastaralou pozmenene informacie o vyvojarskom kite je dost zabavne.
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 11.01.2006 | 00:25
                                        Avatar Nathan <!--  Používateľ
                                        WlaSaTy: TVOJA otazka: rad by som sa dozvedel co ma spolocneho stranka playstation2-linux.com s firmou sony.com. TVOJA reakcia na moju odpoved: preco by sony nemohla hostovat stranky spolocenstva uzivatelov ich produktu? --- TVOJA otazka: inac, preco ty sem nedas stranky vyvojarskych nastrojov pre sony ps2 ktore niesu zalozene na platforme linux? MOJA odpoved: http://www.snsys.com/PlayStation2/ProDG.htm je to vyvojarsky nastroj beziaci na platforme Windows cize to co si odo mna ziadal --- TY si uviedol link: http://www.mingw.org/MinGWiki/index.php/build%20a%20Win32%20x-compiler%20for%20Linux a preto musis uznat, ze tak ako sa da z Linuxu kompilovat pre Win, tak sa da kompilovat pre iny OS napriklad pre OS ktory pouziva PS2. Zeby? --- Doteraz si nedal jeden priamy dokaz ze na PS2 nativne bezi Linux
                                        <!--
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 11.01.2006 | 01:33
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Nathan, obchodny vztah je nieco viac ako poskytnutie weboveho pristoru. ma snad vecsina z nas obchodny vztah s freemailami? a predsa pouzivame ich priestor. --- neviem ci si niekedy v zivote videl cross-compilation, ale snad si nemyslis ze win2k a winxp bezia na platforme mips. ano, srdcom PS a aj PS2 je mikroprocesor mips a nie x86 na ktorom bezia uvedene windowsy. mna zaujimalo studio ktore vytvori ne-linuxovy kod. ja som ta ziadal stranky(u) vyvojarskych nastrojov ktore neprodukuju linux pre playstation2. vies aspon ako sa vola ten operacny system pre ps2 o ktorom hovoris ze nie je linux? --- ano, uviedol som link na navod pre cross kompilaciu. ale uvedomujes si ze pomocou tej technologie je mozne pod linuxom vyvijat windowsove programy a (teoreticky) pod windows zas linuxove? alebo na platforme x86 vyvijat programy pre mips? je jedno ci pre playstation alebo pre wireles routery ako je to napriklad pri projekte openwrt. --- link: http://www.computerworld.com.au/index.php/id;1709274657;relcomp;1 Because it is targeted at games developers, the kit won't be available in stores. SCEI will be selling it via the Web --- nathan, skus si nieco nastudovat o cross compilation lebo budes na buduce tvrdit ze na wifi apcku ovislink bezi windows xp pretoze si pod nim clovek moze zapnut emulatora s linuxom a v nom crosskompilovat openwrt.
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 11.01.2006 | 16:47
                                            Avatar Nathan <!--  Používateľ
                                            Ok, nechcem uz flamit. Iba mi prosim vysvetli moje otazky: "ano, uviedol som link na navod pre cross kompilaciu. ale uvedomujes si ze pomocou tej technologie je mozne pod linuxom vyvijat windowsove programy a (teoreticky) pod windows zas linuxove? alebo na platforme x86 vyvijat programy pre mips?" "ano, srdcom PS a aj PS2 je mikroprocesor mips a nie x86" - takze ked si uviedol tu cross-kompilaciu, nestava sa tento druhy vyrok nepodstatnym? "http://www.computerworld.com.au/index.php/id;1709274657;relcomp;1" - konkretne tento DK bol vydany 2 roky po vydani PS2. Mohol by si mi dat link na to ca sa pouzivalo pred tym? "nathan, skus si nieco nastudovat o cross compilation lebo budes na buduce tvrdit ze na wifi apcku ovislink bezi windows xp pretoze si pod nim clovek moze zapnut emulatora s linuxom a v nom crosskompilovat openwrt." - chcem pocut presny dovod tohoto vykoru a vysvetlenie co takeho zasadneho som na "cross compilation" nepochopil a ako to suvisi s predchadzajucou diskusiou. Dakujem
                                            <!--
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k linux 10.01.2006 | 19:35
                    Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                    To bolo myslene tym sposobom ze jedine koli comu je Win rozsireny su HRY a pristup k nim, teda k ich CRACKNUTYM verziam, Kvalitneho softu je dost na jednej i druhej strane avsak win by na tom mal byt lepsie, a to z toho hladiska komercny software a ten ako taky. Ako by sa predaval nekvalitny komercny software??? by som od neho ocakaval ze za svoje peniaze dostanem co najviac pokial nestavia len na svojom mene. Asi tolko k teorii mimochodom ako je to vlastne s tou PS2?? nejakk extra ma to sice nezaujima ale predsa len
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi k l 10.01.2006 | 23:38
                      Avatar micks Ubuntu  Používateľ
                      Ejha, neuraz sa, ale toto s tým softvérom som celkom nepochopil (čisto gramaticky), takže nemôžem komentovať. Čo sa týka PS2, tak na bežnej konzole (tretíkrát a už aj spolu s Nathanom opakujem) žiadny Linux nie je. Kým neuvidím spomínané tlačové vyhlásenie, neodvolám :) Mimochodom, pôvodná PS vyšla v roku 1994, PS2 s ňou je na 99% kompatibilná - beží teda na Linuxe ročník 94 aj pôvodná PS, alebo používa PS2 emuláciu? Okrem toho, Sony vo svojich materiáloch tvrdí, že pri Linux Kite prísne dodržiava licenčné podmienky GNU GPL. Zdrojové kódy by musela zverejniť aj pre prípadný systém v konzole - kde sú? Atď, atď.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah ludi 11.01.2006 | 01:37
                        WlaSaTy   Návštevník
                        ps2 je spetne kompatibilna na hw urovni. rovnake cpu, pridane emotion engine, vylepseny zvuk, vylepsene graficke efekty. ale to este neznamena ze na ps1 bezi linux. pozri sa, platforma amd64 je spetne kompatibilna s i386, ale na i386 nespustis kod pre amd64. link na prehlasenie v computer worlde som dal natanovi, zdrojaky upraveneho jadra (2.4.17) a glibc (2.2.2-9) su na stranke sony.: http://www.sony.net/Products/Linux/Download/ inac zdrojaky ostatnych programov musi firma zverejnit. to je pravda, ale uz nie kazdemu. tie zdrojaky su na dodanom cd.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vztah 11.01.2006 | 02:05
                          Avatar micks Ubuntu  Používateľ
                          Preboha, ty si strašný demagóg :) Ten link, ktorý si dal Nathanovi, je na ten istý Linux Kit, o ktorom sa bavíme od začiatku. K tomu istému sa vzťahujú aj uvedené zdrojové kódy. To hádam nemyslíš vážne. Hardvérová kompatibilita oboch PS je samozrejmosť, ide o to, že na PS2 spustíš pôvodné hry pre PS. Skús spustiť na svojom Linuxe akýkoľvek program pre Windows, ktorý je určený pre rovnakú hardvérovú architektúru. Bez emulácie nepôjde. Nehovorím, že by emulácia v danom prípade nebola možná, iba extrémne nepravdepodobná. Môj posledný príspevok do tejto diskusie, nabudúce hádam už radšej pokecajme o niečom inom.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vz 11.01.2006 | 14:35
                            WlaSaTy   Návštevník
                            niekto tu tvrdil ze hry pre PS2 nie su linuxove. ja som tvrdil ze sa jedna o linuxove hry. Ty zrazu tvrdis ze sa jedna o linuxovy kit. vsetci su lietadielka len ja som demagog. Ano, spetna hardwerova kompatibilita PS2 ku PS1 je samozrejmostou. PS2 bola fyzicky iba vylepseny model PS1 s vykonnejsimi akceleratormi (sound, emotion engine - kinetika, 3d, mpeg1/2,...). Ci to bude platit aj v pripade PS3, teda ci IBM implementovalo instrukcnu sadu MIPS do CELL je vo hviezdach a zaujimalo by to aj mna. Mozno ano, tak ako si HP dalo implementovat instrukcnu sadu HPPA di ITANIUM. Mozno nie, a spetna kompatibilita bude zabezpecena pomocou softwerovej vrstvy. inac ak spustim na mojom linuxe akykolvek program pre windows ktory je urceny pre rovnaku hardwerovu architekturu, tak tam pojde spustit. vynecham flame ohladom schopnosti wine/cedega/cross office. jedna sa predsa o rovnaku platformu. program mi tam pojde spustit aj bez emulacie (wine a z neho derivovane produkty niesu emulatory ale nahrady win api, staci pozriet domovsku stranku projektu wine). ak by som chcel nieco stabilnejsie, tak si nainstalujem windows do virtual pc (qemu/bochs/vmware/...). skoda ze som sa pred par rokmi lahkovazne zbavil PC emulatora pre PPC aj s licenciou na WIR98, mal by som hracku k mojim PPC G3 a G4. vymenil som to za opravu mojho telefonu. ten emulator ma stal pod 200Sk a oprava by ma vysla minimalne raz tolko. smolka. bol som mlady a sprosty. ale mlady uz niesom. Inac, asi sme sa zhodli. hry pre PS2 su linuxove. Ved predsa redakcia computer worldu nebude klamat celosvetovu verejnost, ale otazne je ci sony nezmenilo schvalne znenie jednej vety kratko pred vydanim PS3. Tym padom linux netrpi nedostatkom hier ale otazkou je ci su pouzitelne pre bezne desktopy. Emulatory PS2 existuju a su pouzitelne.
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 25.01.2006 | 18:43
          cece   Návštevník
          Linux primarne nie je OS na hranie hier.. Ak sa chcu tvoji vrstevnici hrat hry nech kludne zostanu pri MS. Nedokazem pochopit preco by ma to malo znepokojovat. Ak chce niekto pouzivat OS na pracu popripade ako klasicku domacu multimedialnu stanicu, tak mu poradim Linux, ale nemienim nikoho k nicomu nutit. Taki utopisticki linuxovi nutici ako ty to vsetko len kazia..
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 15.03.2006 | 19:05
          cash   Návštevník
          hier je fakt malo, ale napr. id software vydava vsetky svoje hry aj pre linux a UT2004 ma subor linuxinstaller.sh :-) keby sa takato podpora rozsirila, mal by linux vecsiu sancu
      • Re: Re: vztah ludi k linuxu 16.02.2006 | 16:12
        student   Návštevník
        OK. Súhlasím. Linux má hry, aj 3D. Pozrite sa na Linuxsoft.cz do sekcie hry....
    • Re: vztah ludi k linuxu 11.01.2006 | 01:32
      dodan   Návštevník
      Ak tvoj kamos nevnima Linux ako ideologiu a je nachylny aj k rozumnym argumentom, nech si precita knihu "Umeni programovani v Unixu" od Erica Raymonda ... mozno ziska triezvejsi nahlad na to o com je platforma z Redmondu ... a mozno zisti ze on sam je odsudeny na pouzivanie unifikovaneho monolitu od Velkeho brata a v podstate kazdou novou verziou len degeneruje.
      • Re: Re: vztah ludi k linuxu 11.01.2006 | 19:05
        Majo984   Návštevník
        Zacina to tu byt huste, nie ze sa tu pobijete :o) inak zaujimava diskusia.
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 11.01.2006 | 19:25
          WlaSaTy   Návštevník
          tak tak. od zaciatku sa jednalo o flame ktore je vhodne do blogu a nie sem.
      • Re: Re: vztah ludi k linuxu 13.01.2006 | 23:40
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        najskor ho treba naucit citat :) inak vie pocuvat hudbu... az 1 pesnicku ale zas milionkrat dokola... samozrejme ver*na - nejs* s*m
        • Re: Re: Re: vztah ludi k linuxu 16.02.2006 | 13:15
          skywaker   Návštevník
          PlayStation 2 nemam a ani ziadnu PS2 ale co viem tak tusim to nema hardisk takze ak tam je Linux tak v nejakej Romke a musi to mat aj graficke rozhranie urcite to nie su Xka .... podla vsetkeho nieco mensie a rychlejsie. podla mna to Linu nie je ale je mozne si dokupit rozsirujuci Linuxovy kit, cital som niekde ze existuje projekt spojenia viacero PS2jek a vytvorenie superpocitaca a vraj srdcom celeho toho je Linux. lukas
    • Re: vztah ludi k linuxu 20.02.2006 | 16:15
      Jaroslav Petráš   Návštevník
      Emulátor: Mne ide W3 a dota lepsie cez emulator pod Linuxom ako nativne pod Woknom... :-D //To vies, lepsia sprava pamati... :-)