Diakritika v KDE 3.5

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2005 | 14:57
Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
Zdravim, nainstaloval som si KDE 3.5, vsetko funguje super, az na diakritiku. Skusal som hladat nieco na nete, ale marne... Pokial zvolim m$ pisma v control, tak to aspon ide v dokumentoch, titulkoch stranok atd. Ale v strankach nie. Podla clanku Novinky v KDE 3.5 som si nainstaloval DeJavu fonts, ale nepomohlo... Screenshot Za kazdy napad ako to napravit, vopred dakujem :) Tomas
Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Diakritika v KDE 3.5 23.12.2005 | 12:30
      Jaroslav Šmíd   Návštevník
      Ahoj. Nejprve bych v ovládacím centru KDE vybral jako jazyk češtinu a rozložení klávesnice české. Pokud tam není nainstaluj kde-i18n. Poté vyber fonty DejaVu v nastavení písma. Dále v konqueroru v nastavení změň písma pro web. Pevná šířka->DejaVu Sans Mono, Sans-serif->Dejavu Sans, serif->DejaVu Serif a ostatní na DejaVu Sans.
      • Re: Re: Diakritika v KDE 3.5 23.12.2005 | 14:57
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        :Dále v konqueroru v nastavení změň písma pro web. Pevná šířka->DejaVu Sans Mono, Sans-serif->Dejavu Sans, serif->DejaVu Serif a ostatní na DejaVu Sans. Dik moc, funguje :).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte