Dual Boot

Sekcia: Ostatné 16.02.2005 | 13:20
Michal   Návštevník
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Mám jeden 80 GB HDD s WIN XP. Prišlo PC Revue s Live Linux PCR Knoppix. Rád by som to nainštaloval, ale chcel by som,aby mi to fungovalo ako dual boot. T.j. s možnosťou výberu, ktorý OS nabootovať. Cez partition magic som mu vytvoril 3GB fc3 partíciu a 500 MB swap partíciu.. Pri inštalácii si ju krásne našiel a tu vznikol problém. Aj keď som LILOvi nastavil, že nechcem aby sa natiahol do MBR, ale do partície pri rebootovaní nenaštartovali ani XP ani LINUX. HM.. Neviete mi poradiť, kde je aj pre začiatočníka jasne opísaná dual boot inštalácia, alebo aspoň prezradiť, kde som spravil chybu? Ďakujem a všetkým pekný deň.
    • Re: Dual Boot 15.02.2005 | 16:53
      miro   Návštevník
      ja som si inštaloval normálne ako ďalší OS s ponechaním pôvodného. Myslel som si že v jednoduchosti je krása a oplatilo sa. Pri búútovaní sa slušne opýta, ktorý os chcem a potom už ide. veľa zdaru m.
    • Re: Dual Boot 16.02.2005 | 01:06
      zoliq   Návštevník
      z instalaciek widiel si spusti recovery konzolu (pre opravu) a prikazmi fixmbr, fixboot zavedies spat widlacky bootloader. Je urcita sanca, ze to rozpozna aj lilo, ale moc by som tomu neveril. Potom reinstaluj lilo, ale teraz do mbr a do configu (/etc/lilo.conf) pridaj volbu: other=/dev/hda1 label=wokna cislo pri hda je particia, na ktorej mas widly.
      • Re: Re: Dual Boot 16.02.2005 | 13:20
        Michal   Návštevník
        Ju, díky.. M.